Akce

Snový folk Chelou poprvé v Praze

Chelou (uk)
27.04.2019 20:30
MeetFactory, Praha

Náladové blues, výrazně melodické a zpravidla posazené v tónině A moll – tak o své tvorbě mluví Chelou, britský písničkář, jehož debut má vyjít před jeho pražskou zastávkou. Jako předskokana si ho dříve zvolili Thurston Moore anebo Charlotte Gainsbourg, v Česku a smíchovské továrně vystoupí poprvé 27. dubna 2019.

V hovorové francouzštině jeho umělecký pseudonym znamená „podezřelý” nebo také jen „podivný”, což ani ne třicetiletý hudebník svébytně potvrzuje. Ze zkušenosti otevřeně uznává, že mnozí posluchači si zprvu myslí, že je původem Francouz. Kořeny ovšem má v londýnské čtvrti Camden Town, kde jako malý pobýval dlouhé dny v otcově obchodě s deskami a, jak sám dodává, jejíž punkerská nátura jej v mnohém ovlivnila. V době, kdy bývá s tvorbou často neodmyslitelně spjatá tvář jeho autora, se Chelou umí docela dobře takové propagaci uhýbat a nechává za sebe promlouvat předně své dílo. Od chvíle, kdy vydal své první EP The Quiet (2014), přichází v pravidelných intervalech se singly, které obvykle nechává doprovodit surrealistickými animovanými klipy, rozšiřující už tak imaginativně plodné skladby o další úroveň. Skládá ve svém pokoji, jelikož zatím upřednostňuje intimní prostředí domova, pár nástrojů a počítač k postprodukci. Z tohoto podhoubí vyvěrá melancholický folk, který zpestřuje citlivé elektronické aranže. Jestliže jeho nahrávkám vévodí snová atmosféra, na pódiu s bubeníkem za zády tuto jemnou stránku zastupuje syrovějším, bouřlivým projevem, odrážejícím cosi z jeho dospívání a poslouchání grunge. Vedle již zkraje zmíněných spolupracoval také se hudebníky jako Maya Jane Coles, Nocturnal Sunshine, Ross From Friends, Kojey Radical anebo Poté.

Nadcházející debut, z něhož už stihl vyslat pár ochutnávek, má datum vydání stanovený den před první pražskou zastávkou. Chelou vydá Out of Sight na svém vlastním labelu Concrete Dog Records dne 26. dubna, v sobotu 27. dubna s ním následně vstoupí do dveří smíchovské továrny.

Info

Chelou (uk)
27. 4. 2019 20:30
MeetFactory, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Quentin Tarantino v Biu Oko

redakce 22.07.2019

Na plátně letenského kina se uskuteční filmová přehlídka Quentin Tarantino v Biu Oko s podtitulem Magor z videopůjčovny.

Hatari přivezou BDSM techno pop

redakce 22.07.2019

Islandští Hatari přivezou industrial antikapitalistický technodystopický sado-maso démonický pop.

Diego Maradona na plátnech kin

redakce 22.07.2019

Diego Maradona je třetí částí inovativních dokumentárních filmů z dílny oscarového týmu, který stojí za snímky Senna a Amy.

Očekávaný horor Slunovrat v kinech

redakce 19.07.2019

Slavnost může začít. Slunovrat, možná vůbec nejočekávanější horor letošního roku, vstoupí v srpnu do českých kin.

Pozvánka na výstavu: Situation Silesia

redakce 19.07.2019

Iniciativa výstavy Situace Silesia 2019 navazuje na bilanční přehlídku OVA 95–05 a na projekt Situace Ostrava 2017.

Rolo Tomassi naladí Sedmičku

redakce 18.07.2019

Rolo Tomassi hrají muziku, co leží napůl cesty mezi rádiovými hity a surovým metalem. V Praze je doplní Cryptodira a Loathe.

Mick Harvey s novým projektem v Brně

redakce 18.07.2019

Do brněnského Mersey klubu zavítají ikony alternativního rocku v rámci projektu australského hudebníka Micka Harveyho.

I Love 69 Popgejů hrají Nedvědy

redakce 18.07.2019

Upřímné vyznání, poselství a hodnoty ve speciálním výběru a akustickém provedení. I Love 69 Popgejů a bratři Nedvědi.

PechaKucha součástí fóra Meltingpot

redakce 17.07.2019

PechaKucha Night Ostrava bude již počtvrté součástí mezinárodního fóra Meltingpot. Projet se můžete taky diskusní tramvají.

Negative Approach v Brně a Ostravě

redakce 17.07.2019

Legendární kapela Negative Approach, kterou lze označit za pionýry amerického hardcoreu, přijede do Ostravy i Brna.