Zprávy

Spořící bankovní účty nabízí vysoké úroky

Spořící bankovní účty nabízí vysoké úroky

komerční článek | Zprávy | 07.06.2023

Hudební sezóna je před námi a že se letos opravdu můžeme těšit na řadu koncertů i festivalů! Ale také se vám zdá, že to dá zabrat také vaší peněžence? Možná by se dalo najít drobné řešení. Například takové, které vám bez práce vaše peníze rozmnoží. Nabízí vám takovou možnost vaše banka? Zjistěte si to, protože nyní spořící bankovní účty nabízí vysoké úroky.

Bankovní produkty
Bankovní instituce nabízí kromě běžných bankovních účtů, kam vám chodí výplata, také celou řadu jiných produktů, které mohou posloužit ke zhodnocení vašich peněz. Jsou to například:

• termínované účty, které jsou svým způsobem spořícími účty, které se sjednávají na pevně stanovenou dobu za pevně stanovený úrok. Současně mívají určený pravidelný vklad. Ale výběr peněz je možný až po ukončení doby spoření nebo s delší výpovědní lhůtou

• spořící účty, jsou zakládané na dobu neurčitou, jejich úročení se může průběžně měnit a není třeba mít předem stanovenou výši vkladu. Hodí s tak především pro ukládání volných prostředků. Výhodou je, že si je můžete v případě potřeby kdykoli vybrat.

Jak získat spořící účet
Spořící účet si můžete otevřít samostatně prakticky u jakékoli banky. Ideální pro vhodný výběr je samozřejmě nabídka vysokého úroku, také bezpoplatkové vedení atd. Abyste se mohli rozhodnout pro nejlepší variantu pro vás, určitě se hodí projít si srovnání spořících účtů. Další možností, jak se dostat ke spořícímu účtu, je založení si běžného účtu. Banky totiž v poslední době k tomuto účtu automaticky poskytují i spořící variantu. Účty tak můžete mít jednodušeji propojené a přečerpávat finance podle potřeby z jednoho na druhý.

Jak je to s úroky
Spořící účet je zúročen sazbou, která se může v průběhu času měnit. Banky jí reagují na současnou situaci na trhu, tedy na vysokou nebo nízkou inflaci. Spořící účty tak zmírňují její dopady, někdy pak mohou klientům i zajímavě vydělávat.

Porovnání
• Trinity Bank nabízí spořící účet Dobrý klient s ročním úročením 5,68 %,
• ČSOB nabízí Spoření s bonusem s ročním úročením 5,00 %,
• Max banka nabízí spořící účet s ročním úročením 6,01 %,
• Creditas nabízí Spořící účet+ s ročním úročením 5,6 %,
• Raiffeisenbank nabízí spořící účet HIT PLUS s ročním úročením 5,5 %,
• Fio Bank nabízí Fio konto s ročním úročením 5,5 %,
• MONETA Money Bank Spoříto nabízí spořící účet s ročním úročením 5,3 %,
• Česká spořitelna nabízí Spoření ČS s ročním úročením 5,00 %,
• KB nabízí spořící účet Bonus s ročním úročením 5,00 %.

Zjistěte si podmínky
Většina bank ale tyto sazby poskytuje s určitými podmínkami. Jsou jimi například nutné pravidelné pohyby na platební kartě, nebo pravidelné vkladování (částka může být většinou libovolná). Pokud tyto podmínky neplníte, pak se úročení výrazně snižuje. Další změna v připisování výše úroků je také v limitu peněz na spořícím účtu.

Například finanční prostředky do 300 000 Kč jsou úročeny sazbou 4,8 %. Ale všechny peníze, které tuto hranici překročí pak nadále jen sazbou 3,8 %. Každá banka má ovšem svoje nastavení, se kterým se předem důkladně seznamte.

Proč využít spořící účet
• Zabezpečení peněz – uložení volných prostředků do banky je určitě rozumnější než jejich uchovávání doma. Peníze máte kdykoli k dispozici, vybírat si můžete třeba jejich přeposláním na běžný účet a odtud klasicky z bankomatu. Výběr hotovosti je samozřejmě možný i na pobočce banky.

• Uchování hodnoty – spořící účty mají úročení a v některých případech mohou vycházet dokonce lépe než třeba jinak běžně používané stavební spoření. Na rozdíl od něj, ale nemusíte čekat řadu let na výběr peněz, ani nemusíte posílat pravidelné platby s určitou minimální hodnotou.

TIP: Ušetřit můžete také díky srovnání cen plynu a elektřiny, které vám umožní nalézt nejvýhodnější nabídku a snížit náklady na energie. Nalezením nejvýhodnější nabídky z různých dodavatelů plynu máte možnost optimalizovat svůj rozpočet a využít finančních výhod.

Bez rizika
V neposlední řadě je dobré zmínit, že spořící účty jsou nerizikovou investicí. Není to jako investování s akciemi a podobně. Všechny vklady u bank jsou pro běžné střadatele ze zákona pojištěny.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Årabrot, Jaye Jayle a Karin Park v Underdogs'

redakce 29.09.2023

Tvorba Karin Park je jako dělaná pro fanynky a fanoušky výrazných hudebnic jako jsou Zola Jesus, Chelsea Wolfe, Jenny Hval nebo Anna Von Hausswolff.

V Divadle Archa zazní skladby Philipa Glasse

redakce 29.09.2023

Účelem ansámblu bylo rozvíjet interpretační praxi, která by splnila nebývalé technické a umělecké nároky jeho skladeb.

Unsound 2023: poslední vlna jmen + denní program

redakce 28.09.2023

Unsound se nezadržitelně blíží, a proto nastal čas na zveřejnění kompletního lineupu a všech jmen.

Full Moon #150: Jubileum s Benjaminem Clementinem

redakce 27.09.2023

Hlavním tématem jubilejního 150. Full Moonu je anglický umělec Benjamin Clementine, jubileum oslavíme nabitým koncertem.

Hudobníčky ovládnu Tabačku Kulturfabrik

redakce 27.09.2023

Marina svojimi vystúpeniami necháva publikum v nemom úžase a prináša si so sebou prívlastky ako “mladšia Björk”.

Mezinárodní komiksový festival KOMA, Deadline

redakce 27.09.2023

Milovníkům komiksu a ilustrace představí to nejlepší, co nejen český komiks v současné době nabízí. Letošním tématem festivalu je Deadline.

Veselé plavkyně, archoelogický objev teplické scény

redakce 26.09.2023

Lze vzpomenout vůbec první koncert VP na teplickém zimním stadionu se skupinou Kokrment nebo později pražskou Deltu a Bunkr.

Akropolis Underground spouští Slast

redakce 26.09.2023

AU je kulturním podhoubím, začátkem pro převážně neznámé interprety, kteří zatím nejsou tolik v zorném poli.

Dílo Jeremyho Dellera v Kunsthalle Praha

redakce 26.09.2023

Síla elektronické hudby v jeho svérázné lekci prostupuje generace i geografické lokace, má až mytologickou a rituální povahu.

Koncert Full Moon #150 má kompletní program

redakce 25.09.2023

Na FULL MOON #150 vystoupí Kalle, Amelie Siba, Fvck_Kvlt a DJs Toyota Vangelis a Isama Zing. Večer otevře publicistická debata.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace