Zprávy / Nové desky

Sofa Surfers o včerejšku, dnešku i budoucnosti

Sofa Surfers o včerejšku, dnešku i budoucnosti

redakce | Zprávy / Nové desky | 18.10.2015

Rakouská skupina Sofa Surfers se vrací do Prahy a rovnou s novým albem. To vyjde 23. 10. pod názvem Scrambles, Anthems and Odysseys. Představí ho na pražském koncertě 26. 11. v La Fabrice.

Vídeňští Sofa Surfers se těší stále větší oblibě a v České republice se objeví po dvouleté odmlce. Proto se fanoušci nemohou dočkat koncertu, ale také nového alba. Členové kapely ho popisují slovy: "Je to album 21. století. Je o včerejšku, dnešku i budoucnosti. Ženeme se za půdou, potravou. Zpíváme hymny za lásku, naději i nenávist. Ať se nám to líbí nebo ne, ač jdeme každý svoji cestou, dříve nebo později se všichni setkáme. Na stejném místě. Nalezněte s námi společnou frekvenci a vibrace a společně se povznést."


"Sofa Surfers patří ke kapelám, které jsme přivítali na předchozích ročnících festivalu United Islands. Představili se zde velice úspěšně a proto jsme moc rádi, že přijali naše pozvání i nyní, kdy vydávají nové album. Rozhodně si tento koncert nenechte ujít!" říká Barbora Šubrtová, šéfdramaturgyně festivalu United Islands, který koncert organizuje.

Sofa Surfers vznikli již v roce 1996 a tvoří je kvartet muzikantů z Vídně - Wolfgang Frisch, Markus Kienzl, Michael Holzgruber und Wolfgang Schlögl. Jejich hudba je tězko žánrově zařaditelná, možná i proto se těší stále větší oblibě. Pohybuje se na pomezí elektroniky, acid jazzu a trip hopu.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Výpravný album Niny Pixel

redakce 06.10.2022

Album je pretkaný jej typickými prísne rovnými beatmi, odráža sa od techno-estetiky a preklápa ju do zvukového podmanenia si ľudského hlasu.

Tittingur, Technopol, tenký led

redakce 05.10.2022

Počujeme mnohé: formy na hraniciach klasickej hudby, IDM, braindance a už-ani-polyrytmy, ozveny rozostrených rave-ových synthov.

This Side of Town, Karol Mikloš

redakce 29.09.2022

Je to spletitý príbeh o nástrahách stredného veku v situácii novej pandémie, hrozivého mraku prichádzajúceho z východu i mnohých ďalších hrozieb.

Tauna Tangier vydávají Escapes and Shelters

redakce 28.09.2022

Tauna Tangier začínala jako akustická verze elektronických Narcotic Fields.

IAmNøt vydává Changes

redakce 26.09.2022

Bratislavská producentka a DJ-jka Sofia Nøt z projektu IAmNøt vydáva debutový album s príznačným názvom Changes.

Třetí sólovka Tomáše Hrubiše na vinylu

redakce 25.09.2022

Autor tentokrát úplně vypustil klavír, který byl v předchozích albech dominantním nástrojem, a novou desku postavil na zvuku varhan, syntezátorech a bicích.

Vellocet Roll na novém EP punkově i trapově

redakce 23.09.2022

Pražská formace Vellocet Roll přichází téměř přesně rok po druhém dlouhohrajícím albu A Land Ridden by Darkness s další nahrávkou.

András Csefalvay: Future Role of the Church in the Forthcoming Environmental Transformation

redakce 23.09.2022

Tématicky na ňom András nadväzuje na svoju výtvarnú tvorbu, fantazijné koncepty spojené s vlastnou svojskou piesňovou realitou či environmentálne traumy.

Dunaj vydává nové album a klip

redakce 22.09.2022

Vzácným hostem alba je i zpěvačka Iva Bittová, jejíž hlas zdobí pět písní. Producenty alba jsou Petr Ostrouchov a Aid Kid.

Co je na konci hudby? Longital

redakce 19.09.2022

Hudobná a partnerská dvojica Shina a Daniel Salontay na ňom tentokrát spojila sily s anglickým elektronickým producentom a zvukovým dizajnérom Andrejom Bakom.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace