Zprávy / Nové desky

Ryley Walker a  Kikagaku Moyo vydají společné album

Ryley Walker a Kikagaku Moyo vydají společné album

redakce | Zprávy / Nové desky | 05.02.2021

Skladatel a kytarista z Chicaga Ryley Walker a japonští psychrockeři Kikagaku Moyo vydávají společné živé album Deep Fried Grandeur nahrané na festivale Le Guess Who?, kde společně v roce 2018 vystoupili. Nahrávka obsahuje dva kaleidoskopické improvizované jamy s prvky folk/jazzu, acid rocku a notné dávky psychedelie. Deska vyjde na labelu Ryleyho Walkera Husky Pants.

Holandský festival Le Guess Who? s oblibou překračuje hranice žánrů a krom hudby vybočuje i do dalších kulturních odvětví. Čtrnáctý ročník se chystá 11. až 14. listopadu 2021 na různých místech Utrechtu. Festival vydal za posledních několik let řadu svých festivalových nahrávek prostřednictvím online archivu. Ten nyní obsahuje záznamy zvukové (a v některých případech i obrazové) z vystoupení umělců Aldous Harding, Deerhunter, Cate Le Bon, Makayai McCravena, Art Ensemble of Chicago, Beverly Glenn-Copeland, Neneh Cherry, Mount Eerie, Selda Bağcan a mnoha dalších.

Info

Ryley Walker & Kikagaku Moyo
album na Bandcampu

foto © Juri Hiensch

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zapomělsem vydává desku Měsíc ve váze

redakce 11.04.2021

Ačkoliv album vznikalo v období koronavirové krize, v kombinaci se stupňující se krizí environmentální, skladby se zdržují komentáře současného dění.

Mlsné medvědí příběhy podle Prokopa Holoubka

redakce 10.04.2021

Hudba obsahuje jak programované elektronické nástroje, tak akustické nástroje hrané naživo i reálné ruchy, slyšíme tam disco i tklivé melodie s klarinetem.

Ďábel a Moonspotter nosí techwear

redakce 08.04.2021

Hlavní postava je člověk pozorující, jak svět kolem něj hoří a on se svobodně rozhodne toho neúčastnit. Žánrově se deska pohybuje mezi trip hopem a dark popem.

Himalayan Dalai Lama hlásí návrat

redakce 05.04.2021

Domácí dvojice Himalayan Dalai Lama se po delší koncertní pauze vrací s třetí deskou. Atmosférické album Isolated Bonds je z velké části inspirované Japonskem.

Projekt Carya vydal debut

redakce 03.04.2021

Deska se volně inspiruje v elektronice, trip hopu a v některých polohách nezapře ani vlivy kytarové alternativy.

Kittchen oznamují Puls

redakce 02.04.2021

Maskovaný kuchař znovu zasahuje. Na den přesně deset let od debutu Menu vydávají Kittchen čtvrté řadové album nazvané Puls.

Nové EP od Stroon

redakce 01.04.2021

Dielo je divadelnym zobrazením vojny skrz skúsenosti a rozprávanie troch žien, ktoré na pozadí sugestívnej scény zasvätia diváka do vlastného prežívania vojnového konfliktu.

Trans Europe Postal Express Olivera Torra

redakce 31.03.2021

Torr vysamploval sesbírané nahrávky, některé zprocesoval k nerozeznání, jiné využil jako základní kámen k nové kompozici.

Vyšlo společné LP Gride a Skiplife

redakce 31.03.2021

Dvakrát po svém. Na společném LP se potkávají legendární prachatický skřípot Gride a Skiplife. LP vychází právě v těchto dnech.

QOW na Genot Centre

redakce 28.03.2021

Úsporně dávkovaný futuristický sound design a útržky současného egyptského rapu účinně rozčesávají nadčasový hypnotický opar.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace