Články / Seriály

Tak daleko, tak blízko: Ivo Cicvárek (Živo)

Tak daleko, tak blízko: Ivo Cicvárek (Živo)

redakce | Články / Seriály | 05.02.2023

Brněnský písničkář Ivo Cicvárek, lídr někdejší formace Velký svět (nominovaná na Anděla za první stejnojmenné album), kterou loňského léta přejmenoval na kratičké Živo a s níž vydal v závěru roku album Morytáty a romance, je dalším respondentem naší „rozhledové“ rubriky Tak daleko, tak blízko. Na zmíněné desce se podílelo celkově osmnáct hudebníků, ale vyhlédnout z okna jsme nechali jen principála. Naživo můžete Živo vidět na křtu 24. února v pražském klubu Kaštan.

Co vidíš z okna?
Placaté střechy domů, za nimi pole, někdy bahnité, někdy zasněžené, někdy vysušené na troud. A líšeňský „Kostelíček“ v dáli za tím vším.

Kam na snídani?
Do ledničky a chlebníku na kuchyňské lince. Když jsem doma, ani mě nenapadne nikam chodit. Ale kdybych si měl vybrat styl snídaně, který mě v posledním roce bavil, tak u beduínů v Jordánsku…

Oblíbená vycházková trasa?
Mám dvě. Jedna na vyhlídku Hornek nad Mariánským údolím. Baví mě sledovat proměny Moravského krasu v průběhu roku, takže tam každý rok zajdu nebo zaběhnu několikrát. Někdy se zdržím, a chvíli koukám do údolí, jindy jenom zkontroluju, že všechno je na svém místě. A druhá trasa vede kolem vysílače Hády přes Hádeckou planinu k pomníku S. K. Neumanna na Šumbeře.

Kde na kávu?
Netuším. Letos, v prosinci, už jsem měl zhruba pět kafí. Od začátku roku…

A na večeři?
Tohle covid hodně probral. Dřív bych řekl třeba do sushi baru Koishi, ale ten zanikl. Takže budu muset objevit nová místa v centru Brna.

Na něco ostřejšího?
Některý z barů typu Bar, který neexistuje. Ale po půlnoci klidně do Poslední leče. V centru Brna je v tomhle směru ráj, dá se vyrazit naslepo a objevovat. Ale jinak jsem spíš na víno, takže do nějakého menšího nebo středně velkého vinařství, letos mě nadchla ochutnávka u Oulehlů v Dolních Kounicích.

Oblíbený klub, kino, divadlo nebo kulturní podnik obecně?
Klub – Café Práh ve Vaňkovce: je to malé místo, které je nerozlučně spjaté s písničkářskou scénou. Kino Scala – nejčastěji v něm ale jsem na různých festivalových projekcích, např. v rámci Serial Killer, tedy festivalu televizních seriálů. Divadlo – hodil bych si tříbokou kostkou, mezi Husou na provázku, HaDivadlem a Studiem Marta. Ale divadlo nějak flákám, musím se polepšit.

Kam se chodíš zašít?
Do postele s knížkou. Ale moc to zašívání nestíhám…

Kdyby ses měl přestěhovat, kde by to bylo?
Svratecká hornatina, i když tam teď řádila kůrovcová kalamita. Někde kolem Křeptova. A do ciziny: jo, líbilo by se mi nějaký ten měsíc se zašít v Dračích horách v Jižní Africe.

Ideální dopravní prostředek?
Ten z filmu Moucha. Pokud by vychytal mouchy…

Info

Živo – Morytáty a romance (Indies Scope, 2022)
web vydavatelství

Živě:
Živo
24. 2. 2023 20:00
Kaštan, Praha
Fb událost

foto © se svolením Iva Cicvárka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pořadatelská: Adam Martiška (Habrovka)

redakce 29.05.2023

Festival Habrovka svou atmosférou navozuje pocit velkého pikniku a je určen pro malé i velké diváky. Pár otázek, pár odpovědí. A pár kroků ke svatému Františkovi.

Douška vydavatelská: Daniel Kozlík (Analog Freaks)

redakce 26.05.2023

Co vydalo a co chystá slovenské hardcore-punkové vydavatelství Analog Freaks?

Pořadatelská: Broněk Slezák (MišMaš párty)

redakce 24.05.2023

Těšíme se na 28. ročník MišMaš párty, ke které v redakci chováme velké sympatie, a povídáme si o ní s jedním z organizátorů.

Vstupní prohlídka: I Love You Honey Bunny

redakce 22.05.2023

I Love You Honey Bunny se vrátili z evropského turné s novou deskou. Ještě je můžete zastihnout v Praze, Brně i jinde.

10 + 1 = Emilija Đorđević (Koikoi)

redakce 21.05.2023

Koikoi pocházejí z různých prostředí, ale mají společný cíl, totiž dělat hudbu propojující underground a mainstream.

Šejkr #105: Joyride

Michal Pařízek 19.05.2023

„Počkej, moje DJka Karin je Češka, musím vás hned seznámit.“ S Richardem Fosterem si povídáme v tallinnském klubu Uus Laine, kolem nás prochází rapper Bemz...

Pořadatelská: Barbora Šubrtová (#5PROSTOR)

redakce 17.05.2023

Dnes ji můžete snadno vystopovat za programem holešovického Výstaviště, a to nejen za akcí #5PROSTOR, která je zrovna na svém začátku.

Pořadatelská: Tengri (Martin Průša)

redakce 08.05.2023

Pražskou skupinu Tengri můžete znát z koncertních pódií, ale projevují se i mimo ně, tedy pořadatelsky, jakkoliv se sami za promotéry nepovažují.

Šejkr #104: Kouzla paradoxů

Michal Pařízek 05.05.2023

Řeč dojde i na Marka Stewarta, smutná novinka o jeho odchodu vylezla ven zrovna během bratislavské akce. Vzpomenu si na desku Citizen Zombie, říkám to Bobovi a společně se tomu…

Douška vydavatelská: Cosmir Production

redakce 02.05.2023

Je to jako když vám někdo řekne, že se jde projít, ale pak vás zavede do zcela neznámého lesa.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace