Zprávy / Festivalové

Soupiska Prague Gothic Treffen je komplet

Soupiska Prague Gothic Treffen je komplet

redakce | Zprávy / Festivalové | 04.08.2022

V pátek 26. a sobotu 27. srpna se do Prahy opět vrátí největší gotické setkání ve střední Evropě. Představí 11 kapel, včetně pilířů scény Christian Death, The Frozen Autumn či současných kultů Kælan Mikla nebo Selofan, DJe i tradiční gothic piknik. Kdo by si před sedmnácti lety pomyslel, že Prague Gothic Treffen jednou vyroste v největší akci svého druhu ve střední Evropě. Že bude hostit kapely, které jsme tehdy na akci pro pár gotických nadšenců s nábožnou úctou pouštěli z Winampu. Ale stalo. V prostorách dvou propojených klubů Fuchs 2 a Bike Jesus nás tak opět čekají dvě souběžně hrající stage, pokrývající žánrově vše od tradiční gotiky až po nejžhavější trendy temné scény. Na co se těšit?

Nejznámějším jménem letošního ročníku jsou Christian Death, jejichž logo dodnes zdobí křiváky gotiků a fanoušků temné hudby obecně. A právem. Čím jsou Christian Death pro deathrock, tím jsou italští The Frozen Autumn pro dark wave. Původně sólový projekt Diega Merletta byl od svých počátků roku 1993 inspirován evropskou cold wave vlnou a kapelami ikonického labelu 4AD. Dvojice navíc vystupuje jen velmi zřídka a jejich koncert na Prague Gothic Treffen bude zároveň jejich českou premiérou. Můžete snad tohle vynechat?

Současnou podobu scény bude reprezentovat islandské ženské trio Kælan Mikla, které si za osm let existence dokázalo podmanit významnou část temné komunity naší planety. Jejich tvorbou prostupuje jedinečná a těžko definovatelná severská atmosféra, kterou umocňují abstraktní texty v islandštině. Čtveřici hlavních jmen letošního lineupu uzavírá jedno z nejžhavějších jmen současné dark wave, řečtí Selofan. Sedmnácté setkání Prague Gothic Treffen jasně ukazuje, že gotická scéna není jen uctíváním legend zlatých časů osmdesátých let, ale že je to scéna zatraceně živá, progresivní a současná. O tom se ostatně můžete přesvědčit poslední srpnový víkend i vy.

Info

XVII. Prague Gothic Treffen
26.-27. srpna 2022
Fuchs2 a Bike Jesus, Praha 7 - Štvanice
fb event

foto © Romana Kovacsová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lunchmeat festival se vrací do areálu kladenské Poldi

redakce 18.08.2022

Po vydařené loňské premiéře audio-vizuální noci Till the Last se kolektiv Lunchmeat vrací do areálu bývalých hutí a oceláren Poldi Kladno.

Festival MikuLOVE příští víkend

redakce 17.08.2022

Festival navazuje dramaturgií a podtitulem Festival nepopulární hudby na dvacetiletou tradici zdejšího festivalu Eurotrialog.

Batch a třináct brněnských klubů

redakce 15.08.2022

Batch si klade za cíl poukázat na živost brněnské kulturní sféry, bohatou hudební historii a současnost i důležitost společného hlasu aktérů na klubové scéně.

Jazz Goes to Town ohlašuje další edici

redakce 15.08.2022

Můžete se těšit na osm českých premiér, z toho jednu světovou, a to skladbu Songs legendárního skladatele a trumpetisty Michaela Mantlera.

Breathe festival už po ôsmy raz

redakce 14.08.2022

Organizátori Breathe festivalu počas roka realizujú klubové parties v prešovskom Wave, ale aj vo vzdialenejšej Prahe.

Na Salaši podruhé

redakce 13.08.2022

Hudební program, japonská kaligrafie, umělecká realizace, dobré jídlo a pití, to jsou body kulturního dne v nezaměnitelném prostoru poblíž Tvarožné Lhoty.

Druhý ročník Raveyard Festivalu

redakce 12.08.2022

Tentokrát se můžete těšit na světová drum’n’bassová jména, ale také na špičky tuzemské rapové scény nebo novou experimentální stage.

Festival Metal!!! přiveze Napalm Death

redakce 11.08.2022

Českou scénu zastupují i brněnští deathmetaloví Vanguard, Refore, jejichž koncerty bývají hodně našlapané nebo See You in Hell.

Na Arctangent dorazí Opeth, Cult of Luna a další

redakce 10.08.2022

Milovníci mathrockových rytmů a anglického bláta se mohou těšit na Lightning Bolt, A. A. Williams, Emmu Ruth Rundle, Mono, Zeal and Ardor, Godlfesh, Amenra a další.

Polský Fest Festival je za rohem

redakce 09.08.2022

Letos se na devíti hlavních scénách a v dalších zónách představí přes 200 umělců z celého světa.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace