Zprávy

Slovenský producent Elýščítat vydal singel

Slovenský producent Elýščítat vydal singel

redakce | Zprávy | 22.02.2021

Elýščítat je mladý DJ a producent z Trenčína. Na scéne sa pohybuje zopár rokov a aktívne búra pomyselné hranice elektronickej hudby. Nerád veci škatuľkuje a formuje do jednotvárnosti. Miesto toho radšej vyzdvihuje rozmanitosť viacerých hudobných žánrov, ktoré následne spája do svojej zmesi.

„Teší ma, keď môžem experimentovať a prinášať nové fúzie zvukov. Poslednou dobou mám chuť vyskúšať si viac žánrov. Jeden deň robím na dubstepovom tracku, inokedy je to zas ťažké techno či trap alebo bass music,“ hovorí Elýščítat. Medzi svoje inšpirácie spomína umelcov ako JPEGMAFIA, Sega Bodega, Andy Stott, ale aj jazzové legendy ako je John Coltrane, Duke Ellington či Miles Davis.

Elýščítat vydal svoje prvé experimentálne EP Emotional So So So a People na Bandcampe v roku 2016. O rok neskôr prišiel prvý plnohodnotný štúdiový album Can do that 2 a bol nominovaný na Radio_Head Awards v kategórii Debut Roka. V roku 2018 vydal temnejší projekt Acid, ktorý je skvelou ukážkou Elýščítatoveho umeleckého rukopisu. V tekutej transformujúcej sa hmote abstraktnej elektroniky sa odráža od žánrov ako trap, hip-hop, break, bass music, techno či dokonca ambient. Nasledovalo tvrdé tanečné EP Moment a rok 2020 začal producent so singlom Oh my!.

Info

Elýščítat
Instagram interpreta

foto © archiv interpreta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Příběh preppera Oktobrina stvořil kolektiv autorů

redakce 07.03.2021

V pozadí celého příběhu stojí i aktuální téma klimatické změny a snahy o hledání způsobů, jak o této zcela jistě největší hrozbě vyprávět.

Hvozd vydáva výber remastrovaných prvotín

redakce 07.03.2021

Skladby kompilácie sa pohybujú od začiatkov inšpirovaných českým undergroundom a poéziou až k šanzónovo-kabaretnému zvuku.

Mezinárodní den žen v otrlé společnosti

redakce 07.03.2021

Všem maminkám, babičkám, prababičkám a ženám s outěžkem i bez něj bude naděleno k jejich svátku něco mnohem praktičtějšího, a sice pořádně virilní muž.

Vychází deska k nedožitým sedmdesátinám Mejly Hlavsy

redakce 06.03.2021

CD Magické noci 1997 představuje kompletní záznam koncertu z kopřivnického koncertu The Plastic People ze 14. lisopadu 1997.

Godspeed You! Black Emperor chystají novou desku

redakce 06.03.2021

"Fotři si celý den vypráví o umírajících manželkách a o tom, co jedli k obědu a co udělají se svými zbraněmi, až přijde antifa." Čekáme na nový začátek?

Něco něco dělají Vlny

redakce 05.03.2021

Hudba a věty, které ti utkví v hlavě, můžou do konce života ovlivnit to, jak se vnímáš a kým jsi. Nakonec to však jsou jen vlny, které plují vzduchem.

Kolektivní Halucinace nabízí reflexi současnosti

redakce 05.03.2021

Kapela Kolektivní Halucinace loví v širokém hudebním spektru od akustické balady přes ambientní nálady až k experimentální elektronice.

MFF Karlovy Vary se uskuteční v srpnu 2021

redakce 05.03.2021

Vzhledem k situaci související s vývojem pandemie COVID-19 v České republice se organizátoři MFF Karlovy Vary rozhodli o posunu termínu karlovarského festivalu.

Lowmoe vypouští z kapes první ze svých tapes

redakce 04.03.2021

Vizuální stránka pokračuje v lo-fi estetice předchozí tvorby a věnuje se obyčejnosti, rutinním momentům ze všedního života v nevšední době.

Cenu Apollo 2020 získala písničkářka Amelie Siba

redakce 04.03.2021

Cenu Apollo 2020 si z pražského klubu Roxy dnes odnesla osmnáctiletá písničkářka Amelie Siba za své album Dye My Hair.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace