Zprávy / Offtopic-Novinky

Rytíři myšího středověku jsou zpět

Rytíři myšího středověku jsou zpět

redakce | Zprávy / Offtopic-Novinky | 07.11.2016

Po velkém ohlasu, které vzbudilo vydání prvního příběhu neobvyklých rytířů, vydává Comics Centrum zimní díl: Hrdinové myší hlídky se opět musejí postavit vlastní pýše. Ptají se, kdy má smysl bojovat a jak se pozná autorita.

Zimní příběh zavede skupinu chránící hranice do nehostinné a nebezpečné krajiny. Musejí zajistit dostatek jídla a lektvarů pro myši, které bydlí v osadě Opevněná Hůrka. Hlad a nemoci jsou totiž někdy nebezpečnější než nepřítel. V novém, napínavém příběhu se opět potkáváme s aktéry prvního dílu Myší hlídka: Podzim 1152. Přestože děj aktuálního titulu volně navazuje, lze jej číst samostatně. Do příběhu se totiž snadno vpraví i dosud nezasvěcený čtenář. Pomůže mu v tom jasná konstrukce vyprávění, výrazná charakteristika postav i rekapitulace děje na začátku každé kapitoly.

Knihu Myší hlídka: Zima 1152 uzavírá nákres bludiště, přehled myších řemesel i galerie ilustrací od jiných autorů a dělá tak z dalšího vydání Myší hlídky bedekr. Další ze stavebních kamenů fantazijního světa Davida Petersena.

David Petersen vytvořil obraz středověku ve světě myší. "Hlídka" je skupina vybraných bojovníků (myší a myšáků), která chrání cesty před predátory a pomáhá vytvořit bezpečný svět pro život. V prvním příběhu z podzimu myšího roku 1152 odhalila trojice přátel při plnění běžného úkolu zrádce. Petersenova sága o skupince statečných myší se rozvinula z jednoduché úvahy o tom, že tito hlodavci by mohli mít svébytnou kulturu. Mladý výtvarník ji začal promýšlet a splétat napínavé příběhy. Komiksy o Myší hlídce obdržely řadu cen v mnoha zemích světa. Dostaly například několikrát Cenu Willa Eisnera a časopisem Wizard byla Myší hlídka vyhodnocena jako nejlepší nezávislá dobrodružná kniha roku 2006. Server IGN.com ji navíc ocenil jako nejlepší nezávislou knihu a byla také bestsellerem podle listu New York Times. V současné době připravuje 20th Century Fox filmovou adaptaci celé ságy, pod přísným dohledem autora – Davida Petersona.

Info

Myší hlídka: Zima 1152

www.comicscentrum.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vychází Lymfom City – ponuře úsměvný černobílý sitkomiks

redakce 02.05.2021

Lucie Trávníčková ve své knize svérázně zaznamenává autobiografii své onkologické léčby. Podpořte na Hithitu!

Slovensko sa zapojilo do prípravy Nového európskeho Bauhausu

redakce 18.04.2021

Cieľom tejto medzinárodnej iniciatívy je spájať udržateľnosť, kultúru, rozvoj komunít a investície tak, aby pomohla naplniť zámery Európskej zelenej dohody.

Novinky v Nakladatelství AMU

redakce 16.11.2020

Vychází dílo Michela Chiona věnované analýze lidského hlasu ve filmu a monografie, zabývající se dílem Karla Teigeho a Vítězslava Nezvala.

Fortnite chystá další virtuální koncert

redakce 22.10.2020

Střílečka nabízí speciální halloweenský event reggaetonového prince J Balvina.

Vychází kniha srbského režiséra Gorana Markoviće Česká škola neexistuje

redakce 04.06.2020

Název knihy vychází z označení skupiny jugoslávských filmařů, která na přelomu šedesátých a sedmdesátých let 20. století vystudovala pražskou FAMU.

Pomozte postavit Novou Perlu

redakce 04.05.2020

Pomoct můžete dobrovolnickou prací, zakoupením knih z nakladatelství Divus, návštevou kavárny Perla i na webu darujme.cz.

Trystero vydává první díl nové trilogie Charlese Burnse: Bludiště

redakce 30.04.2020

Kniha má pozoruhodný osud. Poprvé vyšla loni na podzim ve francouzském překladu, aniž by se předtím objevila v anglickém originále.

Unikátní projekt hudebních promotérů propojuje hudební komunitu

redakce 27.04.2020

Díky zkušeným hudebním dramaturgům se rádio může chlubit různorodými (nejen) hudebními pořady.

Promotéři a producenti založili asociaci APPOK

redakce 20.04.2020

Spolek sdružuje všechny ty, které současná situace zasahuje a pracují na místech, kde se organizují koncerty nebo jiné kulturní akce.

Kino u vás doma: Aerovod

redakce 18.03.2020

Původní česká online videopůjčovna Aerovod nabízí kurátorovaný výběr více než 300 snímků, jejichž kvalitu prověřila plátna kin.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace