Zprávy / Pozvánky

Světelné básně tour Libora Staňka II.

Světelné básně tour Libora Staňka II.

redakce | Zprávy / Pozvánky | 18.09.2023

Básníkovi a zpěvákovi krautrockové skupiny Sýček Liborovi Staňkovi II. vychází v těchto dnech druhá básnická sbírka Světelné básně. Pro ni je charakteristický silný koncept, zakořeněný v autorově rodném prostředí, který si záměrně hraje s romanticky autentickým gestem jako promyšleným návodem.

Křest knihy je koncipován intermediálně. Světelné básně totiž doprovodí svým nekompromisním hlukem instrumentální noisová kapela REKCíkal (Depakine chrono) a Sokol (Nuly, India) – vzešlá z podhoubí budějovického labelu NAAB. Extrémně syrová hudba se bude v přímém přenosu prolínat s textovými kolážemi a vizuální projekcí v režii výtvarných umělkyň Báry Satranské a Laury Hédervári.

Tour Světelných básní bude mít celkem šest zastávek. Na koncertech se objeví i smutný rapper Spiral Sadness, mladá slovenská naděje Krstní Otcovia, rozverný folkař Hello Incognito nebo jihočeský bard DJ Ella Ulla.

Info

Živě:
22. 09. 2023 Prachatice (Živá vila) + Spiral Sadness + Hello Incognito
23. 09. 2023 Tábor (Truhlárna) + Spiral Sadness + DJ Ella Ulla
27. 09. 2023 Praha (MeetFactory) + Spiral Sadness + Krstní Otcovia
28. 09. 2023 Brno (Institut paměti národa) + Spiral Sadness + Krstní Otcovia
29. 09. 2023 Veselí nad Moravou (Budova č. 6) + Spiral Sadness + Krstní Otcovia
30. 09. 2023 Ostrava (Kulturní centrum Provoz) + Spiral Sadness + Krstní Otcovia

foto © se svolením Libora Staňka II.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vojdi pokřtí v MeetFactory

redakce 24.07.2024

Prešovská trojice Vojdi se pohybuje na progresivních územích mathrocku, alternativy, indie i jazzu a psychedelického rocku.

Rekreace a Meluzína na dvorku

redakce 22.07.2024

Pětičlenná kapela hledá inspiraci v R&B, funku i folku, svými lehce vážnými až vážně lehkými texty zase zrcadlí duši citlivého člověka a jeho pohled na okolní svět.

Italové Zolle v Café V lese

redakce 21.07.2024

Stefano a Marcello hrají tak trochu stoner, noise, sludge, post, noise a zbytek je sádlo. Pro fanoušky Dÿse.

Bob Dylan v Praze

redakce 19.07.2024

Americký zpěvák a skladatel Bob Dylan se vrací do Prahy, aby potěšil své fanoušky nezapomenutelnými koncerty. Hned třemi.

Poison Ruïn si vezmou Bike Jesus

redakce 18.07.2024

Crust punk inspirovaný oi!, postpunkem a dungeon synthem, s velkým důrazem na melodie a temnou středověkou estetikou, s lyrikou odkazující na anarcho ikonografii.

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace