Zprávy / Pozvánky

Sto zvířat oslaví svých pětadvacet křížků v Lucerně

Sto zvířat oslaví svých pětadvacet křížků v Lucerně

redakce | Zprávy / Pozvánky | 10.06.2015

Sto zvířat má za sebou za čtvrt století své existence více jak 1800 koncertů a festivalů a to nejen v Čechách, ale i ve Spojených státech, Francii, Německu, Švýcarsku a Slovensku. V Čechách a na Moravě Sto zvířat zahrálo zřejmě ve všech existujících klubech, každoročně Zvířata hrají na všech velkých a prestižních festivalech. Ve své diskografii mají zatím 9 řadových alb a nespočet účastí na kompilacích.

K letošním dvacátým pátým narozeninám si Sto zvířat nadělilo hned několik dárků - celoroční turné složené ze všech největších zvířecích hitů vyvrcholí 22. října koncertem ve Velkém sále pražské Lucerny se spoustou opravdu nečekaných hostů a bývalých členů kapely. Vstupenky jsou k dispozici již nyní v obvyklých předprodejích, do konce června za speciální bonusovou cenu.


V Lucerně zároveň Sto zvířat pokřtí zcela nové album Ministerstvo mýho nitra, které opět vzniklo kompletně na texty Tomáše Belka, pod hudbou bude podepsán tradičně Honza Kalina a ostatní členové kapely. Jedná se o návrat ke zvířecím kořenům a tudíž je třeba očekávat 14 velmi svižných tragikomických písní, jejichž názvy jako Struny podzimu, Smí Honza ven?, Toilette Love Story, Průhledná kočka nebo Píseň proti plynatosti napovídají, že se bude jednat o hořkosladký koktejl s limetkou bizarnosti, s polevou cynismu, navrch s paraplíčkem strachu z blížícího se stáří.

Nicméně Sto zvířat vstupuje do své šesté pětiletky v životní formě a v této sestavě: Jana Jelínková - zpěv, Honza Kalina - zpěv, perkuse, Jan Beruška Šobr - kytara, Petr Hostinský - zpěv, klávesy, Jiří Hanzlík - barytonsaxofon, Martin Kachna Líska - trombon, Pablo Herzog - trubka, Willy Versteeg - baskytara a Miki Nop - bicí.

Info

Sto zvířat - 25. let
22. 10. 2015 20:00
Velký sál Lucerna, Praha

www.facebook.com/events/752937394794179
www.facebook.com/stozvirat
www.stozvirat.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zavřená MeetFactory servíruje místo živé kultury podcasty

redakce 20.01.2021

MeetFactory se snaží plnit svou misi i přesto, že její dveře musí zůstat zavřené. V podcastu Tovární hlášení zpovídá důležité osobnosti české i slovenské kultury.

Celebration44 online

redakce 30.12.2020

Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.

Audiovizuální Pfko 2021 jako stream. Menu.

redakce 29.12.2020

Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.

Letošní debatní forum Meltingpot zakončí Štěpán Rak

redakce 25.12.2020

Svůj pohled na nejaktuálnější témata dnešního světa nabídli odborníci napříč oblastmi veřejné a soukromé sféry, osobnosti s přímou osobní či profesní vazbou na Moravskoslezský region.

Vánoční edice cyklu Femme Fatale

redakce 22.12.2020

Během koncertu bude prostřednictvím platformy Donio spuštěna benefiční sbírka pro organizaci Jako Doma.

Konektiv Night Vol. III přesáhne hranice i předsudky

redakce 21.12.2020

Konektiv sezval ke spolupráci české hudebníky a zástupce menšin či pocházející odjinud. Rottin, Mlebom, McGowan a další.

Nový start Louise Tomlinsona

redakce 20.12.2020

Album Walls obsahuje autorovy doposud nejosobnější skladby a Tomlinson na něm otevřeně vzdává hold svým hudebním hrdinům, bratrům Gallagherům z Oasis.

Online koncert Prago Union pro Kabinet múz

redakce 16.12.2020

Dejte si stream Prago Union v rámci pořadu Party.Lajf. Podpoříte muzikanty i klubovou scénu.

Ajlavmjuzik s rapy a slam poetry

redakce 16.12.2020

Raz do mesiaca sa zmení "ajlavmjuzik base" Atom v budove Novej Cvernovky na miesto, kam pozývajú kamarátov zahrať live.

Ceremonie vymýtání zvukem destrukce i naděje v MeetFactory

redakce 12.12.2020

Skutečný řev by měl bolet. Jelikož jde už o krajní vyjádření rozsápaného nitra, nezdrásá jen hrdlo, měl by prostupovat celým tělem.