Akce

Je libo Soft Kill & Choir Boy nebo Fvlcrvm?

Fvlcrvm
20. 05. 2022 20:00
MeetFactory, Praha

Slovenský producent Fvlcrvm láká na speciální AV show. V brněnském klubu Fléda vystoupí už 19. května a v pražské MeetFactory pak o den později 20. května. To američtí Soft Kill definovali zvuk postpunkového revivalu první dekády dvacátých let. Sami svůj styl popisují jako sad rock. Do Prahy se vrací na společné tour se spřátelenými gotickými Choir Boy. Jako speciální host vystoupí také skupina Ghum. Koncert proběhne 7. června v prostorách Kasáren Karlín.

Na své tour představí Fvlcrvm svou aktuální kolekci EPs Words Loose Meaning a Attentioncore. Stejně jako na nejnovějším singli Wildfire na nich slovenský hudebník prozkoumává fascinující dystopickou budoucnost. Že Fvlcrvm už dávno překročil hranice Slovenska, dokazuje i jeho účinkování v lineupech evropských festivalů, zařazení do rádiových playlistů BBC Radia 6 a KEXP nebo spolupráce s americkým producentem Machinedrumem, britskou umělkyní BABii, českou hudebnicí Annet X či rakouskou rapperkou KeKe. Současný koncertní vizuál spojuje dystopické motivy s abstraktními futuristickými prvky, to vše za pomoci poloprůhledné projekce, která navozuje iluzi hologramu. Autorem show i všech vizuálů je samotný Fvlcrvm. Na koncertním provedení pak spolupracuje světelný designér Josef Čabom.

Čtveřice z Portlandu Soft Kill prorazila v roce 2016 deskou Choke, na které se podílel i Ben Greenberg z kultovních Uniform a Mark Burgess z osmdesátkových The Chameleons. Na nahrávce, jenž vyšla u metalového labelu Profound Love, zkombinovali potemnělý sadcore zvuk s charismatickým popovým šarmem překračující standardní post punk. Této formule se drží i na aktuální existenciální nahrávce Dead Kids, R.I.P. City tematizující proměnu rodného města z místa plného podivných příběhů na technologiemi řízenou metropoli. Přezdívku Choir Boy si americký hudebník Adam Klopp vysloužil už na střední, ještě když se pohyboval na lokální punkové scéně v Clevelandu. Nezaměnitelný něžný hlas zůstal jeho poznávacím znamením i v dalších projektech. V roce 2016 coby vůdčí postava stejnojmenné dreampopové kapely vydal debut Passive With Desire, která zarezonovala na nezávislé americké scéně svým romantickým až nostalgickým synthpopovým zvukem. V Praze představí druhé album Gathering Swans.

Info

Fvlcrvm
19. 5. 2022 20:00
Fléda, Brno
Fb událost

Fvlcrvm
20. 5. 2022 20:00
MeetFactory, Praha
Fb událost

Soft Kill (us) + Choir Boy (us)
7. 6. 2022 19:00
Kasárna Karlín, Praha
Fb událost

foto © Samuel Alex

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mariza ve velké Lucerně

redakce 14.05.2022

Stejně jako blues, i fado kombinuje poetickou zkratku s hořkostí, touhou i nadějí, a nejlépe zní s kytarovým doprovodem.

Střed zájmu: Redefinice prostoru

redakce 14.05.2022

Kancelář Kreativní Evropa ve spolupráci se Studiem ALTA představí na mezinárodní konferenci Trans Europe Halles 93# dvanáct inspirativních příkladů inovativního přístupu k prostoru.

Circuit des Yeux v říjnu v Praze

redakce 13.05.2022

Před temnou realitou a bezútěšným žalem nad ztrátou svého blízkého přítele utíká Haley Fohr do -io, metafyzického prostoru zalitého všepohlcující hřejivou oranžovou barvou.

10:15 Entertainment letos uvedou

redakce 13.05.2022

Van der Graaf Generator, Einstürzende Neubauten, Nick Mason a další lahůdky na různých místech Prahy.

Rapy v Kabinetu múz

redakce 12.05.2022

Týden ve znamení rapu v Brně. Na co se těšit? Annet X, Fvck_Kvlt, Yeezuz 2020 a další. Múzy.

Senyawa představí extrémní metal i tradiční indonéskou hudbu

redakce 11.05.2022

Konkrétní přístup se mění album od alba, hudba ale vždy zůstává jak uhrančivá, tak nekompromisně otevřená novým možnostem.

Ritual Howls přivezou postpunk i spaghetti western

redakce 09.05.2022

Hity, které jako by vypadly z osamělých pasáží spaghetti westernů, jak dělané pro noční cestování a erotické exkurze?

Volkmar Miedtke & Ultrafon, Dälek, Mariza a jiné od Rachotu

redakce 09.05.2022

Co chystá agentura Rachot na květen a červen a čím nás oslní v listopadu? Instrumentální psychedlie, zvuková monstra i fado!

Spectaculare pomalu vrcholí: Bugge Wesseltoft a Henrik Schwarz

redakce 08.05.2022

Co se stane, když norský jazzový inovátor potká německého deephouseového veterána a začnou spolu improvizovat?

Oranssi Pazuzu ve Futurum Music Baru

redakce 08.05.2022

V souvislosti s hudbou finských experimentátorů se skloňují žánry jako psychedelický black metal, avantgardní rock, doom metal, krautrock či ambient.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace