Zprávy / Pozvánky

Sami doma s hudebním recitálem Jana Foukala a Alberta Romanuttiho

Sami doma s hudebním recitálem Jana Foukala a Alberta Romanuttiho

redakce | Zprávy / Pozvánky | 28.10.2022

Exkluzivní projekce dokumentární komedie o mužském přátelství s názvem Sami doma a unikátní hudební recitál Jan Foukala a Alberta Romanuttiho (Bert & Friends) bude možné zhlédnout v rámci speciální akce ve středu 16. listopadu v mnoha českých kinech.

Foukal a Romanutti jako hlavní herečtí představitelé a zároveň autoři hudby k snímku natočili také klip ke skladbě Gejzír. K filmu Sami doma, přezdívanému tvůrci jako „první česká bromance“, vyjde ve čtvrtek 27. října také stejnojmenná deska, ve stejný den má film také předpremiéru na MFF Jihlava v soutěžní sekci Česká radost. Pestrobarevný snímek Sami doma nabízí řadu komických situací vyplývajících ze spontánního rozhodnutí o spolubydlení dvou v lecčems odlišných kamarádů.


Už v tuto chvíli jsou v předprodeji lístky na speciální projekce 16. listopadu s živým hudebním vystoupením, kdy po skončení filmu proběhne přímý přenos debaty s tvůrci. Jan Foukal a Albert Romanutti zde zahrají songy z filmu a pokřtí novou desku Sami doma se třinácti skladbami, večerem provede herečka Anežka Kalivodová. Na festivalu v Jihlavě bude film k vidění hned na třech projekcích (ve dnech 27., 28. a 29. října), po nichž proběhne vždy diskuse s režisérem Janem Foukalem a hudebním skladatelem Albertem Romanuttim. Ti se oba ocitli při práci na tomto snímku hned v několika profesích – režisér, kameraman, herec, hudebník, komik nebo básník.

V klipu ke skladbě Gejzír Foukal a Romanutti konečně ze svého bytu vystoupili na čerstvý vzduch a společně vzpomínají na čas strávený na třiceti osmi metrech čtverečních, podle jejich slov na „parketách, které znamenají svět“. Ty se pro ně v pandemické době staly ostrovem tvorby a radosti. Klip se stejně jako film nese na lehce surrealistické vlně, jen charakteristickou kulisou už není tapeta s motivem moře, ale skutečná řeka Vltava, jejímž proudem se na loďce nechávají Foukal s Romanuttim spolu s gejzírem vzpomínek unášet. „Písní Gejzír se hlásíme k zalíbení v tom nejkrásnějším československému šansonu, barvách klavíru a vůni inkoustu. Nejsme Hapka a Horáček, ale náš odvážný film je příspěvkem na scénu klasické pop music,“ říkají Foukal a Romanutti.

více o filmovém dokumentu zde

Info

Sami doma
seznam kin

foto © se svolením Aerofilms

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Årabrot, Jaye Jayle a Karin Park v Underdogs'

redakce 29.09.2023

Tvorba Karin Park je jako dělaná pro fanynky a fanoušky výrazných hudebnic jako jsou Zola Jesus, Chelsea Wolfe, Jenny Hval nebo Anna Von Hausswolff.

V Divadle Archa zazní skladby Philipa Glasse

redakce 29.09.2023

Účelem ansámblu bylo rozvíjet interpretační praxi, která by splnila nebývalé technické a umělecké nároky jeho skladeb.

Hudobníčky ovládnu Tabačku Kulturfabrik

redakce 27.09.2023

Marina svojimi vystúpeniami necháva publikum v nemom úžase a prináša si so sebou prívlastky ako “mladšia Björk”.

Akropolis Underground spouští Slast

redakce 26.09.2023

AU je kulturním podhoubím, začátkem pro převážně neznámé interprety, kteří zatím nejsou tolik v zorném poli.

Dílo Jeremyho Dellera v Kunsthalle Praha

redakce 26.09.2023

Síla elektronické hudby v jeho svérázné lekci prostupuje generace i geografické lokace, má až mytologickou a rituální povahu.

Nyege Nyege Night ve Fuchs2

redakce 25.09.2023

Label Nyege Nyege se významně podílí na budování africké hudební scény a šíření místní undergroundové produkce do světa.

Další klubová noc crave ve Fuchs2

redakce 23.09.2023

Highlighty podzimní edice jsou DJ Mell G, Animistic Beliefs, Celaviedmai nebo Taahliah.

Producentka Sierra i ukrajinští Go_A v Praze

redakce 22.09.2023

Pavlenko pracuje s tradiční vokální technikou a nejen díky tomu se kapele daří udržovat ukrajinskou lidovou hudbu živou i pro nejmladší generace.

Rock Café uvede This Will Destroy You

redakce 21.09.2023

Jejich zvuk má různobarevné spektrum a obsahuje vlivy shoegaze, ambientu, doom metal a postrocku.

HaDivadlo rozezní Nekonečný valčík Jiřího Bulise

redakce 21.09.2023

HaDivadlo připravuje vzpomínkový večer na hudebního skladatele a dlouholetého spolupracovníka mnoha alternativních divadel.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace