Články / Seriály

Tak daleko, tak blízko: Simon Goff

Tak daleko, tak blízko: Simon Goff

redakce | Články / Seriály | 06.09.2023

Simon Goff se léta věnoval sound engineeringu a spolupracoval s hudebníky, jako jsou Jóhann Jóhannsson, Peter Broderick nebo Hildur Gudnadottir, za spoluúčast na soundtracích k filmu Joker a seriálu Černobyl má doma dvě prestižní ceny Grammy. Jeho tvorba i produkce je rozkročena mezi minimalismem, dronem a sound artem, z těchto zdrojů vychází i jeho poslední nahrávky Vale (2021) a Vale Reworked (2022). Z čeho vycházejí jeho live sety, o tom se můžete přesvědčit tento víkend na festivalu Cool v plotě, kde bude jako jeden z hlavních vystupujících. Ještě předtím jsme ho nechali vyhlédnout z jeho berlínského bytu, aby nám řekl, co vidí, co je za rohem, za dvěma.

Co vidíš z okna?

Bydlím v centru Kreuzbergu v Berlíně a ze svého bytu vidím stromy v parku přes ulici a staré činžovní domy, které mě obklopují. Budovy v mém sousedství byly většinou postaveny kolem roku 1800, je to jedna z oblastí, která byla nejméně poškozena 2. světovou válkou.

Kam na snídani?

Většinou si dám něco v Markthalle cestou do studia nebo zaskočím do malé kavárny hned vedle na pistáciový croissant a velmi dobrý flat white.

Oblíbená vycházková trasa?

Během pandemie jsem objevil spoustu pěších tras, ale bydlím blízko Templehofer Feld a procházet se tam je pokaždé skvělý způsob, jak si udělat dobře. Líbí se mi, že ten prostor je pořád na svém místě, pevně doufám, že vydrží ještě mnoho let.

Kde na kávu?

Do malinké kavárny jménem Chapter One blízko mého bytu. Ale v Berlíně je spousta skvělých nezávislých kaváren.

A na večeři?

Do jedné z mnoha vynikajících pizzerií, máme z čeho vybírat. Moje oblíbená je La Bionda v Kreuzbergu, chodím tam od té doby, co jsem do téhle čtvrti přestěhoval. Líbí se mi ta jednoduchost: skvělá pizza, jedno točené.

Na něco ostřejšího?

V mojí ulici v Bergmannkiez je starý bar Heidelberger Krug. Mám ho rád, protože je to jen místní bar, žádná velkoměstská přetvářka.

Oblíbený klub, kino, divadlo nebo kulturní podnik obecně?

Berlínské divadlo HAU. Mají opravdu dobrý současný program zahrnující hudbu, tanec a divadlo. Viděl jsem tam několik úžasných tanečních představení Meg Stuart nebo divadelních od Gob Squad. Taky jsem byl nedávno na koncertě Jona Hopkinse v Berlínské filharmonii, a to mě nadchlo, jeho schopnost vzít publikum na cestu od kontemplativních klavírních improvizací k elektronické dance music. Jsem rád, že město dává šanci těmhle performancím.

Kdyby ses měl přestěhovat, kde by to bylo?

Myslím, že každý měl v posledních letech sny o změnách ve svém životě. Vyrostl jsem na venkově v Yorkshiru a myslím, že znovu skončím na venkově. Život s ateliérem v dosahu pěšky a obklopený stromy by mi rozhodně vyhovoval.

Ideální dopravní prostředek?

Jedině kolo…

Info

Cool v plotě
8.–⁠9. 9. 2023 Písek
Fb událost

foto © Tobias Humble

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: 2in2out

redakce 23.09.2023

Černobílý záznam koncertu Wese Montgomeryho? Jazzová tradice, aktuální trendy, experiment. Nová generace tuzemského jazzu.

Tak daleko, tak blízko: Lukáš Dřevjaný (oxoo)

redakce 21.09.2023

Druhý večer Lunchmeat Festivalu uvede světovou premiéru projektu s názvem DOOM'D, který vytvořil pražský techno badatel Trauma společně s vizuálním umělcem oxoo.

Pořadatelská: Tomáš Jirsa (LITR)

redakce 20.09.2023

Rozhovor s členem kolektivu Hlubina, který druhým rokem připravuje hudební a zvukový program LITRu. A má spoustu tipů.

Tak daleko, tak blízko: Vojtěch Radakulan

redakce 19.09.2023

Vojtěch Radakulan je umělec pohybující se v oblastech volného umění, architektury a interaktivní počítačové grafiky. Conference on nothing in arts and science už za pár dní.

Kam na rajz se Zdenkou Bodor

redakce 12.09.2023

Rovněž působí jako ředitelka festivalu Music is..., což je akce, kvůli které jsme ji oslovili, aby nám o ní řekla pár slov. Nezůstalo jen u toho.

Tak daleko, tak blízko: Koruth

redakce 11.09.2023

Koruth je hudební pseudonym, pod kterým vytváří intuitivní ambientní improvizace se zacyklenými samply a rozostřeným hlasem. Co vidí za oknem?

Vstupní prohlídka: Eniesa

redakce 04.09.2023

"Nedávno som ale stretla hokejistu Zdena Cháru, ktorý sa stravou zaoberá ako športovec jednoznačne viac a presvedčil ma, že ryby ma ukľudnia," říká Eniesa.

Pořadatelská: Ivo Voříšek (Cool v plotě)

redakce 01.09.2023

Festival Cool v plotě ukazuje krásu a sílu tvůrčího individua a soběstačnost jedince. Na co nám ukáže šéf celé akce?

Moody Moon Noize vol.4: To nejlepší

redakce 28.08.2023

Festival Moody Moon Noize je akce, kterou vnímáte všemi smysly. Akce, která je velmi citlivá k místům, s perfektní dramaturgií na neobvyklých lokacích, říkáme jedním hlasem.

Vstupní prohlídka: Mr. Pink and The Bad Thoughts

redakce 21.08.2023

Noříme se do temných vln syntezátorového country plných srdceryvných textů a dělá nám to dobře. A říkáme si, jak asi Mr. Pink and the Bad Thoughts vidí současný svět?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace