Zprávy / Nové desky

Silence & Joy debutují

Silence & Joy debutují

redakce | Zprávy / Nové desky | 17.11.2021

Tomáš Velzel, zakladatel a skladatel kapely Two Men, která se jednoho dne transponovala v kapelu Indican, se pár dnů po prvním koncertě Indican, který podpořila Moravská filharmonie, od kapely oddělil a založil spolu s flétnistkou Veronikou Kolářovou a zpěvačkou Ludmilou Smejkalovou kapelu Silence & Joy. Později se k trojici přidal bubeník Vašek Lexman a klavíristka Zuzana Řeháková.

„Po rozpadu kapely Two Men jsem nemohl přestat tvořit a skládat hudbu. Skládal jsem proto hudbu do šuplíku a pomalu hledal novou kapelu. Po mnoha letech hledání, jsem se smutkem v srdci zjistil, že najít někoho, s kým bych si hudebně a zároveň lidsky rozuměl, je téměř zázrak! Tehdy jsem pochopil, jaký poklad jsem v Two Men měl…“

Kapela Silence & Joy se snaží hrát hudbu tak, jak z nich vychází a jak ji cítí i za cenu, že se bude vymykat všem pravidlům a tradičnostem. Do svých písní se snaží dostat ticho, radost, vděčnost a chválu. To, že je skoro celá kapela tvořena z lidí hlásících se ke křesťanství, je poznat jak z textů písní, tak z celkového pocitu, který hudba nese. Album Psalms and other songs vyšlo v říjnu letošního roku.

Info

Silence & Joy
web kapely

foto © se svolením Silence & Joy

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Debutové EP vydává projekt Blue Uandi

redakce 19.01.2022

Čtyři tracky EP vykreslují aktuální témata jako je přenos vědomí do digitální sféry, motivace lidského bytí, změny stavu vědomí, protichůdností pocitů.

Češi remixují Trad.Attack!

redakce 18.01.2022

Z Česka se Trad.Attack rozhodli oslovit s nabídkou spolupráce hned tři jména napříč elektronickou scénou. Bratři, DJ Kewu a další.

Duo Meowlau x Val oznamuje EP

redakce 17.01.2022

Titulna skladba Nevermind sa da zaradit do liquid drum and bass zanru s vokalami.

Thistle vydávají první studiovou nahrávku

redakce 12.01.2022

Album obsahuje materiál představující minimalistické ambientní improvizace i pečlivě vystavěné skladby a ukazuje tak relativní tvárnost dvojice.

Insania ohlašuje nové album

redakce 10.01.2022

Koncepce nahrávky si hraje s groteskností dějinných událostí, vizuál je pojatý jako gangsta verze grotesek 20. let 20. století a název alba je kombinací...

V0nt vydávají debutové album

redakce 06.01.2022

Jak je u V0nt zvykem, deska vznikala okolo stolu plného samplerů, synťáků a bzučících efektů.

Andrea Šulcová: Nobody Knows

redakce 04.01.2022

Album obsahuje šest písní s autorskými texty i hudbou. Autorka si zároveň sama natočila kytary, zpěvy a příčnou a irskou flétnu.

Nový release Weltschmerzen :: Pain Palace

redakce 02.01.2022

Trinástym releasom vydavateľstva Weltschmerzen je dlhohrajúci album staro-nového projektu Pain Palace.

Munroe vydávají nové album Divoké kvítí

redakce 31.12.2021

Pilotní klip Vlčí menuet vás ponoří do nálady hororů z 50 let.

Stroon vydáva novú nahrávku

redakce 30.12.2021

Ake by to bolo, ak by sa dalo vylučovanie hormónov ovládať vôľou? Ako by sme to vedeli používať a čo by to urobilo s naším sebaobrazom?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace