Akce

Ruinfest už podesáté

Ruinfest
25. 06. 2022 18:00
Rabí,

V sobotu 25. června se stane nádvoří zříceniny hradu Rabí dějištěm festivalu Ruinfest. Těšit se můžete na stone rock, indie pop, elektroniku, techno i world music.

Na hlavním pódiu se letos představí Amelie Siba z Prahy. Její jméno je především spojováno s pojmy něžnosti a blízkosti. Za své loňské album Love Cowboys získala v dubnu cenu Anděl. Zpěvačka a skladatelka Ille se během práce na první z desek seznámila s producentem Dušanem Neuwerthem (Tata Bojs, Umakart a Kafka Band) a společně s ním natočila EP nazvané V rekvizitách. V roce 2013 vydali debutové album Ve tvý skříni. V roce 2018 vydala kapela druhé album s názvem Pohádky, obě desky sklidily úspěch mezi posluchači i kritikou.

Acid Row, tříčlenná skupina z Prahy představí stoner rock s tendencemi a postojem punku, ozvěny doom metalu, prvky psychedelického rocku, pronikavého noise rocku nebo grunge 90. let. Mladé hradecké trio The Valentines, oscilující mezi 80s estetikou Let’s Dance Davida Bowieho a současným kytarovým popem. Hudební barevnost, mix zvuku postpunku, shoegaze nebo new wave v kombinaci s ženským vokálem, to vše nabídne kapela Vanda. Omnion (Tomáš Reindl) hudbu tvoří bez omezení žánrů, či často právě na pomezí různých žánrů (elektroakustická hudba, vážná hudba, jazz, písňová tvorba, world music, tvorba filmové a scénické hudby).

Scéna Bašta letos nabídne mezi kapelami vystoupení Ivy Z, sólového projektu Lenky Zbořilové, ve kterém představí rozličné žánry písní přes lo-fi po weird pop. Dále vystoupí Čtvrt na smrt, projekt básníka a hudebníka Jana Vacíka, který vystoupí sólo s akustickou kytarou. Hudebně se pohybuje od punku, post-rocku, alternativního rocku až po ozvěny folku. Na Tracklist.cz stage vás po celou dobu bude bavit čtveřice hudebních selektorů z webu tracklist.cz – Dozikur, Namax, Pavel Aeling a Stuart. Kromě djů se představí dva živé projekty. Prvním jsou elektropopový Bloome. Zpěvačku a songwriterku Kristine s kytaristou a producentem Martinem vyznačuje sklon k nostalgii i ostřejším beatům a synťákům. Dále představí Bariel & TMA. Duo prolíná elektronickou hudbu s analogovými syntezátory.

Info

Ruinfest
25. 6. 2022 18:00
Rabí
web festivalu

foto © Lenka Krejčová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Central European Jazz Showcase představuje

redakce 27.06.2022

Cílem showcase je podpořit export jazzových kapel, aby se častěji objevovaly na programech klubů a festivalů v zahraničí.

OFF Festival začne speciálními warm-upy

redakce 25.06.2022

Katovický OFF Festival přichází se zajímavou novinkou, letošní ročník začne o den dříve, a to speciálními warm-upy na speciálních místech.

Světové premiéry na NODO už od soboty

redakce 24.06.2022

Trojhalí Karolina se promění v jeden vyzvánějící zvon – hudební svátek, který je možné zakusit asi jen jednou za život.

Na festivale Flaam Sega Bodega, Sykur i HMLTD

redakce 23.06.2022

Pre Flaam je typickým dôraz na vizuálnu stránku festivalového zážitku – od komunikácie až po podobu samotného areálu.

Dobršská brána upoutá zvukem trubky

redakce 23.06.2022

Letní festival se zaměřuje vždy na konkrétní nástroj. V loňském roce to byly bicí, v letošním, šestém ročníku upoutá především zvukem trubky.

Hradby Samoty načínají druhou dekádu existence

redakce 22.06.2022

Temná hudba nejrůznějších žánrů na místech, kde je za noci možné místo bzukotu měst, slyšet šeptem pronášené příběhy ze starých legend a pověstí.

Grape dopĺňa o mená lokálnej scény

redakce 22.06.2022

V prvej osmičke zverejnených mien sú Karin Ann, Fallgrapp, Le Payaco, Para, Billy Barman, Tolstoys, Korben Dallas a Malalata.

Pilotní ročník multižánrového U:festu

redakce 21.06.2022

Tématem U:festu je zkoumání hranic mezi uměním, kulturou a současnou digitální společností. Brillovka, Rožnov pod Radhoštěm.

Letní filmovou školu odstartuje Sommerová s Kocábem

redakce 21.06.2022

Pořadatel festivalu Asociace českých filmových klubů letos své ceny udělí Ondřeji Vetchému, Michaele Pavlátové, Semihu Kaplanoğluovi a Pavlu Tomeškovi.

Marienbad Film Festival představuje program

redakce 20.06.2022

Marienbad Film Festival představí formou masterclass projekty umělce a kameramana Michala Blechy a přiblíží umělecký přístup a specifika kameramanství v kontextu výtvarného umění.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace