Články / Seriály

Tak daleko, tak blízko: Linda Retterová

Tak daleko, tak blízko: Linda Retterová

redakce | Články / Seriály | 28.03.2022

Animátorka a textilní výtvarnice Linda Retterová se dlouhodobě zajímá o analogové techniky, které aplikuje také ve svých živých projekcích. Abstraktní barevné obrazy přenáší na plátno z analogových projektorů nebo pomocí nich vytváří náplň digitálních projekcí a autorských videí, což bude k vidění i v rámci festivalu Spectaculare. Tam vystoupí 1. dubna, aby svými vizuály doprovodila koncertní sety Ishmael Ensemble a Alf Carlsson / Jiří Kotača Quartet, což se samosebou odehraje v Paláci Akropolis. Kam ráda chodí Linda Retterová, kudy a jak se pohybuje? Optali jsme se.

Co vidíš z okna?
Další okna.

Kam na snídani?
Já na snídani nikam speciálně nechodím. Ráda si třeba doma uvařím kafe/čaj a vydám se s nim na cestu.

Oblíbená vycházková trasa?
Ráda chodím podél řeky nebo parkama. Mám ráda takový pomyslný prostředek Petřína. Dole je vždycky moc lidí a nahoře je zase druhá spousta lidí, která se vyvezla lanovkou, ale uprostřed bývá většinou tak akorát příjemně prázdno a klid.

Kde na kávu?
Na kávu do Kafe v Dílně na smíchovskou náplavku. Mám to kousek, je to tam moc krásné, dá se sedět uvnitř i na náplavce a v kavárně je jako bonus dílna, kde se dá třeba šít nebo pořádat workshopy.

A na večeři?
Já nevečeřím nic velkého, takže když někam na večeří, tak jen na něco malého. Třeba do Mlýnské kavárny na sendvič nebo polévku.

Něco tvrdšího?
Já si teď nic tvrdšího nedopřávám.

Oblíbený klub, kino, divadlo nebo kulturní podnik obecně?
Oblíbený klub je asi 007 na Strahově. Chodím tam od puberty. Nejlepší koncerty tam pořádají A.M.180. Vždycky jsem tam viděla nějakou začínající kapelu, ze které se pak stala velká hvězda. Třeba The xx nebo pro mě Tops!

Kam se chodíš zašít?
Do svého malinkého ateliéru v Liliové 6. Je tu ticho a klid. Často tu šiju nebo jenom relaxuju.

Kdyby ses měla přestěhovat, kde by to bylo?
Vršovice, Malá Strana nebo Berlín, tam jsem půl roku žila a bylo to skvělý.

Ideální dopravní prostředek?
Kolo. A když potřebuju převézt něco těžšího, třeba doručit větší objednávku oblečení, tak za něj zapřáhnu vozíček. V Praze to není na kole tak ideální jako třeba v Berlíně, ale nějak se to dá.

Info

Linda Retterová
web

živě:
Spectaculare: Ishmael Ensemble (uk) + Alf Carlsson (se) & Jiří Kotača Quartet
1. 4. 2022 20:00
Palác Akropolis, Praha web

foto © se svolením Lindy Retterové

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Beach Bum

redakce 27.06.2022

Devadesátkami ovlivněné surfrockové písničky nasáklé trávou, pařbami i oblíbenými filmy z VHS. Vstupní prohlídka na Prýglu.

10 + 1 = Hana Kotková

redakce 12.06.2022

Trvale usídlená ve Švýcarsku absolvovala celou řadu turné po celém světě po boku Yehudi Menuhina či Alberta Lysyho. Jedenáct oblíbených skladeb Hany Kotkové.

Pořadatelská: Richard Michalik (Hviezdne noci)

redakce 10.06.2022

Richard Michalik je dramaturgem akce, která mění formát a místo vícedenního festivalu nabídne jednodenní přehlídku. Slikback nebo Ziúr v třináctitisícovém městečku? Panečku!

Vstupní prohlídka: Sunbrella

redakce 06.06.2022

David Žbirka zblízka aneb co dělá a co si myslí o současném světě. Sunbrella už brzo na festivalu Metronome Prague. Melancholic love.

Tak daleko, tak blízko: Maja Milner (Makthaverskan)

redakce 02.06.2022

Makthaverskan po letech vydali nové album För Allting, nabízející 60s jangle i melancholický darkgaze. A my jsme oslovili zpěvačku Maju Milner, aby vyhlédla ze svého okna a řekla nám...

10 + 1 = Sean Nicholas Savage

redakce 30.05.2022

... a jeho výběr oblíbených písniček je neméně pestrý a působivý, stejně jako komentáře k nim. Dobrý poslech, uvidíme se na Smíchově!

Kam na rajz s Dominikou Prokopovou

redakce 27.05.2022

Dominiku Prokopovou si můžete pamatovat coby někdejší příležitostnou dopisovatelku Full Moonu z divadelních sálů, a tak není náhodou, že od roku 2015 je také ředitelkou Festivalu Habrovka.

Radio FMz: Marina Herlop, Rina Sawayama i nová Santigold

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 25.05.2022

Povznešené pártošky i éterické víly. Nové tracky z posledních dní opět nabízí dámskou volenku, vybírejte.

Tak daleko, tak blízko: David Pomahač

redakce 23.05.2022

Zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista v dubnu vydal u Minority Records druhou sólovku Neviditelný, kterou pokřtí v pražském Café V lese.

Radio FMz: Dámská jízda s Shygirl, Klarou Wodehn a Tank and the Bangas

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 18.05.2022

Vybírejte z nových tracků, tentokrát je to dámská jízda.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace