Zprávy / Nové desky

Slovenští Purist vydali debut Colourful Noise

Slovenští Purist vydali debut Colourful Noise

redakce | Zprávy / Nové desky | 11.01.2015

Slovensko-anglické trio Purist vydalo 6. prosince debutové album, které nahrávali v Red Bull Studios v Kodani. Nová deska obsahuje deset pestrých elektropopových skladeb, které mají potenciál překročit slovenské hranice.

Colourful Noise zní podle slov kapely pozitivně, ale zároveň melancholicky, minimalisticky i velkolepě, barevně i černobíle. Na album přispěl i český hudebník Radimo, známý z projektů Prago Union nebo Champion Sound. "Z naší spolupráce vznikla krátká skladba, ve které jsme místo zpěvu použili mluvené slovo. Skladba má teda specifickou atmosféru a zároveň nechává prostor skvěle hrané flautě jako sólovému nástroji v podání Radima," říká zpěvák kapely Juraj Peták.


Kapela v roce 2012 vydala eponymní EP a jejich vůbec první singl Renaissance si rychle získal přízeň médií, video bylo vysílané v rotaci na MTV Czech a singl kraloval tři týdny žebříčku na Radiu FM. I tento úspěch se pravděpodobně přičinil o nominaci na Cenu pro nejlepšího nováčka na Radio_Head Awards 2012.

V roce 2014 prošli Purist personální změnou, k dvojici Juraj Peták a Alan Prekop se přidal anglický hudebník Liam Whybrow, který za bicími vystřídal původního bubeníka Stanislava Ilušáka.

Purist si během krátké historie zahráli na významných mezinárodních festivalech jako Electronic Beats, Open'er Festival, Pohoda Festival, Grape a na showcase festivalech Europavox ve Francii a Waves Bratislava.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Debutové EP vydává projekt Blue Uandi

redakce 19.01.2022

Čtyři tracky EP vykreslují aktuální témata jako je přenos vědomí do digitální sféry, motivace lidského bytí, změny stavu vědomí, protichůdností pocitů.

Češi remixují Trad.Attack!

redakce 18.01.2022

Z Česka se Trad.Attack rozhodli oslovit s nabídkou spolupráce hned tři jména napříč elektronickou scénou. Bratři, DJ Kewu a další.

Duo Meowlau x Val oznamuje EP

redakce 17.01.2022

Titulna skladba Nevermind sa da zaradit do liquid drum and bass zanru s vokalami.

Thistle vydávají první studiovou nahrávku

redakce 12.01.2022

Album obsahuje materiál představující minimalistické ambientní improvizace i pečlivě vystavěné skladby a ukazuje tak relativní tvárnost dvojice.

Insania ohlašuje nové album

redakce 10.01.2022

Koncepce nahrávky si hraje s groteskností dějinných událostí, vizuál je pojatý jako gangsta verze grotesek 20. let 20. století a název alba je kombinací...

V0nt vydávají debutové album

redakce 06.01.2022

Jak je u V0nt zvykem, deska vznikala okolo stolu plného samplerů, synťáků a bzučících efektů.

Andrea Šulcová: Nobody Knows

redakce 04.01.2022

Album obsahuje šest písní s autorskými texty i hudbou. Autorka si zároveň sama natočila kytary, zpěvy a příčnou a irskou flétnu.

Nový release Weltschmerzen :: Pain Palace

redakce 02.01.2022

Trinástym releasom vydavateľstva Weltschmerzen je dlhohrajúci album staro-nového projektu Pain Palace.

Munroe vydávají nové album Divoké kvítí

redakce 31.12.2021

Pilotní klip Vlčí menuet vás ponoří do nálady hororů z 50 let.

Stroon vydáva novú nahrávku

redakce 30.12.2021

Ake by to bolo, ak by sa dalo vylučovanie hormónov ovládať vôľou? Ako by sme to vedeli používať a čo by to urobilo s naším sebaobrazom?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace