Zprávy / Pozvánky

S Torche přijdou Argonaut a vysokokalorický rockenroll

S Torche přijdou Argonaut a vysokokalorický rockenroll

redakce | Zprávy / Pozvánky | 29.04.2015

Torche povstali z popela kultovních sludge/stoner pionýrů Floor v roce 2004 pod vedením zpěváka a kytaristy Steva Brookse a patří do ranku mladších zámořských kapel, které se vyžívají ve špinavém a masivním kytarovém zvuku. Ostatně ne nadarmo svoji směsici stoneru, sludge a rocku kategorizují jako thunder pop, pod kteroužto hlavičkou neustále chrlí kvalitní singly a hlavně alba. Zatímco eponymní debut hrál na poněkud tvrdší notu, následující nahrávky jsou pestřejší a především čím dál hravější. Chtělo by se říct, že ona hravost je nejspíš nejvíce charakteristickou vlastností téhle party původem z Floridy.


Jejich skladatelská hravost je nevyzpytatelná. Líbivé a zdravě optimistické melodie nalákají posluchače na příjemnou poslechovou záležitost, abych ho pak Torche nemilosrdně potrestali za naivitu masivními riffy ostrými jak břitva a špinavou kytarovou syrovostí ala Eyehategod. Tento jejich přístup pohrávání si s kontrastem vyžaduje důkladné zvukové ošetření, o což se pravidelně stará Kurt Ballou z Converge, který za léta spolupráce přesně ví, jako nahrávky Torche zaznamenat tak, aby jeho zásah byl přidanou hodnotou. Recenzenti se pak můžou s nadsázkou rozplývat, že "výsledek jeho práce je, především co se týče zvuku kytar, ideálním kompromisem mezi krystalickou čistotou a vyhlazovacím táborem."


Torche jsou kapelou, kterou milují jak fanoušci, tak recenzenti. Pitchfork nazval jejich průlomvou nahrávku Meanderthal "an absolutely killer rock record" zatímco Decibel Magazine ji vyhlásil rovnou za desku roku. Následující nahrávku Harmonicraft BBC označila jako "a true game changer" a tak bych se dalo s novou deskou deskou Restarter pokračovat. Stejně tak na koncerty a tour po boku kapel jako Clutch, Mogwai, Hot Water Music, The Sword nebo Isis pějí fanoušci jen samou chválu a výčet labelů, na kterých Torche vydávali nenechá nikoho na pochybách, že se jedná o žádanou sebranku. Namátkou Hydra Head, Robotic Empire, Volcom nebo Relapse Records. Na koncertě ve strahovské Sedmičce je doplní domácí Argonaut.

Info

Torche (us)
Support: Argonaut
4. 5. 2015 20:00
Klub 007 Strahov, Praha
Vstupné: 299,- na místě

www.facebook.com/events/744870008936767
www.facebook.com/torcheofficial
www.facebook.com/klub007strahov
www.facebook.com/obscurepromotion

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Cinergy uvede přednášku se skladatelem Dustinem O'Halloranem

redakce 27.11.2020

O’Halloranova filmová kariéra začala v roce 2006 se snímek Marie Antoinetta od Sofie Coppoly.

Café Na půl cesty nabídne živý koncert v rámci týdne duševního zdraví

redakce 24.11.2020

Živý přenos koncertu Václava Havelky III proběhne v rámci sedmidenní výzvy #namouduši.

Místo opuštěných budov promění Pokoje 2020 soukromí mladých umělců

redakce 22.11.2020

Rozličné domovy se stanou místy k realizaci unikátních site-specific instalací, performativních vystoupení nebo videoartu.

Telemost propojí na devět hodin divadla po celé republice

redakce 20.11.2020

Téma letošního ročníku bylo již před vypuknutím pandemie zvoleno v návaznosti na sílící zájem o ekologii a tlak na udržitelnost života na Zemi.

KabLock v Kabinetu múz

redakce 18.11.2020

Svou tvorbu skupina KabLock koncipuje jako multimediální instalace nacházející se ve výlohách hudebního klubu.

Ghostemanovo turné zná nové pražské datum

redakce 17.11.2020

Eric Ghoste vytvořil postavu pojímající celý kánon extrémní hudby s prvky industriálu, hardcoru, jižanského phonk rapu i dalších žánrů.

Venuše ve Švehlovce uvádí další ročník festivalu sociálního umění

redakce 11.11.2020

Chystá se premiéra souboru Co čumíš, dokumentární podcast kolektivu Nun a Ví (Viah) a také benefiční koncert kapely Zvíře jménem.

Festival Alternativa ohlašuje program streamovaného Intermezza

redakce 09.11.2020

Organizátoři festivalu ale oznamují dvoudenní on-line událost Alternativa 2020: Intermezzo. Hudební vsuvka nabídne deset převážně českých projektů. Hutná hudba zazní letos u vás doma.

OneRepublic se vrací do Prahy

redakce 07.11.2020

Vzhledem ke stávající situaci s epidemií koronaviru SARS-CoV-2 byl termín koncertu přesunut.

Kolem světa s online programem Le Guess Who?

redakce 04.11.2020

Online televizní kanál bude přenášet filmy a dokumenty, vybrané vystupujícími na minulých ročnících festivalu.