Zprávy / Nové desky

Slovenští Purist vydali debut Colourful Noise

Slovenští Purist vydali debut Colourful Noise

redakce | Zprávy / Nové desky | 11.01.2015

Slovensko-anglické trio Purist vydalo 6. prosince debutové album, které nahrávali v Red Bull Studios v Kodani. Nová deska obsahuje deset pestrých elektropopových skladeb, které mají potenciál překročit slovenské hranice.

Colourful Noise zní podle slov kapely pozitivně, ale zároveň melancholicky, minimalisticky i velkolepě, barevně i černobíle. Na album přispěl i český hudebník Radimo, známý z projektů Prago Union nebo Champion Sound. "Z naší spolupráce vznikla krátká skladba, ve které jsme místo zpěvu použili mluvené slovo. Skladba má teda specifickou atmosféru a zároveň nechává prostor skvěle hrané flautě jako sólovému nástroji v podání Radima," říká zpěvák kapely Juraj Peták.


Kapela v roce 2012 vydala eponymní EP a jejich vůbec první singl Renaissance si rychle získal přízeň médií, video bylo vysílané v rotaci na MTV Czech a singl kraloval tři týdny žebříčku na Radiu FM. I tento úspěch se pravděpodobně přičinil o nominaci na Cenu pro nejlepšího nováčka na Radio_Head Awards 2012.

V roce 2014 prošli Purist personální změnou, k dvojici Juraj Peták a Alan Prekop se přidal anglický hudebník Liam Whybrow, který za bicími vystřídal původního bubeníka Stanislava Ilušáka.

Purist si během krátké historie zahráli na významných mezinárodních festivalech jako Electronic Beats, Open'er Festival, Pohoda Festival, Grape a na showcase festivalech Europavox ve Francii a Waves Bratislava.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

God and Eve vydávajú debutové EP

redakce 02.03.2021

Sú mladí, študujú hudobnú kompozíciu a majú radi súčasnú vážnu hudbu, jazz aj art pop.

Jak zní Svět na konci roku nula? Post-hudba s novým albem

redakce 01.03.2021

Popové balady a taneční kompozice si tak na desce podávají ruce s vlivy trapu, experimentální elektroniky i noise rocku.

Oliver Torr vydává první sólovou dlouhohrající desku

redakce 01.03.2021

Zvuk desky nese známky žánrů, které Torra ovlivňují - experimentální hudba, klasická avantgarda, shoegaze, IDM nebo new club music.

Vyjde album Miroslava Tótha s Dystopic Requiem Quartet

redakce 23.02.2021

Zároveň sa v online prenose uskutoční premiéra hudobného diela, ktoré spracúva silný príbeh z minulosti a nesie jasný odkaz súčasnej spoločnosti.

Koreňova Zelenina vydává první desku

redakce 19.02.2021

Bratislavská hudební skupina Koreňova Zelenina vydává svoji první desku.

Popové nahlédnutí do duše Ellie Dandelion

redakce 18.02.2021

První oficiální EP Vivid, vydané pod platformou Agrose, je narozdíl od předchozí tvorby o poznání synthovější a rytmičtějí.

hUSa je mrtvá, ať žije Venera

redakce 18.02.2021

Venera na svém prvním albu servíruje vybrané pochoutky současného pojetí posthardcore, grunge, spacerockové scény.

Teepee vychází WTOB Remixes

redakce 17.02.2021

Čeká vás chill elektronika, house i techno, tracky fanoušky nepochybně donutí tančit i v domácím prostředí.

Tryo debutuje, a to u Kabinet Records

redakce 16.02.2021

V barevném indie projevu kapely, který chvílemi překrývá mlhavý shoegaze háv, jsou cítit nejen vlivy kultů jako Pink Floyd nebo The Doors, ale také jména jako Orville Peck či Real…

Kill the Dandies! vydali novinku Your Blood My Veins

redakce 15.02.2021

Nezapřou okouzlení psychedelií, postpunkem nebo soulem, zároveň ale jejich nahrávka přináší křehké i zasněné momenty s rozmlženými konturami trip hopu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace