Články / Reporty

Slib mi, že nezapomeneš snít (Austin Antoine + Moonchild)

Slib mi, že nezapomeneš snít (Austin Antoine + Moonchild)

Veronika Mrázková | Články / Reporty | 12.09.2022

Austin Antoine se musel narodit pod šťastnou hvězdou. Je skvělý rapper, bavič, zdatný stand-up komik, zpěvák, performer. Při úvodním představení rovnou začal s tím, že „fakt nechceš být bez práce v LA”, ale když už se mu to přihodilo, začal se poflakovat a vlastně ho to baví. Nahrává voiceovery do reklam, protože umí říkat všechny ty rychlé fráze „máte-li o zboží zájem, volejte 0092…“ Chechtali jsme se a zobali mu z ruky.

„Kdo je tady na rande? A kdo si tím není jistý, ale doufá, že to jako rande dopadne?” Pro všechny, kteří měli rande, zahrál stejně jako pro ty, co mají rande jen sami se sebou, přece „to je taky cool!”. Neutuchajícím hecováním si nakonec vyprosil nejen sborový zpěv, ale taky pokřikování přání, která pak promítal do vybraných tracků. A ty suverénní falzety! Střídal je s oceánskými hloubkami, soul, blues, pak zase hip hop… Kdyby nepouštěl beaty a atmo do podkresu, neštěžovali bychom si. Chvíle, kdy zpíval a capella, byly nejlepšími toho večera. Výstup otevíral hitovkou Don’t Forget to Dream a jejím samplem jej zase ukončil. Slíbili jsme si, že až zavřeme oči, budeme snít a pak odešel jako Oldřich Nový.

Moonchild jsem objevila relativně nedávno a dočkali se čestného místa v mém snídaňovém playlistu. Pokud bych si je poslechla pozorně, bylo by mi došlo, co se v Akropoli rychle vyjevilo - že podmanivý hlas frontmanky Amber Navran, který po právu zmiňuje mnoho anotací kapely, nerovná se podmanivý zpěv. A že i s podmanivým hlasem můžete zpívat monotónně a bez výrazu.

Jejich repertoár je stejně sladký a pestrý jako obal desky Little Ghost z roku 2019. V podobném retro koloritu byly laděné i hypnotické projekce, které ctí barevnost čerstvě vydaného alba Starfruit. Tříčlenná kapela složená z multiinstrumentalistů odehrála vynikající set a nástrojů zaznělo nepočítaně. Klávesy, akustická kytara, dechy a saxofony s trubkou jely unisono - tohle všechno fungovalo. Neo soul, new school jazz, R’n’B a příjemný groove poprosím zabalit s sebou. Jen jsem ten typ, co potřebuje, aby se zpěvačka aspoň chvílemi odmlčela.

Projev Amber Navran je velmi specifický. Jako by zpívala šeptem, nedělá pauzy, feelingy natahuje mimo takty, nectí fráze a do nekončícího proudu popěvků navíc pouští i samply back vokalistek. Užila jsem si pouze pár songů, nejstreamovanější Too Much to Ask, What You Wanted, zbytek mi splýval. Takže k ovesné kaši si je klidně dám, ale to už bude dílem algoritmu, nikoli vědomá volba.

Info

Moonchild (us) + Austin Antoine (us)
11. 9. 2022 Palác Akropolis, Praha

foto © Libor Galia

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tóny chorobné, způsoby nejtemnější (Tones of Decay)

Dantez 20.09.2022

Záhrobí, nezemskost, rozklad i něco Satana. Mozky stojící za Kreas Promotion se chopily šance a v doznívajícím festivalovém shonu chytají nejzvučnější jména soudobého death metalu.

Bydliště zvuku nestálé (Order of Sonic Chaos 2/3: MSHR, EJTECH)

Minka Dočkalová 18.09.2022

Odradek v Kafkově povídce na dotaz „A kde bydlíš?“ odpoví „Bydliště nestálé“, zatímco se směje smíchem, který zní jako spadané listí... Terén a jeho zákruty.

Vysmát se vší bolesti světa (Shilpa Ray)

David Stoklas 15.09.2022

Shilpa Ray střídala mohutný chraplák s jemným hlasem, v melancholičtějších polohách vzbuzovala smutek, v těch energických jste se jí musel bát.

Když tě budí Sohn ze spaní

Veronika Mrázková 13.09.2022

Když vstal zpoza kláves, rozpovídal se. Ani ne o nové desce, která vyšla teď v září, ale o tom, jak je to všechno „fucking awesome” a že jsme teď komunita…

Na kontexte záleží. Teda pokiaľ zrovna nie ste Emma Ruth Rundle... (ArcTanGent Festival 2022)

Lucia Banáková 27.08.2022

Festivalový ekvivalent Spartan Race poskočil na evolučnom rebríčku o niekoľko stupňov, a to so všetkým kladmi, aj zápormi, čo takýto krok prináša.

Metalová plichta za zdmi slezskoostravského hradu (Metal!!!)

Dantez 24.08.2022

Osud si na ostravskou hradní oslavu extrémní kytarové hudby v podobě festivalu Metal!!! nachystal několik pastí. A vybruslit šlo jen z některých.

Jak se klukům z Boskovic plní festivalový sen (Raveyard 2022)

Nikol Halamásková 24.08.2022

Mindicted Crew s partou dobrovolníků se letos pustila do dalšího ročníku festivalu pro mladé, protože to je podle nich přesně to, co okolí malebného města postrádá.

Královna Šumavy (Dobršská brána 2022)

Aneta Kohoutová 23.08.2022

Déšť nás vyprovází i na cestě zpátky. Na palubní desce opatrně rozkládám šestnáct popsaných a rozpitých stránek fialového sešitu a troje čerstvě promočené ponožky.

Pomíjivý strach z prázdnoty (Order of Sonic Chaos 1: Ephemeral Shrine)

Minka Dočkalová 23.08.2022

Podzemní prostor, který průběžně hostí experimentální projekty nonkonformního uskupení Terén, je charismatickým místem, které každé instalaci dodává naprosto specifický výraz.

Ozvěny budoucnosti, střípky nostalgie (Let It Roll 2022)

Viktor Hanačík 22.08.2022

Harriet Jaxxon tam poslala euforický mix při západu slunce, plný vokálních bangerů, rollerů, mixů s neskrývanou láskou k Wilkinsonově zvuku...

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace