Články / Sloupky/Blogy

Šejkr #28: Drive-in Kreuzberg

Šejkr #28: Drive-in Kreuzberg

Michal Pařízek | Články / Sloupky/Blogy | 04.10.2015

Tři slunné dny v Kreuzbergu, milé intermezzo před brutálním finišem Full Moonu #54. Šmejdění po LP second handech, dva koncerty a jedna výstava. O distriktu Kreuzberg 36 jsem tady už jednou básnil, ale to prostě nejde jinak. Na Görlitzerbahnhof jsem doma. Zkuste parádní kafe (a víno) v Toscanafraktion nebo skvělé hospody jako je egyptsko-libanonská Baraka, vietnamská Hoai Nam nebo indonéská Mirchi a úplnou povinností je almost legendary Milchbar, navzdory názvu tam sušenky nemají. A několik record shopů klidnou procházkou na dosah. Většina úlovků níže.

Koncerty: Sufjana Stevense v Admiralspalastu nechám povolanějším, jsem rád, že jsem tam byl, ale kdyby ne, tak by se asi nic nestalo. Marc Almond byl z donucení přesunutý do gay pajzlu s podezřelým názvem SchwuZ a bylo to ku prospěchu věci. Mačkanice, pot a vedro, došlo na Tainted Love, plyšáky, růže. Všechno bylo. Víc v příštím Full Moonu, musím si umýt maskaru. Fotky Wima Wenderse budou v Blain|Southern ještě nějakou dobu viset, zajeďte si tam. Fotografie je jednou z velkých vášní slavného režiséra, úchylka na drive-in kina v amerických zapadákovech je pochopitelná. Okolí Görlitzerbahnhof je taky takový drive-in, jen se v něm ještě pořád hraje…

Marc Almond - Jacky


V závěrečném přídavku Marc Almond dvakrát zapomněl text, ale všem to bylo jedno. Jedna klasika za druhou.

The Notorious B.I.G. - Juicy


Jedno album ze špinavého tuctu Johna Staniera, který jsem na netu procházel den předtím, než jsem pana Velkého našel v LOGO records (Nostitzstraße, Kreuzberg). Podle Johna prý zvuk New Yorku roku 1995, těžko oponovat. Letošní zásek na old school hip hopu pokračuje.

Barry Adamson - Something Wicked This Way Comes


Některé reedice mají smysl. Oedipus Schmoedipus je jedním z Adamsonových nejlepších, totální zabijárna, masivní orchestrální noir jazz. Žádná ztracená dálnice. Mr. Dead and Mrs. Free, Nollendorfplatz.

Grace Jones - La Vie en Rose


Grace Jones věnoval Pitchfork nedávno poměrně velký materiál, v říjnu vychází její autobiografie I’ll Never Write My Memoirs (sic!) a Portfoliem debutovala. Edith Piaf řádí na diskotéce. Groove Station, Pücklerstraße, Kreuzberg.

Gil-Scott Heron - Pieces of a Man


Gil-Scott Heron a nové verze vlastních starších skladeb, outtaky z nahrávání posledního alba I’m New Here. Klavír a hlas, nejlepší kombinace. Nic nového, zase nejlepší. Mr. Dead and Mrs. Free, Nollendorfplatz.

Sister Double Happiness - Whipping Song


Tahle kapela byla i na devadesátky moc divná - blues, punk, kovbojské halekačky a geniální Gary Floyd z legendárních The Dicks za mikrofonem. Fantastické album Uncut vyšlo na Sub Popu, v Mr. Dead and Mrs. Free zůstala jedna kopie bez obalu. Majitel říkal, že mu tam ležela snad dvacet let. Už neleží.

Alice Coltrane - Journey in Satchinanda


Tohle si dejte celé, jedno z nejlepších jazzových alb vůbec. LP je sice evidentní bootleg, ale hraje parádně. Heisse Scheiben, Ohlauerstraße, Kreuzberg

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Setkání v sadu - 6 is the magic number (Pelhřimovy 2019)

redakce 22.08.2019

Tradiční plkání o post-bratroorffovském antifestivalu. Tentokráte hodně o magii (místa).

Všetky odtiene blata alebo Top 5 ArcTanGent 2019

redakce 21.08.2019

Najkrajšie na kompilácií Top 5 zo siedmeho ročníku festivalu je, že mená sa príliš neopakujú a headlineri sa do výberu dostávajú ojedinele.

RapRadar IV: České předpremiéry

redakce 13.08.2019

Albové předpremiéry na letošním Kempu, hyperaktivní Brockhampton a JAY Z i nezdar Chance the Rappera.

Hromy, blesky a Algiers. Top 5 Grape festival 2019

redakce 11.08.2019

Vodní téma, hromy, blesky a... zase ti Algiers. Piešťanský Grape podesáté.

...a na rub víček projektovat pohřeb. Top 5 Brutal Assault 2019 podle redaktorů a přízně

redakce 11.08.2019

Rozdávám lokty, plavu nad zpocenými hlavami, moje pochroumaná páteř mi nepoděkuje, ale nemůžu si pomoct. Hlasují domácí, hosté i pocestní. To nejlepší z ročníku, který ovládly Dcery.

Preview: Pop-Kultur Berlin 2019

redakce 10.08.2019

Za kulturou do pivovaru? Leda v Berlíně. Mezi hvězdy letošního ročníku Pop-Kultur patří například Shabazz Palaces, Anna Calvi, CocoRosie nebo Deerhoof, ale nejen oni. Pár tipů pro vás.

Tasovská kúra aneb Top 5 Besedy u Bigbítu 2019

redakce 06.08.2019

Taky na které další přehlídce se sejde tolik jejich redaktorů a fotografů z celé republiky? Nejen je jsme oslovily s nejlepšími zážitky z letošního ročníku Besedy u Bigbítu.

Šejkr #42: Zvuk je nejlepší polštář

redakce 25.07.2019

Po cestě z Colours si v hlavě přehrávám skvělý koncert Shilpy Ray a vzpomínám si, jak právě Todd stál hrozně o to, aby před jejím prvním koncertem v Praze hráli…

Limity interpretace aneb reakce na článek o současných českých textech

redakce 25.07.2019

Full Moon publikoval rozsáhlý článek s názvem V zajetí lyrického věku aneb Současné české texty. Člen skupiny ROLE na něj reaguje.

Léčba hudbou aneb Top 5 Colours of Ostrava 2019

redakce 23.07.2019

Jedenadvacet respondentů stran spřízněných médií a přátel Full Moonu se s námi podělilo o své největší zážitky. Průsečíky jsou jednoznačné, překvapení také na místě.