Články / Sloupky/Blogy

Šejkr #28: Drive-in Kreuzberg

Šejkr #28: Drive-in Kreuzberg

Michal Pařízek | Články / Sloupky/Blogy | 04.10.2015

Tři slunné dny v Kreuzbergu, milé intermezzo před brutálním finišem Full Moonu #54. Šmejdění po LP second handech, dva koncerty a jedna výstava. O distriktu Kreuzberg 36 jsem tady už jednou básnil, ale to prostě nejde jinak. Na Görlitzerbahnhof jsem doma. Zkuste parádní kafe (a víno) v Toscanafraktion nebo skvělé hospody jako je egyptsko-libanonská Baraka, vietnamská Hoai Nam nebo indonéská Mirchi a úplnou povinností je almost legendary Milchbar, navzdory názvu tam sušenky nemají. A několik record shopů klidnou procházkou na dosah. Většina úlovků níže.

Koncerty: Sufjana Stevense v Admiralspalastu nechám povolanějším, jsem rád, že jsem tam byl, ale kdyby ne, tak by se asi nic nestalo. Marc Almond byl z donucení přesunutý do gay pajzlu s podezřelým názvem SchwuZ a bylo to ku prospěchu věci. Mačkanice, pot a vedro, došlo na Tainted Love, plyšáky, růže. Všechno bylo. Víc v příštím Full Moonu, musím si umýt maskaru. Fotky Wima Wenderse budou v Blain|Southern ještě nějakou dobu viset, zajeďte si tam. Fotografie je jednou z velkých vášní slavného režiséra, úchylka na drive-in kina v amerických zapadákovech je pochopitelná. Okolí Görlitzerbahnhof je taky takový drive-in, jen se v něm ještě pořád hraje…

Marc Almond - Jacky


V závěrečném přídavku Marc Almond dvakrát zapomněl text, ale všem to bylo jedno. Jedna klasika za druhou.

The Notorious B.I.G. - Juicy


Jedno album ze špinavého tuctu Johna Staniera, který jsem na netu procházel den předtím, než jsem pana Velkého našel v LOGO records (Nostitzstraße, Kreuzberg). Podle Johna prý zvuk New Yorku roku 1995, těžko oponovat. Letošní zásek na old school hip hopu pokračuje.

Barry Adamson - Something Wicked This Way Comes


Některé reedice mají smysl. Oedipus Schmoedipus je jedním z Adamsonových nejlepších, totální zabijárna, masivní orchestrální noir jazz. Žádná ztracená dálnice. Mr. Dead and Mrs. Free, Nollendorfplatz.

Grace Jones - La Vie en Rose


Grace Jones věnoval Pitchfork nedávno poměrně velký materiál, v říjnu vychází její autobiografie I’ll Never Write My Memoirs (sic!) a Portfoliem debutovala. Edith Piaf řádí na diskotéce. Groove Station, Pücklerstraße, Kreuzberg.

Gil-Scott Heron - Pieces of a Man


Gil-Scott Heron a nové verze vlastních starších skladeb, outtaky z nahrávání posledního alba I’m New Here. Klavír a hlas, nejlepší kombinace. Nic nového, zase nejlepší. Mr. Dead and Mrs. Free, Nollendorfplatz.

Sister Double Happiness - Whipping Song


Tahle kapela byla i na devadesátky moc divná - blues, punk, kovbojské halekačky a geniální Gary Floyd z legendárních The Dicks za mikrofonem. Fantastické album Uncut vyšlo na Sub Popu, v Mr. Dead and Mrs. Free zůstala jedna kopie bez obalu. Majitel říkal, že mu tam ležela snad dvacet let. Už neleží.

Alice Coltrane - Journey in Satchinanda


Tohle si dejte celé, jedno z nejlepších jazzových alb vůbec. LP je sice evidentní bootleg, ale hraje parádně. Heisse Scheiben, Ohlauerstraße, Kreuzberg

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Ze srdce i ze srdíčka (Heart of Noise 2019)

redakce 16.06.2019

Jak daleko je od noiseu k přírodě? V případě festivalu Heart of Noise kousíček.

Co právě v elektru kutěj: Návrat mistra, který spal sedm let

redakce 06.06.2019

Nový materiál po sedmi letech od kultovního projektu Scorn a další novinky z elektronického undergroundu.

Preview: Nowa muzyka 2019

redakce 05.06.2019

Letošní formu si můžeme po loňských zkušenostech ověřit u Amnesia Scanner, Fatimy Al Qadiry nebo Yvese Tumora, ale jsou tu i další jména, která byste neměli přehlédnout.

El nuevo normal aneb top 5 Primavera Sound 2019 podle Full Moonu

redakce 03.06.2019

Velký report čekejte v prázdninovém Full Moonu, zde tradičně vrcholy nejen redakční výpravy, ale také kolegů a kamarádů.

Preview: Wave-Gotik-Treffen 2019

redakce 22.05.2019

Do Lipska se za písničkou jezdí po celý rok, německé město často vítá interprety, kteří Česko míjí, a přitom je nedaleko.

To nejlepší z Anifilmu 2019

redakce 14.05.2019

Na Anifilmu je nejlepší to, že volba programu může být dána vysypáním popcornu na rozpis, schůzkami u piva či volných stolů v indické restauraci.

To nejlepší z The Great Escape 2019

redakce 12.05.2019

První návštěva na The Great Escape jednoznačně potvrdila, že britské scéna je na vzestupu, níže ve výběru toho nejlepšího ještě spousta skvělých jmen chybí...

Sharpe 2019: Fanfáry à la Full Moon

redakce 28.04.2019

Dva náramně intenzivní dny budeme vstřebávat ještě dlouho, obsáhlý report čekejte v květnovém Full Moonu, tady zatím první dojmy a nejhlubší zářezy.

Kam na rajz se Zuzanou Kolouchovou

redakce 26.04.2019

Je zatížená na „srdceryvně pozérské balady“ Nicka Cavea, jak sama říká, ale v poslední době vyznává „čím víc nahlas, tím líp“.

Enea Spring Break 2019: tipy Full Moonu

redakce 23.04.2019

Letošní ročník poznaňského festivalu Enea Spring Break jsme si představili již ve dvou textech, nyní přichází čas na vlastní redakční tipy.