Články / Sloupky/Blogy

Šejkr na doma: Letní šlágry a nepořádek

Šejkr na doma: Letní šlágry a nepořádek

Michal Pařízek | Články / Sloupky/Blogy | 16.04.2020

Mám na stole nepořádek. Je půl osmé ráno, venku nádherně a už asi popáté mi hraje klip In a Good Way od Faye Webster, který pořád nemůžu vypnout. Letní šlágry letos přicházejí brzy. Koukám se z okna a chaos na stole se snažím ignorovat. Ale moc mi to nejde – dvě hromady nových knih, štos papírů k vyřízení, tužky, poslední čísla Full Moonu i Respektu, blok, katalog Willema Kolvoorta otevřený na plakátu Qui, o kterém i jeho autorovi se dočtete v příštím čísle Full Moonu. A samozřejmě obě roušky, zelená i červená, tu skoro nenosím. Jako by tahle zmatená mapa ukazovala cestu posledních pár dní či týdnů, značila patníky, myšlenkové pochody i zastavení. In a Good Way, ještě jednou. Tak snad. Začínám aspoň přerovnávat knihy.

Včera odpoledne jsem viděl Kevina Morbyho v béžovém županu, jak cvičí s nunčakama. Na nějaké sociální síti. Jasně, každý dnes dělá, co umí, ale tohle mi tedy vysvětlete. Večer cestou z kanclu se snažím ten obraz vyhnat z hlavy, ale moc se mi to nedaří. I cesta je pořád stejná, znám tu za ten měsíc každý kámen. Hledám v telefonu nějakou desku, na povzbuzení, telefonoval jsem čistého času tři hodiny. Najednou narážím na The Infotainment Scan, jednu z desek The Fall, kterou vlastně neznám. Sice si dokážu vybavit, že jsem si ji nedávno uložil, protože o ní někdo mluvil, ale kdo a kde to byl, to už dávno nevím. Jako druhý track přichází Lost in Music, cover Sister Sledge, a já jsem totálně lapen. Sakra, jak to že mi o tomhle nikdo neřekl? Sedám si před domem na lavičku a poslouchám až do konce. Paranoia Man in Cheap Sh*t Room, The League of Bald-Headed Men a další. Poslouchám The Fall tak dlouho, že se stydím to říkat, ale i tak Mark E. Smith dokáže překvapit. Napadne mě, co by zrovna tenhle jolly lad o dnešní situaci řekl, a směju se sám pro sebe. Nedá se nic dělat, playlist The Fall do Šejkru na doma rozhodně musí, čekejte příští týden.

Faye Webster se mi nakonec podaří vypnout, letní šlágr měním za krásnou verzi Godstar od newyorských Drahla. Jeden z mnoha koncertů, na které jsem se loni nedostal, pořád mě to mrzí. S úklidem to příliš nedopadne, taky jste si všimli, že ráno čas běží rychleji? Najednou nestíhám, zrak mi znova zabrousí na Willemův plakát, začínám si připadat jako ten kůň nebo co to je. I když ten si to užívá, ne? Balím se a už teď se těším, až si po cestě zase pustím The Fall. Bude to dobrá cesta, i když ji znám nazpaměť. Akorát nevím, co jsem tím vším chtěl vlastně říct… Jasně: mám na stole nepořádek.

Info

foto © Jolien Vermeulen

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Videodrome 11: Ohlédnutí za klipy roku 2020

prof. Neutrino 19.01.2021

Videodrome se ohlíží za zajímavými klipy roku 2020, které reflektují ožehavá společenská témata současného světa.

Žebříčky Full Moonu: hudební zdroje roku 2020

redakce 18.01.2021

Spotify a Bandcamp, co dále? Pár nečekaných tipů máme, ať už je to dobře nebo špatně.

Žebříčky Full Moonu: hudební weby roku 2020

redakce 17.01.2021

Z kterých webů rádi čerpají naši redaktoři? Ze stránek hudebních médií i fanouškovských zinů, webů labelů i jednotlivých žurnalistů.

Žebříčky Full Moonu: koncert/festival roku 2020

redakce 16.01.2021

Všechno zlé je k něčemu... znáte to. Že se toho odehrálo loni málo? No, zas tak málo toho nebylo...

Žebříčky Full Moonu: objev roku 2020

redakce 15.01.2021

Loni nezbývalo než objevovat nová jména především na síti. I tam ale redakční kruhy zachytily umělce, kterým prorokují velkou budoucnost.

Žebříčky Full Moonu: videoklip roku 2020

redakce 14.01.2021

Hlasování o klip roku v redakci na celé čáře vítězí FKA twigs s klipem Sad Day. Co milují ti další?

Žebříčky Full Moonu: song roku 2020

redakce 13.01.2021

Bangery, refrény, hity i city. Kterou píseň jsme nemohli pustit z hlavy? Která byla hymnou roku 2020?

Žebříčky Full Moonu: album roku 2020

redakce 12.01.2021

Víte, jak hlasovali jednotliví redaktoři? A víte, co je na jednotlivých deskách tak okouzlilo?

Žebříčky Full Moonu: kapela roku 2020

redakce 11.01.2021

Redaktoři Full Moonu a jejich blízké okolí rekapitulují proběhlý rok s výročními žebříčky, začínáme u hudebních těles.

Preview: ESNS 2021

Michal Pařízek 08.01.2021

Dobrou zprávou mezi tím vším zmatkem a smutkem je, že na koncerty letošního Eurosonicu může opravdu úplně každý. Stačí zapnout počítač.