Zprávy / Festivalové

Scandi představuje hosty

Scandi představuje hosty

redakce | Zprávy / Festivalové | 18.01.2023

Scandi, přehlídka toho nejaktuálnějšího z filmového severu, která se uskuteční ve 34 českých kinech od 18. do 25. ledna 2023, představuje své hosty.

Snímek Emigranti (2021) nepředstaví nikdo jiný, než sám jeho norský režisér Erik Poppe osobně. Po projekci epického historického dramatu, založené na literární předloze Vilhelma Moberga, bude následovat Q&A s režisérem. Další debata po filmu, které se Poppe zúčastní, se odehraje 19. ledna v Edison Filmhubu od 19:00. Další host festivalu je zároveň i autorem filmu, ze kterého pochází vizuál se Scandi 2023. Norského režiséra Kristoffera Borgliho budou moci diváci potkat online na plátně Edison Filmhubu 21. ledna od 19:00. A to hned po projekci snímku Je mi ze sebe špatně (2022). V této černé, satirické komedii Borgli zobrazuje toxický vztah, který rychle eskaluje do děsivých úrovní narcistické sebeprezentace. Satirizuje tak sebeprezentační tendence v současných médiích a impulzivní hledání pozornosti zakořeněné v současné společnosti. Pozvání na Scandi 2023 přijala i finská debutantka Hanna Bergholm, autorka hororového filmu Ono (2022). Snímek je portrétem podstaty mateřského instinktu, ve kterém se dvanáctiletá Tinja zoufale snaží zavděčit své matce, posedlé snahou reprezentovat světu obraz dokonalého života.


Tím však doprovodný program zdaleka nekončí. Stejně jako v minulém ročníku, i letošní Scandi má svou studentskou porotu. Jsou jí součástí studenti ze studentů Ústavu Germánských studií, oddělení skandinavistiky, kteří jsou zapojení do oficiálního spolku Alting Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Studenti však nebudou oceňovat pouze nejlepší film, ale ocení snímky přehlídky i podle měřítek nejlepšího překladu originálního znění a nejrelevantnějšího zachycení skandinávských reálií. Na vyhlášení a odbornou debatu se pak mohou diváci těšit 2. února 2023 v Edison Filmhubu od 19:00.

Info

Scandi
18.–25. 1. 2023
web festivalu

foto © se svolením festivalu Scandi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Q3Ambientfest proběhne v německé Postupimi

redakce 05.02.2023

Festival kurátorsky zajišťují Brueder Selke a instrumentální skladatelé Sebastian a Daniel Selkeovi, působící také jako oceňované duo Ceeys.

Sharpe zverejnil ďalších interpretov

redakce 03.02.2023

V programe festivalu nebudú chýbať ani výrazné gitarové kapely, medzi ktoré patrí poľská postpunková kapela Izzy and the Black Trees.

Colour Meeting bude mít narozeniny, oznamuje první vystupující

redakce 30.01.2023

V Poličce se představí Daniel Herskedal, Maria Mazzotta, Kittchen, Jana Vébrová nebo Holy Fanda & The Reverends.

Ment oznamuje nová jména

redakce 29.01.2023

Devátý ročník festivalu MENT se uskuteční na více než patnácti koncertních a konferenčních místech v Lublani.

Hradby samoty proběhnou v Jablonici

redakce 26.01.2023

Festival se každoročně zaměřuje na audiovizuální projekty, dotýkající se žánrů jako je dark ambient, dark folk, drone, industrial nebo noise.

Blues Alive vyhlašuje soutěž Blues Aperitiv

redakce 15.01.2023

Soutěž je určena všem kapelám či hudebníkům bez ohledu na zemi původu. Hlavním lákadlem pro vítěze je možnost vystoupení na festivalu Blues Alive 2023.

Festival Vivat Vila se spojil se Světadílem

redakce 07.01.2023

Festival se jako každý rok zaměří na špičku tuzemské alternativní hudební scény. Např. kapelám Kalle, Berlin Manson, Frau Zwei nebo všetuly{sfinx}.

Niall Horan a Jacob Collier na Colours of Ostrava

redakce 04.01.2023

Festival Colours of Ostrava se dostal mezi deset nejlepších velkých evropských festivalů v anketě European Festival Awards 2022.

Jamie xx na Pohodě

redakce 03.01.2023

Okrem neho vystúpia aj Sofi Tukker, Sampa the Great, Dry Cleaning a ďalšie.

M83 zahrají na Metronome Prague

redakce 31.12.2022

Praha se může těšit na kapelu hudebního megalomana Anthonyho Gonzaleze a jeho zvukovou tsunami složenou ze syntezátorů, kytar, vokálů a epických refrénů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace