Zprávy / Pozvánky

Je libo Soft Kill & Choir Boy nebo Fvlcrvm?

Je libo Soft Kill & Choir Boy nebo Fvlcrvm?

redakce | Zprávy / Pozvánky | 08.03.2022

Slovenský producent Fvlcrvm láká na speciální AV show. V brněnském klubu Fléda vystoupí už 19. května a v pražské MeetFactory pak o den později 20. května. To američtí Soft Kill definovali zvuk postpunkového revivalu první dekády dvacátých let. Sami svůj styl popisují jako sad rock. Do Prahy se vrací na společné tour se spřátelenými gotickými Choir Boy. Jako speciální host vystoupí také skupina Ghum. Koncert proběhne 7. června v prostorách Kasáren Karlín.

Na své tour představí Fvlcrvm svou aktuální kolekci EPs Words Loose Meaning a Attentioncore. Stejně jako na nejnovějším singli Wildfire na nich slovenský hudebník prozkoumává fascinující dystopickou budoucnost. Že Fvlcrvm už dávno překročil hranice Slovenska, dokazuje i jeho účinkování v lineupech evropských festivalů, zařazení do rádiových playlistů BBC Radia 6 a KEXP nebo spolupráce s americkým producentem Machinedrumem, britskou umělkyní BABii, českou hudebnicí Annet X či rakouskou rapperkou KeKe. Současný koncertní vizuál spojuje dystopické motivy s abstraktními futuristickými prvky, to vše za pomoci poloprůhledné projekce, která navozuje iluzi hologramu. Autorem show i všech vizuálů je samotný Fvlcrvm. Na koncertním provedení pak spolupracuje světelný designér Josef Čabom.

Čtveřice z Portlandu Soft Kill prorazila v roce 2016 deskou Choke, na které se podílel i Ben Greenberg z kultovních Uniform a Mark Burgess z osmdesátkových The Chameleons. Na nahrávce, jenž vyšla u metalového labelu Profound Love, zkombinovali potemnělý sadcore zvuk s charismatickým popovým šarmem překračující standardní post punk. Této formule se drží i na aktuální existenciální nahrávce Dead Kids, R.I.P. City tematizující proměnu rodného města z místa plného podivných příběhů na technologiemi řízenou metropoli. Přezdívku Choir Boy si americký hudebník Adam Klopp vysloužil už na střední, ještě když se pohyboval na lokální punkové scéně v Clevelandu. Nezaměnitelný něžný hlas zůstal jeho poznávacím znamením i v dalších projektech. V roce 2016 coby vůdčí postava stejnojmenné dreampopové kapely vydal debut Passive With Desire, která zarezonovala na nezávislé americké scéně svým romantickým až nostalgickým synthpopovým zvukem. V Praze představí druhé album Gathering Swans.

Info

Fvlcrvm
19. 5. 2022 20:00
Fléda, Brno
Fb událost

Fvlcrvm
20. 5. 2022 20:00
MeetFactory, Praha
Fb událost

Soft Kill (us) + Choir Boy (us)
7. 6. 2022 19:00
Kasárna Karlín, Praha
Fb událost

foto © Samuel Alex

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce 16.06.2022

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí.

Kasárna Karlín slaví pět let

redakce 14.06.2022

Stovky promítání, koncertů, debat, prohlídek i rodinných aktivit přitáhly za pět let na statisíce návštěvníků.

Jediný letní koncert Plísňáků v Praze aneb Please the Trees a Maryland v Přístavu

redakce 14.06.2022

Přístav 18600 zahájil sezonu už před pár týdny, svůj letní koncert tam odehrají i Please the Trees.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace