Zprávy / Pozvánky

Tajemní Deaths: těžko na duši, lehko do uší

Tajemní Deaths: těžko na duši, lehko do uší

redakce | Zprávy / Pozvánky | 11.01.2015

Promotérsky kolektív Real Something v spolupráci so Subclubom pripravil koncert v Berlíne usadených Deaths, ktorí sa v stredu 21. januára predstavia v Bratislave v už spomínanom legendárnom Subclube. Spoločne s nimi príde aj dvojica z Prahy: dream-popový Luke Mayen a elektronický producent, polovica dua Post-hudba, ktorý si hovorí Murder Bear Doug.

Minimalistické bicie, zastreté vokály a atmosféra, ktorá môže zľahka pripomínať The xx, Darkside či Sohn. V Berlíne sídliaci Deaths sa ale pohybujú ešte v temnejších vodách a ich piesne sú o čosi viac pochmúrne a ako stvorené do tunelu pod hradnou skalou. Z pôvodne one-man-projektu Igora Brusa je teraz celá kapela: v Berlíne sa k nemu pridali Yaz Uemura, Pierre Auradon a Marc Blarzin. Štvorica, okolo ktorej je všetko akoby stále pod rúškom tajomstva, má v pláne čoskoro vydať svoje prvé EP. Sľubne znejúce single Lonewolves a Sold napovedajú, že sa máme na čo tešiť.


Melancholické pesničky, jemné gitarové vyhrávky a moderný zasnený sound. Luke Mayen je projekt pražského hudobníka Lukáša Vydru, ktorý sa tentokrát v Bratislave predstaví sólo. Lukáš bol tiež pôvodným členom Deaths, no s Igorom Brusom sa stretol ešte predtým - hrali spolu v teraz už nefungujúcej kapele Girls on Drugs.


Murder Bear Doug je sólo projekt elektronického producenta Tomáša Havlena, tiež fungujúceho v duu Post-hudba. Okrem vlastnej tvorby má Tomáš na konte aj remixy pre interpretov ako Houpací Koně, Bonus, Umakart, Kittchen a ďalších.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nick Cave Alone at Alexandra Palace odhaluje skrytou podstatu jeho písní

redakce 21.09.2020

Forma známých písní se tak obnažuje na jejich podstatu a film nabízí niterný intimní zážitek blízkého spojení s interpretem a jeho hudbou.

Anna Maria Jopek probarví Prahu

redakce 21.09.2020

Pozoruhodné je, že si dokázala v rámci jazzového jazyka a nadnárodních spoluprací zachovat slovanskou muzikantskou osobitost v harmonii, melodice i výrazu.

Do Prahy přijedou Elderbrook a Kid Francescoli

redakce 20.09.2020

Performer, multiinstrumentalista a zpěvák Elderbrook se proslavil díky svým citlivým tanečním bangerům, ve kterých se věnuje třeba psychickému zdraví i otázkám identity.

Nová sezona HaDivadla nese téma Adaptace

redakce 19.09.2020

„Dá se adaptovat bez radosti? Kdy vlastně celá ta krize začala?“ ptá se kolektiv HaDivadla.

Garden of Eden od Metronome Blues vychází u Kabinet Records

redakce 18.09.2020

Album bylo nahráno a produkováno výhradně Braddockem. Obsahuje písně, které vznikly v jeho studiu v Brně a dvě novější.

Hudební ceny Vinyla oslaví deset let

redakce 18.09.2020

Do desátého ročníku vstupují hudební ceny Vinyla a chystají hned devět koncertních večerů.

Mutanti hledaj východisko s Miroslavem Krobotem

redakce 17.09.2020

Klip režíroval Jiří Konvalinka, herec a muzikant, který má na kontě už jednoho Anděla z roku 2013 s kapelou Vložte Kočku.

Tábor s vizí temného ambientního folku a rocku

redakce 16.09.2020

Rituálnost a omamnost středověkých ohňů z rukou sporadicky vystupující smečky členů a členek Or, Vole, Lvmen, Oswaldovi a MaVa. Nová deska.

Jan Pikous v Domě Gustava Mahlera

redakce 16.09.2020

Kdybychom chtěli jedním slovem pojmenovat, co fotografie Jana Pikouse při vší různorodosti zvolených postupů spojuje, možná by se nabízelo slovo „přísvit“.

Rachot uvádí: Radian, David Rothenberg a Das B

redakce 15.09.2020

Rachot zve na blížící se koncerty, hlukové vzorce, hudebníka hrajícího se zvířaty nebo kvartet se členy The Necks a Loto.