Zprávy / Festivalové

Slovácký Rock láká na cimbál i klobásky

Slovácký Rock láká na cimbál i klobásky

redakce | Zprávy / Festivalové | 04.08.2019

Uběhly čtyři roky a s olympijskou pravidelností Slovácký Rock opět ožívá. Letos bude součástí doprovodného programu folklorního festivalu Slovácký Rok a neklade si za cíl nic jiného, než nabídnout trochu jinou kulturu.

O hudební zážitek se postarají kapely vesměs kyjovské, avšak u některých vystupujících sahá hudební záběr až za hranice republiky. Navíc všechna sdružení se zúčastní soutěže o nejlepší skladbu na dané téma, pročež si musely připravit jednu lidovou skladbu, tu nahrát a natočit na video. Kdo vyhraje, se rozhodne na místě i na inernetu. Pozvání přijala formace snoubící prvky alternativního rocku, moravského folklóru a jazzu, zkrátka world music z moravského Toskánska za doprovodu cimbálu a zpěvu. Vyhrává již osmadvacet let a za tu dobu vydala šest alb - Narajama. Dominantním prvkem následující skupiny je akordeón, ale je obtížné ji vehnat do stylové ohrádky. Jsou hraví, humorní, ale i vážní, není jim cizí ani punkrockový důraz ani další vlivy jako ethno/world music, jazz, alternativa. Helemese fungují dvanáct let a vydali čtyři alba.

O začátek večera se postará zpěvačka Viktorie Lesovská, kterou na kytaru doprovodí Tomáš Dvouletý s vlastní i převzatou tvorbou, čili TheCoffees. Program zakončí urbanizovaný šohaj a brněnský Pražák alias živé bicí, nezaměnitelná kytara a velký podíl improvizace kořeněný dravostí, melancholií, loopy a syrovým soundem. Tato dvojice si klade za cíl vyhnat z měst zápach electroswingu a jejich deratizační plán má jméno 1flfsoap.

Co ještě slibují pořadatelé? Pivo z lokálních pivovarů Mazák, Syrovar, Dubňák a Slováckého pivovaru, na výběr tak bude hned z osmi druhů zlatavého moku. Rovněž dali prostor místnímu řezníkovi, takže nebudete o hladu. Dali byste si něco sladkého? Klasické béleše s povidly a mákem tu budou rovněž k zakousnutí.

Info

Slovácký Rock
17. 8. 2019 19:00
Klub Nětčice, Kyjov
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival Meeting Brno otevře témata spojená s minulostí

redakce 15.07.2020

Pátý ročník festivalu se v důsledku pandemie koronaviru uskuteční výjimečně „na pokračování“, začíná už přístí týden.

Metronom Prague potvrzuje Underworld

redakce 15.07.2020

Plnohodnotná verze festivalu Metronome Prague za účasti zahraničních hvězd nakonec proběhne v červnu 2021 a potvrzuje již nyní první zahraniční kapelu.

Festival Colour Meeting zve do Poličky na hudbu i divadlo

redakce 14.07.2020

Na hudbu a divadlo nejen tuzemské scény zve posedmnácté festival Colour Meeting. Pod středověkými hradbami v Poličce.

Druhý ročník Festivalu hudby Bez ambicí

redakce 13.07.2020

Hudební festival Bez ambicí, to je dvanáct hodin hudby a snad i víc. Pořadatelé věří v uvolněnou atmosféru, nezapomenutelné hudební sety a dobré počasí.

Let It Roll připravil na léto The Renegade Festival

redakce 10.07.2020

I když půjde o menší verzi pro omezený počet návštěvníků, mohou se fanoušci i tentokrát těšit na unikátní stage design a audiovizuální show, kterou je Let It Roll vyhlášený.

Domácí verze Front Porch festivalu

redakce 09.07.2020

Tato událost bude výjimečná nejen pro svou konceptuální stylizaci, ale také proto, že bude v České republice dosavadní premiérou.

Imagination Festival je zpět

redakce 08.07.2020

Nejtvrdší elektronický podnik u nás chystá na podzim další edici. Imagination Festival se vrací v listopadu.

Festival Nultý bod v karlínské Invalidovně

redakce 07.07.2020

Program bude bohatý a nejedno představení je jazykově bezbariérové a vzhledem k velmi omezenému počtu diváků u většiny představení je exkluzivita zážitku zaručena.

Boskovice 2020 v srpnu a komorněji

redakce 07.07.2020

Připravená je žánrově pestrá Uni scéna, česko-německá jazzová scéna, blues, divadla interiérová i v plenéru na boskovickém hradě.

Groove Brno přiveze evropské funky špičky

redakce 05.07.2020

Zahraniční funky kapely a tuzemské projekty, které v minulých letech vytvořily ve vlastní produkci festivalu a každoročně je po nich poptávka.