Zprávy / Festivalové

Scotch Rolex feat. MC Yallah na Besedě u Bigbítu

Scotch Rolex feat. MC Yallah na Besedě u Bigbítu

redakce | Zprávy / Festivalové | 27.01.2022

Zavedená jména jako Lenka Dusilová, Amelie Siba, DVA nebo Kittchen, objevy české a slovenské nezávislé scény Vellocet Roll, Sam Handwich, 52 Hertz Whale, Elýščítat, Tittingur nebo Isama Zing a tradičně ani horňácký folklor nechybí v ohlášené první třetině programu letošní Besedy. Mezi umělci, kteří 5. a 6. srpna míří do moravského Tasova, jsou také maďarští Freakin' Disco a japonský producent Scotch Rolex, který vystoupí v tandemu s ugandskou rapperkou MC Yallah.

Středobodem festivalového programu je zejména pečlivý výběr a mapování aktuální české a slovenské hudby, která pro Besedu byla vždy klíčová. Dramaturgové ale intenzivně jednají i s několika respektovanými zahraničními jmény. Cílem je opět dovézt kapelu podobného významu jako Algiers či Jaga Jazzist. „Hlavní sílu našeho festivalu nadále vidím v koncepčním mapování a podpoře česko-slovenské scény. Přes současné výrazně vyšší honoráře zahraničních umělců bychom ale rádi v Tasově o pěti stech obyvatelích i letos uvítali alespoň jedno jméno, které plní roli headlinera na velkých evropských festivalech,“ říká ředitel festivalu Pavel Uretšlégr.

Z českých hudebníků do Tasova dorazí, kromě zmíněných, kapela Vole, severní Moravu na Besedě reprezentují mathrockoví February a postpunkoví Pacino. Dojde ale i na krautrockovou jízdu s Raw Deal a discopunk veterána rožnovské scény Ctiba. Místní folklor přiblíží Horňácký mužský sbor z Velké nad Veličkou, z blízkého Veselí nad Moravou se svým projektem Ivy Z přijede Lenka Zbořilová. Závěr první noci jako v předchozích letech opanuje Dj Myslivec.

„Na české i slovenské scéně se teď vyrojilo mnoho hudebníků, kteří se snaží přijít s něčím novým. Jakoby covidová doba ještě více akcelerovala všechny talenty. Desítky jmen, kde bychom netrefili vedle, už máme pod čarou, a pořád přibývají další,“ uzavírá dramaturgyně Kač Fišer.

Info

Beseda u Bigbítu
5.–6. 8. 2022
Tasov u Veselí nad Moravou
Fb událost

foto © Luba Mrkvica

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Ata Kak na festivale Sensorium

redakce 22.05.2022

Z jeho koncertov srší frenetická multikultúrna energia juhoafrického Shangaan electra, britského grime, ghanského highlife či dancehall.

JazzFestBrno: Christian Scott i Chief Xian aTunde Adjuah

redakce 22.05.2022

Experimentátor, objevitel, hudební filozof, uctívač tradic, bořitel hranic, stavitel mezikulturních mostů…

Nábor: Buď bedňák, buď Superhero

redakce 21.05.2022

Shameless aktuálně spouští náborovu akci pro ty, kteří stojí vždy nenápadně v pozadí, ale bez kterých by nevznikl ani jeden koncert či festival.

Rock for People hlásí (téměř) vyprodáno

redakce 20.05.2022

Čtyřdenní vstupenky na festival zmizely z prodeje a jedinou možností, jak se zúčastnit festivalu, je zakoupení posledních jednodenních.

Czech Music Crossroads a hudebníci z celého světa

redakce 19.05.2022

Na festivalu Czech Music Crossroads zahrají například Tomáš Kačo, Nikol Bóková, Kaczi nebo manželé Havlovi a další.

Před Beckem Tata Bojs

redakce 19.05.2022

Beckovi i Tata Bojs je v první řadě blízká hra s prvky těch nejroztodivnějších hudebních žánrů a absence jakýchkoli zábran v jejich mixování.

Mladí ladí jazz od jara do zimy

redakce 17.05.2022

Krátce po velkolepé oslavě Mezinárodního dne jazzu na pražském Karlově náměstí tým pořadatelů festivalu přichystal další pestré koncerty.

Rafael Anton Irisarri přidává druhý koncert v Planetáriu

redakce 15.05.2022

Irisarri a vizuální show na kupoli Planetária? Hned nadvakrát.

Festival MikuLOVE nabídne fúzi Už jsme doma a Hradišťanu

redakce 15.05.2022

Hudebníci obou formací zahrají nově zaranžované skladby z repertoáru Už jsme doma i Hradišťanu, a to v poměru přibližně půl napůl.

Hudební festival UTOpije

redakce 12.05.2022

Nejrůznější hudební styly od postfokloru přes psychedelic-rock po acid-live-drums-techno rozvlní vodní nádrž.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace