Zprávy / Festivalové

Slunovrat zve na zimní edici, taky jede konkurz na Welcome stage

Slunovrat zve na zimní edici, taky jede konkurz na Welcome stage

redakce | Zprávy / Festivalové | 28.10.2022

Robert Křesťan a Druhá tráva, anglický hudebník James Harries, členka skupiny Plastic People of the Universe Eva Turnová, farářka Marie Viktorie Kopecká či cenami ověnčený fotograf Tomáš Vocelka. Zimní dvoudenní verze festivalu Slunovrat nabídne počátkem listopadu 2022 v Opavě tradičně skvělé koncerty, setkání se zajímavými a inspirativními osobnostmi a závěrečnou mši svatou v kostele svatých Janů.

Pořadatelé si dali záležet, aby se návštěvníci měli na dvoudenní zimní verzi festivalu 4. a 5. listopadu 2022 na co těšit. Robert Křesťan představí svou novou desku, kterou mnozí již nyní označují za album letošního roku, Eva Turnová vystoupí spolu s Tomášem Hradilem v pořadu Procházka Turnovým hájem a zájemci si určitě nenechají ujít besedu s farářkou Marií Viktorií Kopeckou, kterou znají mimo jiné i díky její úspěšné knížce Deník farářky či účinkování v soutěži StarDance. Dvoudenní festival, který proběhne v Obecním domě, klubu Art, kostele sv. Janů či v překrásném kostele sv. Václava, nabídne také komentovanou výstavu krnovského rodáka a vítěze prestižní světové fotografické soutěže Sony World Photography Tomáše Vocelky či přednášku Magdy Hájkové o její nedávné cestě po Libanonu.


Souběžně s tím však již naplno běží přípravy na hlavní červnový festival, jejichž součástí je také vyhlášení konkurzu na Welcome stage. Z přihlášených skupin vybere porota deset, které si budou moci zahrát na Slunovratu 2023. Účinkující na tuto scénu jsou vybírání prostřednictvím konkurzu porotou, v jejímž čele stojí hudební publicista a rozhlasový redaktor Milan Tesař. Kapely se mohou hlásit prostřednictvím vyplněného přihlašovacího formuláře, který najdou na webových stránkách www.festivalslunovrat.cz a jeho odesláním na e-mail welcome@festivalslunovrat.cz. Konkurz probíhá do 31. prosince 2022 a vybraní interpreti budou známi nejpozději do konce ledna 2023, kdy budou vyhlášeny výsledky.

Info

Slunovrat Winter Edition 2022
4.–5. 11. 2022
Opava
web festivalu

foto © se svolením festivalu Slunovrat

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Foals, Yungblud, M83 a Moderat na Grape festivale

redakce 05.12.2022

Na potešenie všetkých fanúšikov Moderat vydali nový album More D4ta. Rovnako ohlásili aj svoje prvé koncerty a my ich opäť uvidíme v lete na Grape.

Editors a White Lies na Metronome Prague

redakce 02.12.2022

White Lies vyzkoušeli syntetické příchutě i novovlnné groovy, prozkoumali neznámé elektronické zvukové krajiny a šli i cestou progresivních experimentů.

OFF Festival nabídne hardcore, psychodelii, k-pop i noise

redakce 01.12.2022

Katovický OFF vykopává prvních 14 důvodů, proč se těšit na léto. Festival proběhne tradičně v Údolí tří rybníků.

Na KovnaFestu se představí trap, noise i klezmer

redakce 30.11.2022

KovnaFest je jednodenní komunitní festival, který proběhne v žižkovském prostoru Punctum–Krásovka v osmé edici.

Rock for People 2023: The 1975

redakce 29.11.2022

Většina alb The 1975 se umístila na vrcholných příčkách britských i amerických hitparád a v roce 2020 si vysloužili i nominaci na cenu Grammy.

PAF Olomouc začíná po neděli

redakce 27.11.2022

V průběhu festivalu se několik desítek umělců světového významu společně s diváky pokusí nalézt odpovědi na kryptický odkaz faustovské legendy.

Eurosonic rozšiřuje program

redakce 22.11.2022

K dříve oznámeným domácím jménům, jako jsou jsou zpěvačky Aiko, Amelie Siba a Nina Kohout vystoupí i Hentai Corporation, Adela Mede nebo 52 Hertz Whale.

Festival proti násiliu

redakce 15.11.2022

Okrem odkazu Nežnej revolúcie sa chcú spoločne postaviť proti prejavom neznášanlivosti a násiliu, ktoré je ich dôsledkom.

Festival Sharpe oznámil prvé mená

redakce 14.11.2022

Koncerty v ateliéroch, kabinete či na dvore bývalej školy. V ikonických priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky.

Berlínské CTM oznamuje první jména

redakce 12.11.2022

Těžištěm festivalu je tradičně alternativní elektronika, tradičně ale vybočí i do jiných žánrů a uměleckých disciplín.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace