Zprávy

Singl Page Turners zkoumá duševní zdraví

Singl Page Turners zkoumá duševní zdraví

redakce | Zprávy | 10.08.2022

Pražská kapela Page Turners vydává nový single s názvem Say What You Wanna Say, v němž se s indie rockem prolíná trap a úzkost překonává sebevědomím.

V Say What You Wanna Say Page Turners prozkoumávají zejména téma duševního zdraví – hlavním motivem písničky je touha po osvobození se od úzkosti. „Say What You Wanna Say byla inspirována mým sezením s psychoterapeutem,“ sděluje frontman kapely Misha Kiristaev. „Na terapii jsem si uvědomil, že se úzkostí snažím zbavit tím, že se je pokouším ovládat. Tahle touha po kontrole však paradoxně úzkosti jen posiluje, proto jsem si uvědomil, že cesta od úzkosti nevede skrz snahu ovládnout všechny aspekty života, ale naopak skrz schopnost některé věci ,pustit’. Tahle myšlenka se nakonec objevila v refrénech: ‚I don’t wanna have control, I just wanna be free‘,” dodává.

Tvorba písničky a její nahrání trvalo zhruba půl roku a proběhlo na několika místech. Bicí nahráli v domácím Home Groove studiu Romana Víchy, zbytek pak Page Turners nahráli v Court Jester studiu s Josefem Abrahamem Mikulkou. O mix a master se nakonec postaral Martin Havlen z Libereckého Resound Studia. Vizuální doprovod Say What You Wanna Say vytvořila Mimi Matrix – belgická umělkyně a fotografka žijící v Praze.

Info

Page Turners
Fb kapely

foto © Marie Smutná

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nylon Jail oslaví dekádu na Cargo Gallery

redakce 02.10.2022

Nylon Jail oslaví dekádu existence vystoupením na Cargo Gallery, koncertem také kapela oficiálně nastartuje Hithit projekt.

Pavel Klusák a GOTT v Divadle Archa

redakce 01.10.2022

Archa bude hostit multižánrový večer s bestsellerem Pavla Klusáka GOTT.

Lenka Dusilová s big bandem Cotatcha Orchestra

redakce 01.10.2022

Na koncertě v Brně zazní nové skladby, které jsou výsledkem společné tvorby.

Fléda jde do podzimu s lepším zvukem a hvězdami

redakce 01.10.2022

Seznamu zahraničních hvězd tento podzim vévodí výrazné hudebnice s novými nahrávkami.

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Indigová Alen ohlašuje druhé album

redakce 30.09.2022

K albu nazvanému Tma aranžérsky a producentsky přispěl Martin Kyšperský z kapely Květy.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Říjen v Underdogs'

redakce 29.09.2022

Těšit se můžeme na dekadentní acid punk VR Sex, metalcorové průkopníky Integrity, altrockovou klasiku And You Will Know Us by the Traill of Death. A další.

This Side of Town, Karol Mikloš

redakce 29.09.2022

Je to spletitý príbeh o nástrahách stredného veku v situácii novej pandémie, hrozivého mraku prichádzajúceho z východu i mnohých ďalších hrozieb.

Do Prahy přijedou The Black Angels, Easy Life nebo Royal Republic

redakce 29.09.2022

Psychedeličtí The Black Angels vychází zcela jednoznačně z estetiky kytarových kapel 60. let, jejichž odkaz ale překlápí do současných kulis.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace