Galerie

Slunovrat, 20.-22.6.2024, Opava

Slunovrat, 20.-22.6.2024, Opava

Foto: Jan Svora | Galerie | 26.06.2024

Další ročník Víc než festivalu, jak zní podtitul, Slunovrat proběhl ve stejných lokacích jako loni, alespoň co se týká hudebních scén. Festival totiž není jen hudební, ale uskutečňuje se zde množství doprovodných akcí. I když v některých případech asi slovo doprovodné není na místě. Divadlo, kino s živým hudebním doprovodem, besedy se zajímavými lidmi (např. se spisovatelkami Karin Lednickou a Kateřinou Tučkovou, knězem Ladislavem Heryánem), komentované prohlídky historických budov, výstavy, dětské aktivity - to je jen část nehudebních akcí.

Já jsem se soustředil především na hudební hody a za ty tři dny jich bylo dost a dost. Potěšilo vystoupení Wolf Lost in the Poem, Michala Prokopa, Vladimíra Javorského či Letní kapely, ze zahraničních stojí za zmínku The Dhol Foundation nebo Aboubakar Traoré. Nicméně jsem se nemohl zbavit pocitu, že mi trochu chybí odvážnější dramaturgie a šlo o sázku na jistotu - Aneta Langerová, Markéta Irglová, Malalata, Bert & Friends... Sice žádný kvalitativní propadák, ale osobně bych příští rok byl vděčný za trochu více hledačství a objevování nových interpretů. Celkově hodnocení je opět vysoce pozitivní, dobrých koncertů bylo dost a v Opavě je stále co objevovat.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace