Zprávy / Pozvánky

Streamované koncerty zakončí letošní Jazz Meets World

Streamované koncerty zakončí letošní Jazz Meets World

redakce | Zprávy / Pozvánky | 10.12.2020

Cyklus Jazz Meets World obohacuje koncertní život v Česku už čtvrt století. Půlkulatinám odpovídal i připravený kosmopolitní program letošního ročníku. Bohužel, zůstalo však jen plánů. Několik koncertů však bylo pro posluchače připraveno alespoň ve formě streamu a chystají se další. Na co se tedy mohou příznivci jazzu v rámci Jazz Meets World ještě letos těšit? Ve Vršovickém divadle Mana bude 10. prosince streamovaný koncert polské skupiny Vołosi. Jejím členům se podařilo dosáhnout jedinečného a originálního nezařaditelného hudebního stylu. Překročením mezí smyčcových nástrojů vytvářejí hudbu, kterou lze popsat jako veskrze moderní a atraktivní pro současného posluchače – s kořeny v Karpatech, ale zároveň s rysy jazzové improvizace nabité rockovou energií a plnou emocionálního obsahu.

Na Nuselské radnici 18. prosince zahraje rusko-ukrajinské duo Arkady Shilkloper & Vadim Neselovskyi. Zatímco vrcholná politika Ruska a Ukrajiny v posledních letech oba národy rozděluje, společná vystoupení ruského hornisty Arkady Shilklopera a ukrajinského pianisty Vadima Neselovskeho posluchače spojují ve velkou obec nadšených obdivovatelů obou hudebníků. Oba muzikanti spolupracují osm let. Nahráli spolu již tři desky. V roce 2015 se představili na Jazzahead v Brémách. „Jak se oba nástroje vzájemně prolínají, jak zobrazují různé, dokonce nádherně melancholické nálady a zároveň citlivě reagují na sebe - to je vysoká muzikálnost dvou silných osobností.“ napsal o nich Recklinghäuser Zeitung.

Snad lze doufat, že komplikace s přeshraničním cestováním překonají členové Peter Lipa Band, aby mohli 20. prosince zahrát v Jazzklubu U Staré paní. Že platí i v muzice „Dobré se chválí samo“ se můžete přesvědčit na streamu. Posledním koncertem série JMW 2020 nás vánočně naladí česká v Berlíně žijící zpěvačka Martina Barta za doprovodu své sestry, pianistky Kristiny Barta a skvělého hornisty Radka Baboráka. Trio Barta-Baborák-Barta boří hranice mezi jazzovou a klasickou interpretací a těší čirou krásou. Koncert bude streamován z Kulturního centra Novodvorská 21. prosince 2020.

Info

Jazz Meets World
web festivalu

Streamované koncerty:
Vołosi (pl)
10.12.2020 19:30, Vršovické divadlo Mana
online stream

Arkady Shilkloper (ru) & Vadim Neselovskyi (ua)
18.12.2020 od 19:30, Kulturní centrum Novodvorská
online stream

Peter Lipa Band (sk)
20.12.2020 19:30, Jazzklub U Staré paní

Barta - Baborák - Barta
21.12.2020 19:30, Kulturní centrum Novodvorská
online stream

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Benefiční streamy pro Klub 007 Strahov

redakce 28.01.2021

Dva večery, sedm super hero kapel, žánry hard, fast and loud, tak jak je na kopci zvykem. Sety nehorázně krátké a maximálně zničující.

Zavřená MeetFactory servíruje místo živé kultury podcasty

redakce 20.01.2021

MeetFactory se snaží plnit svou misi i přesto, že její dveře musí zůstat zavřené. V podcastu Tovární hlášení zpovídá důležité osobnosti české i slovenské kultury.

Celebration44 online

redakce 30.12.2020

Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.

Audiovizuální Pfko 2021 jako stream. Menu.

redakce 29.12.2020

Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.

Letošní debatní forum Meltingpot zakončí Štěpán Rak

redakce 25.12.2020

Svůj pohled na nejaktuálnější témata dnešního světa nabídli odborníci napříč oblastmi veřejné a soukromé sféry, osobnosti s přímou osobní či profesní vazbou na Moravskoslezský region.

Vánoční edice cyklu Femme Fatale

redakce 22.12.2020

Během koncertu bude prostřednictvím platformy Donio spuštěna benefiční sbírka pro organizaci Jako Doma.

Konektiv Night Vol. III přesáhne hranice i předsudky

redakce 21.12.2020

Konektiv sezval ke spolupráci české hudebníky a zástupce menšin či pocházející odjinud. Rottin, Mlebom, McGowan a další.

Nový start Louise Tomlinsona

redakce 20.12.2020

Album Walls obsahuje autorovy doposud nejosobnější skladby a Tomlinson na něm otevřeně vzdává hold svým hudebním hrdinům, bratrům Gallagherům z Oasis.

Online koncert Prago Union pro Kabinet múz

redakce 16.12.2020

Dejte si stream Prago Union v rámci pořadu Party.Lajf. Podpoříte muzikanty i klubovou scénu.

Ajlavmjuzik s rapy a slam poetry

redakce 16.12.2020

Raz do mesiaca sa zmení "ajlavmjuzik base" Atom v budove Novej Cvernovky na miesto, kam pozývajú kamarátov zahrať live.