Články / Profily/retro

Scott McCloud aka Paramount Styles sólo

Scott McCloud aka Paramount Styles sólo

Michal Pařízek | Články / Profily/retro | 16.07.2013

Koncert Paramount Styles na New York Stage v roce 2011 byl jeden z těch, na které se nezapomíná, a sám zpěvák a kytarista Scott McCloud mluvil o skutečně výjimečném vystoupení. Na letošním ročníku Colours Scott vystoupí se skupinou Girls Against Boys, ale když přišlo na možnost jeho sólového koncertu, neváhal ani vteřinu. Známé skladby Paramount Styles zazní v ještě skromnějším a intimnějším provedení než na jejich albech, těšit se můžete také na nějaké coververze a hlavně na Scottův zastřený sexy baryton. Paradise happens...

Scott McCloud založil Paramount Styles společně s bubeníkem Alexisem Fleisigem, který je jeho souputníkem už od dob legendární DC skupiny Soulside a působí také v Girls Against Boys. Kolem dvojice se již vystřídala řada doprovodných hudebníků, první album Failure American Style přišlo v roce 2008 a narozdíl od exponovaného noise a post punku Girls Against Boys přineslo tiché a křehké písně ve střídmých aranžích: akustická kytara, metličky a cello motivy... Paramount Styles byli stejně vtahující a hypnotičtí jako McCloudova původní skupina, ale dosahovali toho zcela jinými prostředky. Krásné a decentní melodie překvapují svojí otevřeností a silou zároveň, všechno se zde točí kolem McCloudova hlasu, který naprosto přirozeně, ale velice důsledně udržuje posluchačovu pozornost.

Během několika koncertních turné vykrystalizovala stabilní sestava, která pak nahrála druhé album Heaven’s Alright. To je o poznání rockovější a v podstatě dokonale hitové. Narozdíl od debutu totiž měla skupina většinu skladeb dokonale zažitou z několika turné a desítek koncertů, což výtečným písním jako Amsterdam, Take Care of Me nebo Girls of Prague prospělo. Píseň o děvčatech z Prahy se vrací ještě do let GVSB, k jednomu památnému koncertu na strahovské Sedmičce; Paramount Styles a hlavně Scott mají k Praze a České republice velmi úzký a vřelý vztah. Skupina mj. vydala skladbu Start Burning 2 jako split singl s písničkářem Aranem Epochalem (Gnu) a album rarit a alternativních verzí Extra Heaven vyšlo v roce 2010 jako příloha časopisu Full Moon. Vzhledem k aktivitám Girls Against Boys budou Paramount Styles pravděpodobně na nějakou dobu neaktivní, na Hlubina stage tak bude jedinečná příležitost zažít skladby Come to New York, Paradise Happens nebo Take Care of Me naživo.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Track týdne: Soccer96 - I Was Gonna Fight Fascism (ft. Alabaster dePlume)

Jiří Špičák 02.04.2020

Jako správný politický track má groove: vzpomeňte si na kultovní revolucionářský motorik Crest milovaných Stereolab a hned vám bude jasné, kde se pohybujeme a kde skončíme.

Ngoni pro třetí tisíciletí (Bassekou Kouyaté)

Akana 25.02.2020

Brilantní instrumentalista se nijak netají snahou oslovit co nejširší spektrum posluchačů a myslí přitom jak na své krajany, tak na západní publikum.

Nejlepší texty Full Moonu roku 2019: Ženy v angažovaném popu

Aneta Martínková 02.01.2020

V mainstreamovém vnímání bylo boření stereotypů pořád vnímané trochu jako padlé na hlavu. A umělkyně, které se o něj pokoušely... Jeden z nejlepších loňských textů Full Moonu nyní online.

Nejlepší texty Full Moonu roku 2019: Kde se vzal sad boy? (Depresivní pop)

Jiří Špičák 02.01.2020

Citlivý chlapec, plachý introvert. Sad boy. A jeden z nej-textů roku 2019, který vyšel v magazínu Full Moon, nyní online.

Nejlepší texty Full Moonu roku 2019: Padesát let narušování vašeho klidu (Yoko Ono)

Jiří Špičák 02.01.2020

Nevídanou kreativní erupci první poloviny sedmdesátek zakončila Yoko Ono deskou Feeling the Space, píše se v článku, který vybíráme v rámci best of textů Full Moonu. Teď online.

Nejlepší texty Full Moonu roku 2019: Bez růžových brýlí (Ženy v beat generation)

Anna Mašátová 02.01.2020

Své místo v učebnicích literatury si ženy beat generation zatím zcela nenašly a těžko říct, zda se tak stane. Vybraný text z loňského ročníku tištěného Full Moonu online.

Full Moon Stage 2019: The Kill Devil Hills

redakce 14.04.2019

Australský Divoký západ v Ostravě? The Kill Devil Hills představí na Full Moon Stage svou aktuální desku.

Full Moon Stage 2019: Holy Motors

redakce 12.04.2019

Čarovnou náladu a cinematické westernové motivy násobí mohutný zvuk tří kytar, zkreslený spoustou efektů a reverbu.

Full Moon Stage 2019: Uniform

redakce 11.04.2019

O nejtvrdší koncert letošního festivalového programu, jak Full Moon Stage, tak celých Colours, se postarají američtí Uniform.

Full Moon Stage 2019: Bo Ningen

redakce 10.04.2019

Čtyři Japonci a létající kytary? Bo Ningen a jeden z vrcholů Colours of Ostrava? Na Full Moon Stage zcela nepochybně.