Zprávy

Šikana v onlinu tématem nové Terapie sdílením

Šikana v onlinu tématem nové Terapie sdílením

redakce | Zprávy | 18.01.2021

Bodyshaming na sociálních sítích neboli šikana a kritika vůči tělesnému vzhledu je tématem druhého dílu audioseriálu Terapie sdílením z dílny Audionautu, divize produkce Bionaut. O aspektech zdravého a přirozeného životního stylu, cvičení, (ne)spokojenosti s vlastním tělem a porovnávání se s ostatními s průvodkyněmi Ester Geislerovou a Josefinou Bakošovou v režii Johany Ožvold promlouvají trenér Radek Laci, publicista a fitness trenér Kamil Fila nebo psycholog Honza Vojtko.

Třicetiminutový díl je tentokrát věnován situacím týkající se necitlivého vyjádření k fyzickému vzhledu, Ester s Josefinou v něm otevírají obecně tematiku přijetí sebe sama včetně vnímání svého těla, zmiňují i své osobní zkušenosti s bodyshamingem. „Já jsem třeba pořád srovnávaná se svou slavnější sestrou. Nebo s tím, jak jsem vypadala předtím, před dětmi, po dětech, jak vypadám teď. A jsem pořád pod neustálým tlakem,“ říká Ester Geislerová. Protože s lidským tělem souvisí i fenomén cvičení a posilování, promlouvá tu i fitness trenér a kouč Radek Laci, který se u svých klientů nezaměřuje jen svaly, ale snaží se lidem vymyslet cvičení na míru tělu i duši, stává se často i jejich osobním terapeutem. Laci strávil dětství v kojeneckém ústavu a dětském domově a sám proto nejlépe ví, jak důležité a zároveň těžké může někdy být přijmout sám sebe i svou životní situaci se všemi komplikacemi a nedostatky.

Další z hostů, novinář Kamil Fila působící také jako trenér, mluví i o tom, s jakými předsudky ze stran rodiny i některých kolegů se setkával, když coby publicista a intelektuál začal pravidelně posilovat. V průběhu dílu se Ester s Josefinou vydávají i na „terénní průzkum“ do fitness centra Arena Pavly Kladivové, kde vyzpovídají další zajímavé osobnosti aktivně se věnující vlastnímu tělu, jako je například tanečnice burlesky Linda a zjišťují, že není důležité se s ostatními extrémně porovnávat, ale spíše pracovat na té nejlepší verzi sebe sama.

Info

Terapie sdílením
web podcastu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Výsledky X. ročníku hudebních cen Vinyla

redakce 24.02.2021

Cenu získali Tábor, 58G a aktivity labelu Divnosti. Nové ocenění pro mladé hudební publicisty získali Aneta Martínková a Radim Lisa.

Českého lva bude doprovázet kapela Hm...

redakce 24.02.2021

Pestrý rámec bude mít letošní předávání Českých lvů.

Daft Punk po 28 letech končí

redakce 23.02.2021

Jedna z nejzásadnější kapel elektronické scény ohlásila rozpad. Jak se to říká, lepší vybuchnout nežli vyhasnout? Co na to ohlasy odjinud?

Festival Boskovice 2021 slibuje kulturní očistu duše

redakce 23.02.2021

V rámci několika hudebních scén se už nyní mohou návštěvníci těšit na řadu zatím převážně českých kapel.

Vyjde album Miroslava Tótha s Dystopic Requiem Quartet

redakce 23.02.2021

Zároveň sa v online prenose uskutoční premiéra hudobného diela, ktoré spracúva silný príbeh z minulosti a nesie jasný odkaz súčasnej spoločnosti.

Skupina Boo se vrací

redakce 23.02.2021

V jejich repertoáru se podařilo nejen navázat na tradici toho nejlepšího z brněnské alternativy, ale zároveň hudbu výrazně modernizovat, učinit ji svébytnou.

Nový vinyl store Graffneck Records

redakce 22.02.2021

Graffneck Records je unikátní svým hudebním zaměřením, který vychází nejen ze street culture jako takové, ale i z personálního vkusu a přehledu členů Graffneck teamu.

Slovenský producent Elýščítat vydal singel

redakce 22.02.2021

Elýščítat nerád veci škatuľkuje a formuje do jednotvárnosti. Miesto toho radšej vyzdvihuje rozmanitosť viacerých hudobných žánrov, ktoré následne spája do svojej zmesi.

Ji.hlava zve na dokumentární jaro

redakce 22.02.2021

Na jaké snímky se diváci mohou těšit? Třeba na nejlepší český dokument loňské Ji.hlavy: Novou šichtu režiséra Jindřicha Andrše.

Phil Lemon debutovým singlem i klipem

redakce 21.02.2021

Prvním releasem je Eurydiké, kterou doplní i ponurý videoklip, s následujícím Orfeem dvojice slibuje ještě více napětí a temnoty.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace