Zprávy / Pozvánky

Světová premiéra filmu o architektce Dorte Mandrup

Světová premiéra filmu o architektce Dorte Mandrup

redakce | Zprávy / Pozvánky | 06.10.2021

Festival Film a architektura rozšiřuje letošní program o promítání filmu Another Kind of Knowledge. Portrét významné dánské architektky Dorte Mandrup doprovodí 6. října na Fakultě architektury ČVUT online diskuze Dorte Mandrup spolu s geologem Minikem Rosingem. Světová premiéra a speciální simultánní projekce snímku proběhne zdarma ve spolupráci s Copenhagen Architecture Festival.

Snímek Another Kind of Knowledge neboli Jiný druh znalostí je výsledkem rozhovoru s renomovanou dánskou architektkou Dorte Mandrup, který začal v roce 2017. Důležitá představitelka skandinávského architektonického světa se nyní stále intenzivněji dostává také do celosvětového povědomí, sama říká, že překážky bere jako výzvu. Ve filmovém portrétu odhaluje Mandrup základy své praxe, která je založena na syntéze místa a historie. Snímek odhaluje něco o Mandrupiných vnitřních i vnějších krajinách, a zároveň jde o fascinující příběh podstaty současné architektury. Online diskuzi bude moderovat novinářka Anna Ingrisch, návštěvníci se mohou zapojit do diskuze pomocí online formuláře.

Mandrup je jednou z nejznámějších dánských architektek, profesorkou architektury a zakladatelkou ateliéru MAA. Mezi její práce patří několik větších vzdělávacích institucí, kanceláře, rekonstrukce přísně památkově chráněných budov, multifunkční budovy a charismatické body v krajině, pracuje s obytnými střechami a snaží se, aby stavba zapadla do krajiny a vytvářela prostředí i pro kolemjdoucí. Proslavila se sportovní halou v Kodani, roku 2023 by mělo být dokončené unikátní muzeum za polárním kruhem s názvem The Whale ve tvaru velrybího ocasu, které bude návštěvníkům přibližovat život velryb. Roku 2015 vystoupila Dorte Mandrup s přednáškou roku 2015 v pražském kině Světozor v rámci cyklu Architektky spolku Kruh. Rozhovor s Mandrup je součástí sborníku Jiná perspektiva / Architektky nominovaného na ocenění Nejkrásnější české knihy roku 2020.

Festival Film a architektura proběhl v sedmnácti městech v ČR a na Slovensku, představil na dvě desítky snímků, většinu v české premiéře. Do 11. října mohou navštívit projekce snímků Havana, from On High, Body-Buildings, Where to With History? a The New Bauhaus diváci v Berlíně, Ostravě a Jeseníku.

Info

Film a architektura:
Marc-Christoph Wagner, Simon Weyhe: Another Kind of Knowledge
6. 10. 2021 19:00
FA ČVUT Sál Kotěra, Praha
web festivalu

foto © se svolením festivalu Film a architektura

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hudebně-diskuzní Hluk #2

redakce 22.10.2021

Druhý poslechově-diskusní večer Hluk chystá live sety Stanislava Abraháma, mʊdʌki a Simona Whethama.

Kopřivnický koncertní trojboj

redakce 21.10.2021

Kopřivnický koncertní trojboj představí tři místní kapely, které v posledních dvou letech díky covidu doma nekoncertovali.

JAF 34 vydává klip a pokřtí desku

redakce 19.10.2021

Křest alba Empty znamená i jeho první a poslední živé provedení. Ve Fuchsu2 vystoupí i mnoho dalších umělců a skupin.

Joseph Nechvatal představí v Brně svou tvorbu

redakce 19.10.2021

Prezentace autora pro Vašulka Kitchen Brno je nazvaná podle poslední umělcovy knihy Immersion Into Noise.

The Crimson Marathon v Brně i v Praze

redakce 19.10.2021

V průběhu večera se představí jednotliví členové King Crimson, a to jak v hudbě této skupiny, tak i se svými vlastními projekty.

Old Time Relijun dorazí na Sedmičku

redakce 18.10.2021

Zvuk OTR postavený na výrazné rytmice a zběsilých pěveckých vstupech jejich frontmana se ale podepsal i do výrazu generačně mladších postpunkových kapel.

100 gecs i Jeremy Zucker vystoupí v MeetFactory

redakce 18.10.2021

Hudba Jeremyho Zuckera plyne jako příběhy, které si vyprávíte s nejlepšími přáteli – je intimní, smysluplná, nebojí se jít do detailů.

Linea Aspera v Rock Café

redakce 17.10.2021

Radost ze znovuobnovení fungování Linea Aspera nakonec vyústila ve vydání druhé dlouhohrající řadovky.

Virtuální konference Meltingpot představí přes sto řečníků

redakce 17.10.2021

Meltingpot nabídne během čtyř dnů na dvou scénách výjimečné příběhy téměř sto osobností z celého světa - inovátorů, vizionářů, vědců či autorů bestsellerů.

Manu Delago přiveze novou desku věnovanou přírodě

redakce 15.10.2021

Už v sobotu 16. října dorazí do Paláce Akropolis se svým aktuálním programem Environ Me, v němž se klasické i elektronické nástroje mísí se zvuky přírody.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace