Zprávy / Nové desky

Slovenští Purist vydali debut Colourful Noise

Slovenští Purist vydali debut Colourful Noise

redakce | Zprávy / Nové desky | 11.01.2015

Slovensko-anglické trio Purist vydalo 6. prosince debutové album, které nahrávali v Red Bull Studios v Kodani. Nová deska obsahuje deset pestrých elektropopových skladeb, které mají potenciál překročit slovenské hranice.

Colourful Noise zní podle slov kapely pozitivně, ale zároveň melancholicky, minimalisticky i velkolepě, barevně i černobíle. Na album přispěl i český hudebník Radimo, známý z projektů Prago Union nebo Champion Sound. "Z naší spolupráce vznikla krátká skladba, ve které jsme místo zpěvu použili mluvené slovo. Skladba má teda specifickou atmosféru a zároveň nechává prostor skvěle hrané flautě jako sólovému nástroji v podání Radima," říká zpěvák kapely Juraj Peták.


Kapela v roce 2012 vydala eponymní EP a jejich vůbec první singl Renaissance si rychle získal přízeň médií, video bylo vysílané v rotaci na MTV Czech a singl kraloval tři týdny žebříčku na Radiu FM. I tento úspěch se pravděpodobně přičinil o nominaci na Cenu pro nejlepšího nováčka na Radio_Head Awards 2012.

V roce 2014 prošli Purist personální změnou, k dvojici Juraj Peták a Alan Prekop se přidal anglický hudebník Liam Whybrow, který za bicími vystřídal původního bubeníka Stanislava Ilušáka.

Purist si během krátké historie zahráli na významných mezinárodních festivalech jako Electronic Beats, Open'er Festival, Pohoda Festival, Grape a na showcase festivalech Europavox ve Francii a Waves Bratislava.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Živák Early June Sketches ukazuje trochu jiné Vellocet Roll

redakce 09.07.2020

Neukotvená a v nejlepším slova smyslu bádavá nahrávka nepostrádá to, co dělá Vellocet Roll tak pozoruhodnými - suverenitu a tlak.

Sing Sing Revolution Vol​.​1

redakce 29.06.2020

Iniciátorem celého projektu je Igor Bruso (Deaths), který se na podzim loňského roku usídlil ve zkušebně svých přátel z kapely Dukla.

Gergaz prichádza s pokračovaním kompilácie The Locals

redakce 28.06.2020

Výsledkom je unikátna vzorka noviniek aj skladieb z archívu, pre ktoré je samozrejmosťou, že sa nikdy predtým neobjavili na vinylovom release.

Nové EP od sinks je venku

redakce 25.06.2020

Přepracovaná verze EP June brněnské noiserockové kapely je výsledkem hledání způsobu, jak čelit podivnému času, podivnému půlroku.

Daniel Salontay zložil hudbu k obrazom otca Alexandra

redakce 22.06.2020

Album Zaobraz je hudba inšpirovaná tvorbou slovenského maliara Alexandra Salontaya, ktorý celý život maľoval a nevystavoval.

Vyšlo debutové EP Island Mint

redakce 19.06.2020

Ve své tvorbě kombinuje Matyáš Adámek indie songwriting s prvky psychedelie 60. let. EP vydal interpret na vlastním labelu Sunstream Records.

Bára Zmeková vydává remixové album a nový klip

redakce 16.06.2020

Nové remixové album LNVS (rmxd) je barevnou hudební směsí různých žánrů a přístupů, jejímž pojítkem je hlas Báry Zmekové.

Drť vydávají debut Puntičkár

redakce 29.05.2020

Výroky někdejšího člena tajné bezpečnosti (a kryptologa) se stávají nástrojem přizpůsobování a znejasňování činů komunistického režimu.

Nové rapové album Cermaque

redakce 26.05.2020

Jubilejní desátá studiová deska písničkáře Jakuba Čermáka překračuje hranice žánrů i stylů, a to i díky dlouhé řadě hostů.

Súrodenecká dvojica Bulp prichádza s novým EP

redakce 18.05.2020

Titulný singel Auri je dynamický track, ktorý popri svojom tanečnom charaktere reflektuje intímny vzťah matky a dcéry.