Zprávy / Festivalové

Student Fest se zajímavým lajnapem

Student Fest se zajímavým lajnapem

redakce | Zprávy / Festivalové | 28.06.2022

Jedna z největších českých studentských akcí Student Fest je znovu tady. Již 30. června promění pražskou Štvanici v jednotný festivalový ostrov plný hudby. Představí se jména jako The Silver Spoons, Dukla nebo rappeři Edúv syn a Totally Nothin. Letos nově festival přinese, díky spolupráci s promotérským kolektivem glitter.hit, i zahraniční jména - italsko-australského producenta a zakladatele labelu Soulfeeder t0niho a polskou hyperpopovou dvojici mylittlethumbie & ksiaze700.

Festival byl tradičně směřován do prostorů v okolí Národní třídy. V loňském roce se ale organizátoři inspirovali konceptem budapešťského ostrovního festivalu Sziget a přesunuli celý program na ostrov Štvanice. Na pěti různorodých stagích - od zavedených hudebních klubů Fuchs2 a Bike Jesus, přes alternativní divadelní scénu ve Vile Štvanice až po podium na skate rampách v Mystic skateparku nebo v kufru auta Ellenator - se během jednoho dne představí přes čtyřicet hudebníků.

Doprovodný program nabídne vedle série debat a přednášek také studentský blešák v Burze 4, v rámci něhož bude možnost pořídit si nejen věci z druhé ruky, ale i autorské výtvory mladých umělců. S cílem akcentovat téma udržitelnosti proběhne během nedělního blešáku Live podcast Jana Bicana My děti ze stanice 2020 s uměleckou skupinou Ultravagant, na který naváže série debat U stolu s…, kde mezi hosty vystoupí např. YouTuber a influencer Kovy. Večer zakončí divadelní představení OLDstars Encyklopedie monologu. Pondělí pak patří především studentskému výtvarnému a audiovizuálnímu umění, kdy studenti promění na jeden večer podloubí Hlávkova mostu v dočasnou galerii. Mystic skatepark bude útočištěm úterního skate contestu, DJ school s vinyly a večerního promítání Rafťáků.

Info

Student Fest
30. 6. 2022 14:00
Ostrov Štvanice, Praha
Fb festivalu

foto © se svolením Student Festu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Batch a třináct brněnských klubů

redakce 15.08.2022

Batch si klade za cíl poukázat na živost brněnské kulturní sféry, bohatou hudební historii a současnost i důležitost společného hlasu aktérů na klubové scéně.

Jazz Goes to Town ohlašuje další edici

redakce 15.08.2022

Můžete se těšit na osm českých premiér, z toho jednu světovou, a to skladbu Songs legendárního skladatele a trumpetisty Michaela Mantlera.

Breathe festival už po ôsmy raz

redakce 14.08.2022

Organizátori Breathe festivalu počas roka realizujú klubové parties v prešovskom Wave, ale aj vo vzdialenejšej Prahe.

Na Salaši podruhé

redakce 13.08.2022

Hudební program, japonská kaligrafie, umělecká realizace, dobré jídlo a pití, to jsou body kulturního dne v nezaměnitelném prostoru poblíž Tvarožné Lhoty.

Druhý ročník Raveyard Festivalu

redakce 12.08.2022

Tentokrát se můžete těšit na světová drum’n’bassová jména, ale také na špičky tuzemské rapové scény nebo novou experimentální stage.

Festival Metal!!! přiveze Napalm Death

redakce 11.08.2022

Českou scénu zastupují i brněnští deathmetaloví Vanguard, Refore, jejichž koncerty bývají hodně našlapané nebo See You in Hell.

Na Arctangent dorazí Opeth, Cult of Luna a další

redakce 10.08.2022

Milovníci mathrockových rytmů a anglického bláta se mohou těšit na Lightning Bolt, A. A. Williams, Emmu Ruth Rundle, Mono, Zeal and Ardor, Godlfesh, Amenra a další.

Polský Fest Festival je za rohem

redakce 09.08.2022

Letos se na devíti hlavních scénách a v dalších zónách představí přes 200 umělců z celého světa.

Ugandský festival Nyege Nyege zveřejňuje lineup

redakce 09.08.2022

Na festivalu se předství mimojiné ghansko-nigerijská zpěvačka Adomaa, keňská popová hvězda Kabeaushé a nigerijská rapperka MC Aunty Rayzor.

Mezipatra opět na Prague Pride

redakce 07.08.2022

Polské drama Strachy v nás z prostředí katolického venkova, diskuze o asexualitě nebo pubquiz. Mezipatra přinášejí na Prague Pride bohatý doprovodný program.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace