Zprávy / Festivalové

Šramlfest, evropská alternativa ve Znojmu

Šramlfest, evropská alternativa ve Znojmu

redakce | Zprávy / Festivalové | 19.07.2023

Šramlfest je festival orientující se na alternativní hudební scénu takřka z celé Evropy. Místo s impozantním výhledem na historické město i Národní park Podyjí nabídne jako každé léto rozmanitý kulturní program.

Honeyfeet z Manchesteru stojí především na hlase Rioghnach Connolly, která je i skvělá flétnistka. Hrají kombinaci funku, soulu a jazzu. LBT neboli Leo Betzl Trio sami sebe označují jako “živé techno”, které hrají čistě akusticky. To znamená na klavír, kontrabas a bicí, bez počítačů a syntezátorů. Kombinace moderního jazzu s technem v jejich podání se přelévá od lyrických poloh až po ty industriální.

V pátek vystoupí švédská blues rocková kapela Black River Delta, která svůj drsný zvuk čerpá z klasických bluesových legend, jako je Robert Johnson, stejně jako ze syrového stylu R. L. Burnsidea a moderních umělců jako jsou The Black Keys, Gary Clark Jr. a Black Rebel Motorcycle Club. Jejich schopnost kombinovat letité blues s moderním rockem upoutala pozornost umělců, jako je kytarová hvězda Joe Bonamassa. Ten nazval jejich Vol. II jedním z nejlepších alb roku 2018.


V sobotu se pak milovníci elektronické hudby mohou těšit na WWW Neurobeat, experimentálně rapový počin, nasycený temně nápaditými texty a neméně hrubými beaty. Duo Zapaska z Ukrajiny na Šramlfestu před devíti lety již svůj osobitý zvuk představilo. Jejich hudba je jednoduchá a zároveň experimentální v tom, jak propojují jednoduché beaty a harmonie s dvojjazyčnými texty. Skupina B4 je bonbónkem české alternativní scény. Od začátku se zabývá improvizovanou hudbou, postavenou na psychedelii a fragmentech noise, jazzu a rocku se zvláštním zřetelem na specifický zvuk bývalého východního bloku.

Sobotní odpoledne otevře velká naděje znojemské hudební scény Chora Sfakion, jejichž urputnost při hledání vlastního stylu je přivedla až k vytvoření svérázného “gastropunku”, který v sobě zahrnuje prvky post-punku, noise a shoegaze. Pozoruhodným hudebním tělesem je také skupina s básnickým názvem Krajina Ró, která vznikla při setkání Michala Němce (Jablkoň) a Tomáše Frolíka (The Bladderstones). Odlišné světy dvou hudebníků doplněné o další muzikanty tvoří svébytnou hudební sestavu.

Info

Šramlfest
28.–⁠29. 7. 2023
Kára, Znojmo
Fb událost

foto © Apolena Typltová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Letní filmová škola zveřejnila denní program

redakce 09.07.2024

V rámci doprovodného programu vystoupí Tata Bojs, Jana Kirschner nebo Divadlo Na zábradlí.

Sedmé Bučení

redakce 09.07.2024

Festival experimentální elektronické hudby a audio-vizuálního umění proběhne na platformě Přespolní v Lubné u Poličky.

Festival Kukokli oživí chátrající kostel

redakce 08.07.2024

Kultura, kostel, klid, louka, genius loci – to je multižánrový festival Kukokli.

Let It Roll rozšiřuje shows

redakce 07.07.2024

Kromě těch hvězd žánru festival každoročně láká také na pompézní design pódií a velkolepé audiovizuální shows.

Sziget posiluje

redakce 03.07.2024

Kultovní popová senzace Kylie Minogue se přidává k headlinerům, stejně jako DJ a producent Fisher.

Festival n:ear v Banské Štiavnici

redakce 02.07.2024

Festival otvorí slovenský zvukový umelec a zakladateľ kultúrneho centra LOM Jonáš Gruska s performanciou Axis Mundi Sound Distribution System.

Randy Brecker a Rozhlasový Big Band Gustava Broma na JazzFestBrno

redakce 02.07.2024

Spojení hudebníka, který vedle desítky vlastních alb točil s Paulem Simonem, Lou Reedem, Joe Cockerem, Brucem Springsteenem nebo Ringo Starrem, a našeho předního big bandu.

Festival Fraj pozýva

redakce 01.07.2024

Na festivalových pódiách sa predstavia umelci ako Vojtik a Berlin Manson zo Slovenska, Bert & Friends a Parta vynikajících lidí z Českej republiky.

Exit Festival nabízí v Česku neokoukané hvězdy

redakce 30.06.2024

Taneční aréna je vizuálně propracovaná scéna známá svými kultovními večírky až do východu slunce nad Petrovaradínskou pevností.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace