Zprávy / Pozvánky

Sonic Meditation v kostele U Salvátora

Sonic Meditation v kostele U Salvátora

redakce | Zprávy / Pozvánky | 17.06.2024

Prožijte Svatojánskou noc v kostele U Salvátora. Meditativní večer, který naplní ambientní hudba, tibetské mísy, gongy, smyčcové nástroje a samozřejmě varhany. Nový koncept hudebně-komunitních událostí Sonic Meditation varhanice Katty, bude hostit její přátele z hudebního prostředí. Společně vytvoří uvolněný večer v prostorách kostela, jak ho neznáte.

Každoroční koncert varhanice Katty u Salvátora je intenzívním, vtahujícím zážitkem. Katta rozeznívá zvukově unikátní salvátorské varhany, s nimiž je srostlá, přičemž k cestě do hlubin zvukové meditace zve hudební hosty, kteří účinek magického letního večera v kostele ještě zesílí. Katta má za svou úctyhodnou mezinárodní kariéru jako klasická varhanice a cembalistka, která ji přivedla do nevýznamnějších katedrál i koncertních sálů. Přelomovým momentem na její cestě se stalo objevení svého vlastního autorského potenciálu, který se plně projevil na albu Vox Organi, které vyšlo u berlínského labelu Emika Records (2023).

Irena a Vojtěch Havlovi je hudební duo – manželská dvojice, které společně tvoří od poloviny 80. let. Od počátku se vyznačovali neortodoxním přístupem ke kompozičním postupům a interpretačním technikám a postupně si vytvořili svůj vlastní nezařaditelný, stylově mnohovrstevnatý hudební jazyk, který je přesto posluchačsky přístupný a své fanoušky si našel i daleko za hranicemi České republiky. Aktuálně vydali nové album Four Hands, na němž zní klavír a varhany, někdy společně, jindy samostatně, vždy však čtyřručně. Pro album jsou typické repetitivní motivy inspirované minimalismem a vrstevnatá melodičnost s místy až meditativním charakterem.


Zvukový umělec Stanislav Abrahám vystoupí s akustickou zvukovou koupelí, ke které využije velký gong o průměru 80 cm. Zvuk tohoto nástroje má velmi široké spektrum. Jak po stránce zvukových vibrací, které zasahují až do ultrazvukového pásma, tak po stránce hudebního výrazu, kdy jemný harmonický dron lze vygradovat do intenzivní, respekt budící zvukové stěny, vyplňující celý prostor. Tuto akustickou část doplní ještě hrou na kameny a melodické „ufo Sundrum“ z dílny českého výrobce. Krásné tóny nástroje přetvoří v konejšivé zvukové plochy prostřednictvím digitálních efektů.

DJ, promotér a moderátor Radia 1 Josef Sedloň je jedním z nejvýznamnějších českých propagátorů a kolektorů ambientní hudby. Ambient prostřednictvím pořadu Seance, ale i v dalších relacích na Radiu 1 nebo ČRo Vltava, pouští už více než třicet let. Pierre Urban je DJ a organizátor tématických akcí pod platformou GOODGOOD. Jedna z aktivit jsou také akce komunitního charakteru Ambient sessions, které probíhají vždy na speciálních místech. Ambientní hudba je propojovacím prvkem pro kombinaci více faktorů. Proměna do vizuálně a esteticky atraktivního prostoru, zapojení čtení, jógy, dýchacích technik, masáží, čajových obřadů, nebo jiné kreativní činnosti.

Info

Sonic Meditation
23. 6. 2024 19:00
Kostel U Salvátora, Praha
Fb událost

foto © Tomáš Nosil

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Šimanský & Niesner v Džungli BKAO

redakce 14.07.2024

Jan, řečený Člověk Krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova.

Psychedelic Porn Crumpets ve Futuru

redakce 14.07.2024

Odkud by měl do světa proudit ten nejlepší psychedelický rock, když ne z Austrálie.

Berlin Atonal představuje nový projekt Openless

redakce 11.07.2024

Poté, co v loňském roce přešli na dvouletý režim, představují Openless jako sérii tří výjimečných koncertních večerů plných audio-vizuálních zážitků.

David Tibet s Current 93 v Kostele sv. Šimona a Judy

redakce 08.07.2024

Svět C93 je pestrý, chaotický, má spoustu odboček a zákoutí, ale v konečném důsledku jde především o upřímnou snahu vydat ze sebe mimořádný umělecký výkon.

Za Fuchsem Arleta, Berlin Manson nebo Dušan Vlk

redakce 07.07.2024

Po třech slovenských edicích míří Underground Overtake poprvé do Prahy, kde obsadí open air prostor za Fuchsem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace