Akce

Slovácký Rock láká na cimbál i klobásky

Slovácký Rock
17. 08. 2019 19:00
Klub Nětčice, Kyjov

Uběhly čtyři roky a s olympijskou pravidelností Slovácký Rock opět ožívá. Letos bude součástí doprovodného programu folklorního festivalu Slovácký Rok a neklade si za cíl nic jiného, než nabídnout trochu jinou kulturu.

O hudební zážitek se postarají kapely vesměs kyjovské, avšak u některých vystupujících sahá hudební záběr až za hranice republiky. Navíc všechna sdružení se zúčastní soutěže o nejlepší skladbu na dané téma, pročež si musely připravit jednu lidovou skladbu, tu nahrát a natočit na video. Kdo vyhraje, se rozhodne na místě i na inernetu. Pozvání přijala formace snoubící prvky alternativního rocku, moravského folklóru a jazzu, zkrátka world music z moravského Toskánska za doprovodu cimbálu a zpěvu. Vyhrává již osmadvacet let a za tu dobu vydala šest alb - Narajama. Dominantním prvkem následující skupiny je akordeón, ale je obtížné ji vehnat do stylové ohrádky. Jsou hraví, humorní, ale i vážní, není jim cizí ani punkrockový důraz ani další vlivy jako ethno/world music, jazz, alternativa. Helemese fungují dvanáct let a vydali čtyři alba.

O začátek večera se postará zpěvačka Viktorie Lesovská, kterou na kytaru doprovodí Tomáš Dvouletý s vlastní i převzatou tvorbou, čili TheCoffees. Program zakončí urbanizovaný šohaj a brněnský Pražák alias živé bicí, nezaměnitelná kytara a velký podíl improvizace kořeněný dravostí, melancholií, loopy a syrovým soundem. Tato dvojice si klade za cíl vyhnat z měst zápach electroswingu a jejich deratizační plán má jméno 1flfsoap.

Co ještě slibují pořadatelé? Pivo z lokálních pivovarů Mazák, Syrovar, Dubňák a Slováckého pivovaru, na výběr tak bude hned z osmi druhů zlatavého moku. Rovněž dali prostor místnímu řezníkovi, takže nebudete o hladu. Dali byste si něco sladkého? Klasické béleše s povidly a mákem tu budou rovněž k zakousnutí.

Info

Slovácký Rock
17. 8. 2019 19:00
Klub Nětčice, Kyjov
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival NEXT oslávi 20. narodeniny vo veľkom

redakce 18.11.2019

Festival NEXT rastie a okrem domovskej A4-ky sa posúva aj do nových priestorov. Tento rok ponúka fokus na radu diel, ktoré sa zamýšľajú nad hudbou ako fyzikálnym javom.

Desáté Hradby Samoty mají první jména

redakce 16.11.2019

Hradby Samoty chystají na zámku v Moravanech nad Váhom jubilejní desátý ročník. Známa jsou první potvrzená jména.

Archive a další na Pohodě 2020

redakce 15.11.2019

Slovenská Pohoda rozšiřuje svůj line-up o londýnské Archive, all star band Kokoroko i islandský industriál Hatari.

Festival ilustrace a komiksu obsadí Ústí nad Labem

redakce 13.11.2019

Za založením původně stála snaha navázat na ústecký festival současného umění a ilustrace Kruh, a obohatit ho o umělce z komiksové scény. FIK tento záměr trochu nečekaně přerostl.

Z Metronome Festivalu se stává Metronome Prague

redakce 09.11.2019

Začátek nové éry Metronome Festivalu? Je tady.

Šestý ročník festivalu MENT přihazuje nová jména

redakce 08.11.2019

Nadhazujeme jména z druhé várky oznámených vystupujících pro únorový lineup festivalu MENT, abyste nám věřili, že každý návštěvník, hlavně ten řadový, se má na co těšit.

Workshop o pornu v sexuální výchově nebo queer historie Brna, Mezipatra a doprovodný program

redakce 07.11.2019

Kromě diskuzí a přednášek na aktuální témata z queer komunity budou jeho součástí také oblíbené večírky.

Headlineři pro JazzFestBrno 2020

redakce 07.11.2019

Pat Metheny v exkluzivním prostoru, Lizz Wright s filharmonií nebo Avishai Cohen po letech v nejsilnější sestavě.

Na Mezipatra přijede režisér Rhys Ernst

redakce 05.11.2019

Mezipatra navštíví americký režisér Rhys Ernst, producent Michaela Raislera nebo na režiséra dokumentu Freedom to Marry.

Playlist: Le Guess Who? 2019

Michal Pařízek 01.11.2019

Festival Le Guess Who? jsme objevili před několika lety a hned po první návštěvě jsme propadli jak atmosféře přehlídky, tak kouzlu malebného Utrechtu. Co letos?