Akce

Soupiska Prague Gothic Treffen je komplet

XVII. Prague Gothic Treffen
26. 08. 2022 20:00
Futurum Music Bar, Praha

V pátek 26. a sobotu 27. srpna se do Prahy opět vrátí největší gotické setkání ve střední Evropě. Představí 11 kapel, včetně pilířů scény Christian Death, The Frozen Autumn či současných kultů Kælan Mikla nebo Selofan, DJe i tradiční gothic piknik. Kdo by si před sedmnácti lety pomyslel, že Prague Gothic Treffen jednou vyroste v největší akci svého druhu ve střední Evropě. Že bude hostit kapely, které jsme tehdy na akci pro pár gotických nadšenců s nábožnou úctou pouštěli z Winampu. Ale stalo. V prostorách dvou propojených klubů Fuchs 2 a Bike Jesus nás tak opět čekají dvě souběžně hrající stage, pokrývající žánrově vše od tradiční gotiky až po nejžhavější trendy temné scény. Na co se těšit?

Nejznámějším jménem letošního ročníku jsou Christian Death, jejichž logo dodnes zdobí křiváky gotiků a fanoušků temné hudby obecně. A právem. Čím jsou Christian Death pro deathrock, tím jsou italští The Frozen Autumn pro dark wave. Původně sólový projekt Diega Merletta byl od svých počátků roku 1993 inspirován evropskou cold wave vlnou a kapelami ikonického labelu 4AD. Dvojice navíc vystupuje jen velmi zřídka a jejich koncert na Prague Gothic Treffen bude zároveň jejich českou premiérou. Můžete snad tohle vynechat?

Současnou podobu scény bude reprezentovat islandské ženské trio Kælan Mikla, které si za osm let existence dokázalo podmanit významnou část temné komunity naší planety. Jejich tvorbou prostupuje jedinečná a těžko definovatelná severská atmosféra, kterou umocňují abstraktní texty v islandštině. Čtveřici hlavních jmen letošního lineupu uzavírá jedno z nejžhavějších jmen současné dark wave, řečtí Selofan. Sedmnácté setkání Prague Gothic Treffen jasně ukazuje, že gotická scéna není jen uctíváním legend zlatých časů osmdesátých let, ale že je to scéna zatraceně živá, progresivní a současná. O tom se ostatně můžete přesvědčit poslední srpnový víkend i vy.

Info

XVII. Prague Gothic Treffen
26.-27. srpna 2022
Fuchs2 a Bike Jesus, Praha 7 - Štvanice
fb event

foto © Romana Kovacsová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mezipatra opět na Prague Pride

redakce 07.08.2022

Polské drama Strachy v nás z prostředí katolického venkova, diskuze o asexualitě nebo pubquiz. Mezipatra přinášejí na Prague Pride bohatý doprovodný program.

Brutal Assault nabídne rekordní počet kapel

redakce 07.08.2022

Brutal Assault se v letošním roce rozrůstá o další festivalový den. Jedna z největších metalových přehlídek v Evropě poprvé začíná už úterním programem.

Chcete hrát na slovinském Mentu?

redakce 06.08.2022

Slovinský festival Ment Ljubljana zve evropské kapely, sólové interprety a živé umělce s koncertními zkušenostmi a veřejně přístupným audio a video materiálem.

První ročník Mojoy festu

redakce 04.08.2022

Na tomto ročníku s podtitulkem „Songwriters Edition“ se mimo jiné představí grunge-folkový Milo Karvas se svojí „on the road“ tvorbou.

Sound festival na Altenburgu 1964

redakce 02.08.2022

Na clubbery čekají dvě stage, temná atmosféra a především současný berlínský techno sound, který přijede reprezentovat francouzská DJka Léa Occhi.

Festival Sziget příští týden i s českou stopou

redakce 02.08.2022

Dostat se do programu festivalu se letos podařilo hned několika zástupcům české a slovenské scény

Letní alternativa v Bystřici

redakce 31.07.2022

Letní alternativa, jednodenní festival nekomerční hudby, je v Bystřici zavedený.

Multižánrový festival Repete podpoří zámek v Rožmitále pod Třemšínem

redakce 28.07.2022

Cílem Repetefestu je tedy poskytnutí prostoru pro sebepropagaci začínajícím umělcům, rozšíření povědomí o této krásné památce na okraji Brd a snaha finančně podpořit fungování spolku.

Festival YouTopia hledá nejlepší slovenský videoklip

redakce 26.07.2022

Je čas popri hudobných cenách vyzdvihnúť aj to najlepšie, čo vzniká na slovenskej videoklipovej scéne.

OFF Festival ohlašuje další jména

redakce 25.07.2022

Dědicové polské coldwave vlny, kteří od Lykke Li převzali nejen své jméno, ale i talent pro vyvolávání melancholie? Mnoho dalšího na letošním OFFu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace