Zprávy / Pozvánky

Slovenský ambient i jemná melancholie v Mandale

Slovenský ambient i jemná melancholie v Mandale

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.03.2015

Dva hudebníci, abstraktní projekce na pomezí surrealistické malby, divadla a filmu a vytrhnutí člověka z běžného vnímání světa. Maximální symbióza hudební složky s tou vizuální a zvukové krajiny se prolínají s těmi na plátně a vytvářejí nový svět pro vaše dětské sny. Labon jsou duchem tvůrčí svobody. Skládají hudbu pro divadelní představení, spolupracují s výtvarníky, hrají v galeriích a muzeích a nanáší na bílé plátno koláže zvuků, experimentují s prostorem a překonávají bezprostřednost. Jackson Pollock by měl radost...


"LaBon bola pre nás od začiatku po konec haluz. Najprv sme sa tešili, lebo ambient sme v obývačke ešte nemali. Prišli Henrich s Marcelom, dvaja kludní a spokojní chalani z Hlohovca, rozbalili kopec čudesných prístrojčekov a nástrojov a dali zvukovku. Už táto avizovala ponorenie hlboko do gauča. Počas rozhovoru sme sa od témy improvizácie dostali až k nejakej hudobnej matrici ... čo už sme ich teda radšej vyhnali hrať ... A vtedy to začalo. Po prvých tónoch sme zhasli v herni, potom aj v obývačke a nakonec aj v štúdiu. Gandy plachtil ako duch, zažali sme sviečky a fakt sme si to užili. Ak si chceš vychutnať pohodu, čekni si to! Stojí to fakt za to!" (Radio Bunker)


Ira Mimosa je zpěvačka, kytaristka a především víla s francouzským srdcem, jež splétá své křehké melodie z tónů smutku a melancholie. Vypráví příběhy, kterým porozumíte, i když je pro vás francouzština cizí, pokud budete pozorní a citliví, její hudba vás pomalu provede tichou krajinou, kde slova nejsou to nejdůležitější. Ira Mimosa tančí ve větru, její melodie vám znějí v uších, když jdete kolem řeky, když se zastavíte uprostřed cesty a nevidíte tam, ani zpátky, jakoby sama zamlžená krajina kolem vás tiše zněla a její ozvěna ve vás zůstávala ještě dlouho po návratu domů. Po debutovém EP La lumière (Světlo) z roku 2012 vyšla v roce 2014 i délehrající deska s pracovním názvem Le vent (Vítr), která je nástrojově mnohem barevnější, zvukově občas trochu temnější, ostatně texty nových písní nejsou zrovna nejveselejší...Právě větrem je sycena hudba Iry Mimosy, doprovázena tichým šelestem ptačích křídel v korunách stromů, zavinuta do vůně mlžného rána, zpomalena nehybným nedělním odpolednem. Tlesknete a zmizí.

Info

Labon (sk) + Ira Mimosa
28. 3. 2015 20:00
[árt té kafé] MANDALA, Kopřivnice

www.facebook.com/events/879743212068670
www.facebook.com/MANDALA.koprivnice

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Café Na půl cesty nabídne živý koncert v rámci týdne duševního zdraví

redakce 24.11.2020

Živý přenos koncertu Václava Havelky III proběhne v rámci sedmidenní výzvy #namouduši.

Místo opuštěných budov promění Pokoje 2020 soukromí mladých umělců

redakce 22.11.2020

Rozličné domovy se stanou místy k realizaci unikátních site-specific instalací, performativních vystoupení nebo videoartu.

Telemost propojí na devět hodin divadla po celé republice

redakce 20.11.2020

Téma letošního ročníku bylo již před vypuknutím pandemie zvoleno v návaznosti na sílící zájem o ekologii a tlak na udržitelnost života na Zemi.

KabLock v Kabinetu múz

redakce 18.11.2020

Svou tvorbu skupina KabLock koncipuje jako multimediální instalace nacházející se ve výlohách hudebního klubu.

Ghostemanovo turné zná nové pražské datum

redakce 17.11.2020

Eric Ghoste vytvořil postavu pojímající celý kánon extrémní hudby s prvky industriálu, hardcoru, jižanského phonk rapu i dalších žánrů.

Venuše ve Švehlovce uvádí další ročník festivalu sociálního umění

redakce 11.11.2020

Chystá se premiéra souboru Co čumíš, dokumentární podcast kolektivu Nun a Ví (Viah) a také benefiční koncert kapely Zvíře jménem.

Festival Alternativa ohlašuje program streamovaného Intermezza

redakce 09.11.2020

Organizátoři festivalu ale oznamují dvoudenní on-line událost Alternativa 2020: Intermezzo. Hudební vsuvka nabídne deset převážně českých projektů. Hutná hudba zazní letos u vás doma.

OneRepublic se vrací do Prahy

redakce 07.11.2020

Vzhledem ke stávající situaci s epidemií koronaviru SARS-CoV-2 byl termín koncertu přesunut.

Kolem světa s online programem Le Guess Who?

redakce 04.11.2020

Online televizní kanál bude přenášet filmy a dokumenty, vybrané vystupujícími na minulých ročnících festivalu.

Rachot nabídne koncerty streamované z pražského Puncta

redakce 04.11.2020

Koncerty Petra Nikla a Ondřeje Smeykala, Freetown Quartet, Krekso a Tomáše Lišky s Invisible World budou k vidění online.