Zprávy / Pozvánky

Slovenský ambient i jemná melancholie v Mandale

Slovenský ambient i jemná melancholie v Mandale

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.03.2015

Dva hudebníci, abstraktní projekce na pomezí surrealistické malby, divadla a filmu a vytrhnutí člověka z běžného vnímání světa. Maximální symbióza hudební složky s tou vizuální a zvukové krajiny se prolínají s těmi na plátně a vytvářejí nový svět pro vaše dětské sny. Labon jsou duchem tvůrčí svobody. Skládají hudbu pro divadelní představení, spolupracují s výtvarníky, hrají v galeriích a muzeích a nanáší na bílé plátno koláže zvuků, experimentují s prostorem a překonávají bezprostřednost. Jackson Pollock by měl radost...


"LaBon bola pre nás od začiatku po konec haluz. Najprv sme sa tešili, lebo ambient sme v obývačke ešte nemali. Prišli Henrich s Marcelom, dvaja kludní a spokojní chalani z Hlohovca, rozbalili kopec čudesných prístrojčekov a nástrojov a dali zvukovku. Už táto avizovala ponorenie hlboko do gauča. Počas rozhovoru sme sa od témy improvizácie dostali až k nejakej hudobnej matrici ... čo už sme ich teda radšej vyhnali hrať ... A vtedy to začalo. Po prvých tónoch sme zhasli v herni, potom aj v obývačke a nakonec aj v štúdiu. Gandy plachtil ako duch, zažali sme sviečky a fakt sme si to užili. Ak si chceš vychutnať pohodu, čekni si to! Stojí to fakt za to!" (Radio Bunker)


Ira Mimosa je zpěvačka, kytaristka a především víla s francouzským srdcem, jež splétá své křehké melodie z tónů smutku a melancholie. Vypráví příběhy, kterým porozumíte, i když je pro vás francouzština cizí, pokud budete pozorní a citliví, její hudba vás pomalu provede tichou krajinou, kde slova nejsou to nejdůležitější. Ira Mimosa tančí ve větru, její melodie vám znějí v uších, když jdete kolem řeky, když se zastavíte uprostřed cesty a nevidíte tam, ani zpátky, jakoby sama zamlžená krajina kolem vás tiše zněla a její ozvěna ve vás zůstávala ještě dlouho po návratu domů. Po debutovém EP La lumière (Světlo) z roku 2012 vyšla v roce 2014 i délehrající deska s pracovním názvem Le vent (Vítr), která je nástrojově mnohem barevnější, zvukově občas trochu temnější, ostatně texty nových písní nejsou zrovna nejveselejší...Právě větrem je sycena hudba Iry Mimosy, doprovázena tichým šelestem ptačích křídel v korunách stromů, zavinuta do vůně mlžného rána, zpomalena nehybným nedělním odpolednem. Tlesknete a zmizí.

Info

Labon (sk) + Ira Mimosa
28. 3. 2015 20:00
[árt té kafé] MANDALA, Kopřivnice

www.facebook.com/events/879743212068670
www.facebook.com/MANDALA.koprivnice

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Amy Shark i Bonobo v Praze

redakce 29.06.2022

Dravá indiepopová zpěvačka Amy Shark vyráží na turné a svou českou premiéru. Bonobo nás vezme do pestré divočiny alba Fragments, v Praze zahraje na podzim.

Červenec v Underdogs' a na Fluffu

redakce 27.06.2022

V sólové tvorbě sází J.Zunz na minimalistickou elektroniku, evokující stav na pomezí snu a bdělosti, a skrze repetitivní melodie směřuje za horizont běžného vědomí.

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce 16.06.2022

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace