Zprávy / Nové desky

Soundtrack jednoho života: Grotesq

Soundtrack jednoho života: Grotesq

redakce | Zprávy / Nové desky | 27.01.2021

Domácí izolace zasáhla každého z nás. Vznikla podivná bublina času, se kterou bylo třeba se vypořádat. Mladý producent Grotesq, vlastním jménem Kryštof Gužík, ji využil k cestě do vzpomínek.

Nostalgickou reflexi dosavadního života přetransformoval ve stejnojmenné album o deseti skladbách. Experimentální ambientní elektro utkané z umělých i organických zvuků, kytary, vlastního hlasu. Ostravský debut spojuje hypnotický vibe a častá změna nálad. Poklidné tracky přechází k temným, melancholickým polohám. Nesnaží sebýt za každou cenu progresivní, pro Kryštofa bylo přednější vytvořit věrný obraz sebe sama. Grotesq je organická, místy znepokojivá story plná motivů z autorova života. Reference na dětství, dospívání v industriálním městě, obsesi Tumblrem, lásku k postpunku. Sklada Up in the Branches vznikla jako reakce na klaustrofobní drama Maják, v písni Thank you William zase Grotesq děkuje své inspiraci, skladateli Williamu Basinski. Albem se proplétá introvertnost vlastní nejen Kryštofovi, ale celé generaci Z.

Proces skládání popisuje autor jako velmi intuitivní, až experimentální. U většiny skladeb první našel základní sekvenci, od které nabobtnalo vše kolem. Album je zcela autorské, Kryštof Gužík stojí za produkcí, mixem i masterem. Debut Grotesq je od 14. ledna 2021 dostupný na streamovacích službách Spotify, Apple music, iTunes a na Bandcampu. Vychází pod nově vznikající uměleckou platformou Agrose.

Info

Grotesq – Grotesq (Agrose, 2021)
Bandcamp interpreta

foto © Karolína Klimecká

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mlsné medvědí příběhy podle Prokopa Holoubka

redakce 10.04.2021

Hudba obsahuje jak programované elektronické nástroje, tak akustické nástroje hrané naživo i reálné ruchy, slyšíme tam disco i tklivé melodie s klarinetem.

Ďábel a Moonspotter nosí techwear

redakce 08.04.2021

Hlavní postava je člověk pozorující, jak svět kolem něj hoří a on se svobodně rozhodne toho neúčastnit. Žánrově se deska pohybuje mezi trip hopem a dark popem.

Himalayan Dalai Lama hlásí návrat

redakce 05.04.2021

Domácí dvojice Himalayan Dalai Lama se po delší koncertní pauze vrací s třetí deskou. Atmosférické album Isolated Bonds je z velké části inspirované Japonskem.

Projekt Carya vydal debut

redakce 03.04.2021

Deska se volně inspiruje v elektronice, trip hopu a v některých polohách nezapře ani vlivy kytarové alternativy.

Kittchen oznamují Puls

redakce 02.04.2021

Maskovaný kuchař znovu zasahuje. Na den přesně deset let od debutu Menu vydávají Kittchen čtvrté řadové album nazvané Puls.

Nové EP od Stroon

redakce 01.04.2021

Dielo je divadelnym zobrazením vojny skrz skúsenosti a rozprávanie troch žien, ktoré na pozadí sugestívnej scény zasvätia diváka do vlastného prežívania vojnového konfliktu.

Trans Europe Postal Express Olivera Torra

redakce 31.03.2021

Torr vysamploval sesbírané nahrávky, některé zprocesoval k nerozeznání, jiné využil jako základní kámen k nové kompozici.

Vyšlo společné LP Gride a Skiplife

redakce 31.03.2021

Dvakrát po svém. Na společném LP se potkávají legendární prachatický skřípot Gride a Skiplife. LP vychází právě v těchto dnech.

QOW na Genot Centre

redakce 28.03.2021

Úsporně dávkovaný futuristický sound design a útržky současného egyptského rapu účinně rozčesávají nadčasový hypnotický opar.

Snapped Ankles se vracejí do lesa s novým klipem

redakce 26.03.2021

Nové album britských hejkalů Forest of Your Problems vychází v červenci.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace