Články / Seriály

Tak daleko, tak blízko: Lukáš Dřevjaný (oxoo)

Tak daleko, tak blízko: Lukáš Dřevjaný (oxoo)

redakce | Články / Seriály | 21.09.2023

Druhý večer Lunchmeat Festivalu uvede světovou premiéru projektu DOOM'D, který vytvořil pražský techno badatel Mojmír Měchura aka Trauma společně s vizuálním umělcem a členem Lunchmeat crew Lukášem Dřevjaným aka oxoo. Společně pracují na mapování kolapsu naší civilizace v rámci představení, které bylo speciálně vytvořeno pro obří plátno v CAMPu o rozměrech 20 x 4 m a navazuje na architektonická témata běžné funkce městské budovy.

„Obavy z vyhynutí lidstva jsou velké a jednotlivci uvažují o tom, že náš druh může nakonec zaniknout a zanechat po sobě prázdnotu. Uprostřed beznaděje se však objevuje podmanivá krása myšlenky, že příroda získává zpět to, co jí bylo kdysi odňato, a pomalu pohlcuje zbytky lidských civilizací, čímž nám připomíná pomíjivost naší přítomnosti a odolnost světa přírody," komentují hlavní myšlenku projektu jeho tvůrci. Lukáš Dřevjaný nám nadto odpověděl i na několik všednějších otázek naší pravidelné cestopisně pohlednicové rubriky.

Co vidíš z okna?
Jak z kterýho, ale můj oblíbený pohled je asi z bytu do naší divoký zahrady, kde se to hemží životem, hmyzem, ptáky, kočkama, větrem a přírodou obecně.

Kam na snídani?
Většinou z koupelny do kuchyně. Snídaně si dělám doma, je to ve všech ohledech nejlepší.

Oblíbená vycházková trasa?
Moc nechodím, spíš jezdím na kole. Spíš než trasy, volím spoty. Jezdím FGFS (fixed gear freestyle), takovou niche disciplínu, který jsem propadl pár let zpátky, a jsem rád, že jsem konečně našel sport, který mě přitahuje.

Kde na kávu?
Většinou doma po ránu. Dřív jsem kupoval dobrý zrnka, teď už to začínám vnímat jako přepych, který si můžu dopřát jednou za čas. Melu na ručním mlýnku a pak aeropress. Ale dřív jsem chodil do Kofárny na Zborovské poblíž Újezdu, diskutovat recepty na aeropress a vychutnávat dobrý kafe, který si praží sami, a dělaj to dobře. Moje kávové motto: Lepší nějaký kafe než žádný kafe.

A na večeři?
Když to jde, tak vařit, když to nejde, tak něco malýho po cestě z kola.

Na něco ostřejšího?
Fakt nevim. Pálivý jídla nepřeháním, panáky nedávám, s nožema nefrčim. Nejbližší asociace asi indická reštyka Ganesh v Plzni, tam jsem měl good times.

Oblíbený klub, kino, divadlo nebo kulturní podnik obecně?
Přítomnost top, obývákový kino. Světozor dobrej. Bike Jesus byl jednu dobu top, ale začali čepovat do plastu, takže spíš Vila Štvanice. Bejt na ostrově je v létě nejlepší a na koupačky v Badenu taky rád vzpomínám. Jericho v centru moc příjemný, když je teplo, tak se tam dá felit venku. Obecně volím dost podniky, kde se dá bejt venku s kolem, většinou nemám zámek. Taky držím palce Petrohradské, aby našla nový prostor.


Kam se chodíš zašít?
Moc se netrhám naštěstí, ale vyhlídky jsou fajn, a bonus navíc, když je tam zároveň plácek, třeba Vítkov nebo Stalin.

Kdyby ses měl přestěhovat, kde by to bylo?
Tohle zrovna celkem řešim a bude to Barcelona. Kulturní město se skvělým vajbem, lidi sou tam hodný a srdečný, dobrý jídlo, moře, hory, work-life balance, příjemný tempo a hlavně tam není taková zima a pořád svítí slunko, takže člověk nepadá tolik do splínu a může venku dělat kterejkoli bizarní sport má rád, aniž by ho někdo odněkud vyháněl nebo judgoval. Celý město je jeden velký skatepark se spoustou epických spotů. Když tam jede člověk na kole, tak ho nechtěj řidiči aut zabít. Taky super scéna digitálního umění, 3Dčkařů, motion designu, světelných instalací, creative kóderů, architektury. Jo a taky tam maj levnější kafe.

Ideální dopravní prostředek?
Kolo, ideálně rychlý s pevným převodem, co vydrží nějakej ten abuse, skákání a tak.

Info

oxoo
web

živě:
DOOM’D CAMP @ Lunchmeat Festival
25. 9. 2023 Praha
Fb událost

foto © Jan Rozsypal

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Preview: Alhambra Monkey Week 2023

Michal Pařízek 20.11.2023

Z bohatého programu vybíráme desítku jmen, stejnou měrou jako na hudbu se ale těšíme na rušné ulice andaluského města, tapas i pomerančovníky, které tam najdete skoro všude.

Kam na rajz s Ondrou Kubíčkem (NOC6)

redakce 19.11.2023

Jedním z hlavních organizátorů je Ondřej Kubíček, který má v dejvické Klubovně na starost booking, produkci i dramaturgii a který nás pozve i na další bohulibé akce nejrůznějšího charakteru.

Le Guess Who? 2023: To nejlepší

redakce 14.11.2023

Pravidelná dávka nejlepších kapel i koncertů na světě nezklamala ani tentokrát.

Pořadatelská: Tomáš Slunský (Ostrava Kamera Oko)

redakce 13.11.2023

"Pokud máte čas, určitě přijďte, ta akce si na pět dní zaslouží celé vaše srdce."

Pořadatelská: Mikuláš Hamerla

redakce 07.11.2023

Co vyznává Mikuláš Hamerla nejen v souvislosti s koncertováním dalších umělců v rámci série Softspot?

Tak daleko, tak blízko: Benedicte Maurseth

redakce 31.10.2023

Krátký rozhovor nasáklý atmosférou severských hor. Fjordy, spisovná norština a zase fjordy. A koncert v Divadle X10.

Kam na rajz s týmem Kina Brasil

redakce 25.10.2023

Událost, která kromě filmů přináší i prolínání milovníků brazilské kultury s diváky vyhledávajícími méně obvyklé a dostupné filmy.

Vstupní prohlídka: daniel b

redakce 24.10.2023

Slibný písničkář vydal před pár dny druhý singl a my už vyhlížíme debutové album, které by mělo vyjít na podzim.

Kam na rajz s Honzou Gregarem

redakce 22.10.2023

V industriálním areálu Holešovické tržnice se můžete mimo jiné těšit na unikátní scénografii a světelný design, neotřelá mezinárodní hudební jména jako Alfa Mist a další.

Vstupní prohlídka: The Valentines

redakce 15.10.2023

Indiepopová formace The Valentines vyráží na turné se slovenskou kapelou Papyllon. Jak se díváte na lavičky před pódiem?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace