Zprávy / Pozvánky

Streamované koncerty zakončí letošní Jazz Meets World

Streamované koncerty zakončí letošní Jazz Meets World

redakce | Zprávy / Pozvánky | 10.12.2020

Cyklus Jazz Meets World obohacuje koncertní život v Česku už čtvrt století. Půlkulatinám odpovídal i připravený kosmopolitní program letošního ročníku. Bohužel, zůstalo však jen plánů. Několik koncertů však bylo pro posluchače připraveno alespoň ve formě streamu a chystají se další. Na co se tedy mohou příznivci jazzu v rámci Jazz Meets World ještě letos těšit? Ve Vršovickém divadle Mana bude 10. prosince streamovaný koncert polské skupiny Vołosi. Jejím členům se podařilo dosáhnout jedinečného a originálního nezařaditelného hudebního stylu. Překročením mezí smyčcových nástrojů vytvářejí hudbu, kterou lze popsat jako veskrze moderní a atraktivní pro současného posluchače – s kořeny v Karpatech, ale zároveň s rysy jazzové improvizace nabité rockovou energií a plnou emocionálního obsahu.

Na Nuselské radnici 18. prosince zahraje rusko-ukrajinské duo Arkady Shilkloper & Vadim Neselovskyi. Zatímco vrcholná politika Ruska a Ukrajiny v posledních letech oba národy rozděluje, společná vystoupení ruského hornisty Arkady Shilklopera a ukrajinského pianisty Vadima Neselovskeho posluchače spojují ve velkou obec nadšených obdivovatelů obou hudebníků. Oba muzikanti spolupracují osm let. Nahráli spolu již tři desky. V roce 2015 se představili na Jazzahead v Brémách. „Jak se oba nástroje vzájemně prolínají, jak zobrazují různé, dokonce nádherně melancholické nálady a zároveň citlivě reagují na sebe - to je vysoká muzikálnost dvou silných osobností.“ napsal o nich Recklinghäuser Zeitung.

Snad lze doufat, že komplikace s přeshraničním cestováním překonají členové Peter Lipa Band, aby mohli 20. prosince zahrát v Jazzklubu U Staré paní. Že platí i v muzice „Dobré se chválí samo“ se můžete přesvědčit na streamu. Posledním koncertem série JMW 2020 nás vánočně naladí česká v Berlíně žijící zpěvačka Martina Barta za doprovodu své sestry, pianistky Kristiny Barta a skvělého hornisty Radka Baboráka. Trio Barta-Baborák-Barta boří hranice mezi jazzovou a klasickou interpretací a těší čirou krásou. Koncert bude streamován z Kulturního centra Novodvorská 21. prosince 2020.

Info

Jazz Meets World
web festivalu

Streamované koncerty:
Vołosi (pl)
10.12.2020 19:30, Vršovické divadlo Mana
online stream

Arkady Shilkloper (ru) & Vadim Neselovskyi (ua)
18.12.2020 od 19:30, Kulturní centrum Novodvorská
online stream

Peter Lipa Band (sk)
20.12.2020 19:30, Jazzklub U Staré paní

Barta - Baborák - Barta
21.12.2020 19:30, Kulturní centrum Novodvorská
online stream

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Smíchovská továrna oznamuje nové (a staronové) koncerty

redakce 17.04.2021

Koncerty australských Flyying Colours i britských Shopping plánované na letošní jaro se organizátorům podařilo přesunout na náhradní termíny.

Audiovizuální performance Fluid Frontiers/Liquid Borders

redakce 15.04.2021

Audiovizuální performance Fluid Frontiers/Liquid Borders streamovaná ze Studia Alta propojí akci několika producentů a umělců.

Alvaro Soler a Julien Baker se vrátí do Prahy

redakce 13.04.2021

Letní hity a kouzelné okamžiky všedního života Alvara Solera. Předem prohrané osobní bitvy jedné z nejupřímnějších a nejodvážnějších písničkářek Julien Baker.

Němá klasika s hudebním doprovodem: A Season of Classic Films

redakce 07.04.2021

Film nikdy němý nebyl. Ve dvacátých letech ozvučovali filmy klavíristé a hudební tělesa různorodými skladbami více či méně populární hudby.

Pražské kulturní fórum: Jaká je budoucnost kultury?

redakce 06.04.2021

Fóra se zúčastní zahraniční experti na kulturní politiku Pier Luigi Sacco, Jordi Pardo, Ragnar Siil a Michal Hladký.

The Underground Youth s novou deskou, v Underdogs'

redakce 29.03.2021

Na nové desce The Underground Youth opustili svůj obvyklý potemnělý kytarový postpunk provoněný shoegazem a přináší jednodušší zvuk.

Atlantský rapper Russ poprvé v Praze

redakce 28.03.2021

Ve své tvorbě tak často skáče mezi hédonistickým moderním rapem s výraznými refrény a melodickými R&B baladami.

Kapela Už jsme doma zahraje písně z repertoáru FPB

redakce 24.03.2021

Speciální online koncert nazvaný Už jsme doma hrají písně FPB, se bude vysílat z pražského klubu Kaštan.

Nick Waterhouse a Girl in Red v Praze

redakce 23.03.2021

Sytě modrá nostalgie, americký písničkář Nick Waterhouse vystoupí v Praze a červená kapuce a zlomená srdce Girl in Red míří do Prahy poprvé.

Startuje nový Clubhouse Room o elektronické hudební scéně

redakce 21.03.2021

První tři díly Oscilátoru jsou věnovány 90. létům a prvním akcím a klubům, které v Čechách vznikly.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace