Zprávy / Pozvánky

Super trio Deluxe Vikinga Pera Mathisena

Super trio Deluxe Vikinga Pera Mathisena

redakce | Zprávy / Pozvánky | 06.02.2019

Explozivní fusion trio Pera Mathisena představí jedny z nejžádanějších evropských jazzových hudebníků na česko-slovenském turné ve dnech 13. - 16. února. Norský basista Per Mathisen, též přezdívaný Bass Viking, je norskou odpovědí na světové basové legendy jako je Jaco Pastorius či Niels Henning-Orsted Pedersen. Za svou kariéru již spolupracoval s mnoha světovými špičkami (Mike Stern, Terri Lyne Carrington, Alex Acuňa, Dave Kikoski). Ve svém novém projektu se však obklopil zářivými hvězdami evropského jazzu.


Švédský kytarista Ulf Wakenius je dnes již skutečnou legendou. Nominován na cenu Grammy spolupracoval s hráči, kteří formovali dnešní podobu jazzové hudby. Byl členem posledního kvarteta Oscara Petersona, který jej popisoval jako jednoho z nejlepších kytaristů na světě, a hrál ve formacích Raye Browna, Michaela Breckera a mnoha dalších výrazných postav světové jazzové scény.

Britský multiinstrumentalista Gary Husband je virtuozem stejnou měrou jak na bicí, tak i na klávesové nástroje. Za svou kariéru spolupracoval jako sideman (pianista či bubeník) s osobnostmi jako John McLaughlin, Al Jarreau či Quincy Jones. Na prvních dvou koncertech turné jej nahradí věhlasný slovenský bubeník Martin Valihora, který působil několik let v triu pianistky Hiromi. V únoru natočí trio své debutové album v Norsku. Hostem turné bude mladý talent českého jazzového piana Daniel Bulatkin.

Info

Per "BASS VIKING" Mathisen Super Trio Deluxe
13.02. – Divadlo Aréna – Bratislava
14.02. – Jazzinec – Trutnov
15.02. – Jazz Dock – Praha
16.02. – Blue Note – Nové Mesto nad Váhom

permathisen.com

Foto © Sven-Erik Hagen

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články