Články / Seriály

Tak daleko, tak blízko: Ivo Cicvárek (Živo)

Tak daleko, tak blízko: Ivo Cicvárek (Živo)

redakce | Články / Seriály | 05.02.2023

Brněnský písničkář Ivo Cicvárek, lídr někdejší formace Velký svět (nominovaná na Anděla za první stejnojmenné album), kterou loňského léta přejmenoval na kratičké Živo a s níž vydal v závěru roku album Morytáty a romance, je dalším respondentem naší „rozhledové“ rubriky Tak daleko, tak blízko. Na zmíněné desce se podílelo celkově osmnáct hudebníků, ale vyhlédnout z okna jsme nechali jen principála. Naživo můžete Živo vidět na křtu 24. února v pražském klubu Kaštan.

Co vidíš z okna?
Placaté střechy domů, za nimi pole, někdy bahnité, někdy zasněžené, někdy vysušené na troud. A líšeňský „Kostelíček“ v dáli za tím vším.

Kam na snídani?
Do ledničky a chlebníku na kuchyňské lince. Když jsem doma, ani mě nenapadne nikam chodit. Ale kdybych si měl vybrat styl snídaně, který mě v posledním roce bavil, tak u beduínů v Jordánsku…

Oblíbená vycházková trasa?
Mám dvě. Jedna na vyhlídku Hornek nad Mariánským údolím. Baví mě sledovat proměny Moravského krasu v průběhu roku, takže tam každý rok zajdu nebo zaběhnu několikrát. Někdy se zdržím, a chvíli koukám do údolí, jindy jenom zkontroluju, že všechno je na svém místě. A druhá trasa vede kolem vysílače Hády přes Hádeckou planinu k pomníku S. K. Neumanna na Šumbeře.

Kde na kávu?
Netuším. Letos, v prosinci, už jsem měl zhruba pět kafí. Od začátku roku…

A na večeři?
Tohle covid hodně probral. Dřív bych řekl třeba do sushi baru Koishi, ale ten zanikl. Takže budu muset objevit nová místa v centru Brna.

Na něco ostřejšího?
Některý z barů typu Bar, který neexistuje. Ale po půlnoci klidně do Poslední leče. V centru Brna je v tomhle směru ráj, dá se vyrazit naslepo a objevovat. Ale jinak jsem spíš na víno, takže do nějakého menšího nebo středně velkého vinařství, letos mě nadchla ochutnávka u Oulehlů v Dolních Kounicích.

Oblíbený klub, kino, divadlo nebo kulturní podnik obecně?
Klub – Café Práh ve Vaňkovce: je to malé místo, které je nerozlučně spjaté s písničkářskou scénou. Kino Scala – nejčastěji v něm ale jsem na různých festivalových projekcích, např. v rámci Serial Killer, tedy festivalu televizních seriálů. Divadlo – hodil bych si tříbokou kostkou, mezi Husou na provázku, HaDivadlem a Studiem Marta. Ale divadlo nějak flákám, musím se polepšit.

Kam se chodíš zašít?
Do postele s knížkou. Ale moc to zašívání nestíhám…

Kdyby ses měl přestěhovat, kde by to bylo?
Svratecká hornatina, i když tam teď řádila kůrovcová kalamita. Někde kolem Křeptova. A do ciziny: jo, líbilo by se mi nějaký ten měsíc se zašít v Dračích horách v Jižní Africe.

Ideální dopravní prostředek?
Ten z filmu Moucha. Pokud by vychytal mouchy…

Info

Živo – Morytáty a romance (Indies Scope, 2022)
web vydavatelství

Živě:
Živo
24. 2. 2023 20:00
Kaštan, Praha
Fb událost

foto © se svolením Iva Cicvárka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Circus Brothers

redakce 29.03.2023

Circus Brothers před nedávnem vydali novou desku Za všim si stojim, kterou pokřtili v Paláci Akropolis. Pojďme si je proklepnout.

Protokol: David Noonan (Just Mustard)

redakce 27.03.2023

Do seznamu jarních koncertů stále přibývají nová jména. Do Prahy se vrací irští Just Mustard.

Šejkr #101: Čerti, kam se podíváš

Michal Pařízek 24.03.2023

Trnavská mizéria, pohádka v Leidenu i Alexino zaklínání. Výživný březen. Na show Siksa myslím od návratu z Holandska a ještě dlouho budu.

Vstupní prohlídka: Petr Mazoch

redakce 23.03.2023

Festival Spectaculare slaví deset let deseti vybranými koncerty po celé Praze a jeho součástí bude letos i Piano Day. Za ním zase stojí dramaturg a hudebník Petr Mazoch.

Protokol: Lauren Ruth Ward

redakce 22.03.2023

Marylandská rodačka bývá označována jako spojení Janis Joplin, Florence Welch nebo Courtney Barnett, její písně jsou neúprosně přímočaré a otevřené. Co ji formovalo?

Preview: Rewire 2023

Zuzana Malá 22.03.2023

Jedním z hlavních lákadel festivalu Rewire je vystoupení Fever Ray, kterým jsme věnovali i titulní stranu březnového Full Moonu. Ale nebudou zdaleka sami.

Tak daleko, tak blízko: Mickael Le Goff

redakce 21.03.2023

Jeho tvorbu si můžeme vychutnat v rámci Spectaculare v jedinečném audiovizuálním projektu Sphere v pražském Planetáriu. Ve kterých křivkách se Mickael také prochází?

Vstupní prohlídka: Vassilena Serafimova

redakce 19.03.2023

Jednou z premiér letošního Spectaculare bude vystoupení francouzské producentky Chloé s bulharskou multiinstrumentalistkou Vassilenou Serafimovou. Seznamte se!

Full Moon Stage 2023: Zouj

redakce 18.03.2023

Představte si, že se z duhové horské dráhy v Mario Kart náhle propadnete do strašidelného domu, který vytváří hyperpopový vesmír plný experimentálních a futuristických zvuků.

Full Moon Stage 2023: Jack Ladder

redakce 17.03.2023

Od roku 2005 vydal pět alb, obsáhnuvších svěží folk, nervní šedesátkové blues, gotický elektropop, novovlnné tendence i nápadité synthpopové melodie.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace