Akce

SpaceFest! otevře osmý ročník

SpaceFest! 2018
07.12.2018 19:00
Gdaňsk, Polsko

V termínu od 7. do 8. prosince se v polském Gdaňsku uskuteční již osmý ročník psychedelického festivalu SpaceFest!, který je oslavou zkreslených kytarových riffů, hlučných dronů a dalších prazvlášních zvuků vznikajících v souladu s temnou energií vesmíru. Fanoušci aktuální psychedelie, krautrocku, space rocku a shoegaze se mohou těšit na dva dny plné koncertů i rozličných workshopů. Hvězdou letošního ročníku bude bezesporu Will Carruthers (známý z The Brian Jonestown Massacre nebo Dead Skeletons).

Z británie dorazí The Lucid Dream, kteří mixují psychedelii s prvky acid house a dubu. Na intimní postrockovou strunu ve stylu Sigur Rós nebo Mogwaii zahrají Eyre Llew a temné kouzlo přírody zosobní Popsysze (Nasiono Records). Z Jižní Afriky dorazí také snové indie popové duo rakt, které přiveze letošní desku Lower. Domácí scénu, mimo jiných, zastoupí Spoiwo sse svým mixem postrocku a elektroniky. Mezi potvrzenými jsou ještě brazilské garage duo Rakta, temní Nest Egg nebo italští psychedelici Sonic Jesus.

Info

SpaceFest! 2018
7. – 8. 12. 2018
Gdaňsk, Polsko
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šestý návrat Chee Chaaka v osvědčené konstelaci

redakce 23.05.2019

Svébytný ostravský festival Chee Chaak se letos pošesté vrací na místo činu v Provoze Hlubina. S nevšedními kapelami, battle stagí i legendárním drinkem Anál.

Le Guess Who? 2019 hlásí první jména

redakce 22.05.2019

Třinácté vydání respektované hudební přehlídky Le Guess Who? oznamuje první jména nejen do hlavního programu.

Kalle na Pražském Quadriennale

redakce 22.05.2019

Večer plný hudby s táborskou slowcore kapelou Kalle a písničkářkou Zoe Hayter proběhne v rámci Pražského Quadriennale.

Festival Mezi ploty láká na nabitý line-up

redakce 22.05.2019

Jak to, že se půlka české kulturní scény o posledním květnovém víkendu ocitne v psychiatrické nemocnici? Ne, není to zákeřná nákaza.

Kapela I Love You Honey Bunny vyhrála soutěž Jednou ranou na Sziget

redakce 22.05.2019

České vlajky zavlají letos na Szigetu hned dvakrát. Kromě nedávno ohlášených Pipes and Pints, vystoupí na Ostrově svobody také...

MišMaš párty no. 26 aneb jak zůstat sám sebou a nezabalit to

redakce 21.05.2019

Útulný statek Ústsko u Bojkovic v podhůří Bílých Karpat se opět po roce zaplní přáteli a kamarády a hlavně skvělou muzikou.

Literární festival Inverze znovu pohltí Dolní oblast Vítkovice

redakce 20.05.2019

Druhý ročník festivalu Inverze, který se koná poslední květnový víkend v Ostravě, představí různorodé přístupy k literatuře.

Pražské Quadriennale uvede performance narušující veřejný prostor

redakce 20.05.2019

Boření hranic a mezioborové prolínání je jedním z důležitých bodů umělecké koncepce této největší mezinárodní přehlídky divadla a scénografie.

Hip Hop Kemp 2019 a Příběh z Brooklynu po Detroit

redakce 19.05.2019

Tech N9ne, Masta Ace & Marco Polo, Smif N Wessun, The Alchemist, Kontrafakt a vy, bez kterých by Kemp neměl takovou atmosféru, takové koule.

Na festivalu Cool v plotě vystoupí umělci z celého světa

redakce 19.05.2019

Program osciluje mezi mnohými žánry, jako jsou jazz, elektronická hudba, new folk, experimentální hudba, alternativní rock, world music atd.