Zprávy / Pozvánky

Slovenská Tepláreň v Crossu

Slovenská Tepláreň v Crossu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 13.11.2022

V neděli 20. listopadu zahrají Older a Page Turners v pražském Cross Clubu koncert pro Matúša a Juraja, kteří byli zavražděni z nenávisti v bratislavském baru Tepláreň. Celý výtěžek z dobrovolného vstupného bude darován slovenské Iniciativě Inakosť a české organizaci Trans*parent.


Za iniciativou Slovenská Tepláreň stojí slovenský festival Pohoda, Roman Samotný z baru Tepláreň a další partneři, kteří se rozhodli uspořádat sérii koncertů s cílem uctít památku zavražděných Matúša Horvátha a Juraja Vankuliča a vyjádřit podporu LGBTI+ lidem. Různé kulturní eventy proběhnou v období mezi 12. a 27. listopadem po celém Slovensku a také v České republice, kde se k projektu přihlásily festivaly United Islands, Žižkovská noc, Cross Club a další kluby, umělci a instituce. Do celé iniciativy se přihlásilo 352 uměleckých projektů, 164 prostorů, 38 festivalů a 41 podporujících subjektů.

Iniciatíva Inakosť poskytuje platformu slovenským organizacím a aktivistům se společným programem zrovnoprávnění LGBTI+ osob na Slovensku. V roce 2018 také spustila psychologické a právní poradenství – inPoradňa. Trans*parent je česká organizace, která usiluje o prosazování práv a pozitivních společenských změn ve prospěch transgender, nebinárních a intersex osob. Organizace šíří povědomí o trans problematice formou diskusí, workshopů či happeningů a organizuje také podpůrné skupiny a individuální poradenství.

více o Page Turners zde

Info

Older + Page Turners
20. 11. 2022 19:00
Cross Club, Praha
Fb událost

foto © Sofia Elchina

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Blue Stones a drag queen Alyssa Edwards v Praze

redakce 07.12.2022

Americká drag queen, tanečnice a osobnost televizní zábavy Alyssa Edwards přijede poprvé do Prahy. Její život je jeden velký spektákl.

Shortparis, Fléda, antiválečný hudební rituál

redakce 06.12.2022

Tvorba Shortparis aktualizuje tradici sociopolitické kritiky postpunku o soudobé postupy experimentálního popu.

Synapse Knowledge uzavře online masterclass se Sylvií Simmons

redakce 06.12.2022

Sylvie je redaktorkou prestižního hudebního titulu Mojo a na svém kontě má také řadu biografií.

Konektiv se blíží

redakce 04.12.2022

Tři nová hudební vystoupení, ve kterých se setkávají čeští hudebníci s hudebníky z řad přistěhovalců a národnostních menšin.

Brighter Death Now s Raison d’être v Underdogs'

redakce 03.12.2022

Celá Karmanikova tvorba, a hlavně živá vystoupení, jsou destilovanou anarchií, přehlídkou zkaženosti a vztyčeným prostředníkem celému lidstvu.

Luna poprvé v Praze

redakce 02.12.2022

Označení tvář ukrajinské hudební revoluce vymyslel magazín Vogue. Valná část kritiků říká, že elektronický zvuk projektu vychází z pop music 90' a 00' let.

Explicit zakončí sezónu zahraničním hostem

redakce 01.12.2022

Explicit : Connection To Collectivity bude poslední rave v září televizních obrazovek.

Dvě novinky HaDivadla v Arše

redakce 29.11.2022

HaDivadlo na začátku prosince zamíří do Prahy s další autorskou inscenací, na jejímž scénáři se podílel Bohdan Karásek.

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Do Roxy na charitativní koncert pro dětské domovy

redakce 28.11.2022

Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vám Fource přináší charitativní koncert, jehož cílem je obdarovat děti z dětských domovů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace