Články / Sloupky/Blogy

Tallinn Music Week v playlistu

Tallinn Music Week v playlistu

Michal Pařízek | Články / Sloupky/Blogy | 04.04.2018

Šťavnaté indie, kultovní tarantela, abstraktní elektronika nebo finské voodoo. Tallinn Music Week oplývá nepřeberným množstvím chutí a mnohé z nich jsou tak pikantní, že se jen těžko můžeme bavit o obchodu nebo obyčejném omyvatelném mainstreamu, i když na oboje se v rámci estonské přehlídky hraje pochopitelně také.

Do Tallinnu by se měl jet podívat každý, kdo na showcase festivalech očekává jen třeskutě ambiciózní a zaměnitelnou nudu. Nejde jen o to, že si mezi třemi stovkami položek najde snad každý to svoje, ale hlavně o schopnost a odvahu ukázat i výsostný experiment v takovém světle, že se o něj festivaloví bookeři poperou. Těšíme se na místní naděje Holy Motors, tajuplného čaroděje Pekko Käppiho z Karélie nebo rozjívenou Suzi Wu, která si už v devatenácti troufla obléknout morytát Toma Waitse do zářivě popového kabátu.


Tančit se bude u dánského soulového monstra jménem D/troit nebo holandského rave punku v podání Pocket Army Knife, dojetí způsobí místní sbory a emocemi zahýbe japonská zpěvačka Hatis Noit nebo finská houslistka Meriheini Luoto. Většinu z nich najdete v playlistu níže a k tomu mnohé další, pořád jde ale pouze o drobnou ochutnávku z bohaté a opulentně prostřené tabule.

Info

Tallinn Music Week 2018
2. - 8. 4. 2018
Tallinn, Estonsko
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Preview: Wave-Gotik-Treffen 2019

redakce 22.05.2019

Do Lipska se za písničkou jezdí po celý rok, německé město často vítá interprety, kteří Česko míjí, a přitom je nedaleko.

To nejlepší z Anifilmu 2019

redakce 14.05.2019

Na Anifilmu je nejlepší to, že volba programu může být dána vysypáním popcornu na rozpis, schůzkami u piva či volných stolů v indické restauraci.

To nejlepší z The Great Escape 2019

redakce 12.05.2019

První návštěva na The Great Escape jednoznačně potvrdila, že britské scéna je na vzestupu, níže ve výběru toho nejlepšího ještě spousta skvělých jmen chybí...

Sharpe 2019: Fanfáry à la Full Moon

redakce 28.04.2019

Dva náramně intenzivní dny budeme vstřebávat ještě dlouho, obsáhlý report čekejte v květnovém Full Moonu, tady zatím první dojmy a nejhlubší zářezy.

Kam na rajz se Zuzanou Kolouchovou

redakce 26.04.2019

Je zatížená na „srdceryvně pozérské balady“ Nicka Cavea, jak sama říká, ale v poslední době vyznává „čím víc nahlas, tím líp“.

Enea Spring Break 2019: tipy Full Moonu

redakce 23.04.2019

Letošní ročník poznaňského festivalu Enea Spring Break jsme si představili již ve dvou textech, nyní přichází čas na vlastní redakční tipy.

Sharpe Moon 2019

redakce 22.04.2019

Showcasová unifikovanost? Ale kdepak. Vybíráme to vyhraněnější z programu bratislavského Sharpu.

Preview: Donaufestival 2019

redakce 22.04.2019

Rozmanitý program rozprostřený mezi dva víkendy. Malé dolnorakouské vinařské město Kremže je klenot z několika důvodů, malý průvodce zde.

Preview: Sharpe 2019

redakce 16.04.2019

Vybíráme z programu festivalu Sharpe a je to zatraceně těžká práce. Silný a propracovaný line-up překvapuje.

Preview: Spring Break 2019 – domácí reprezentace

redakce 10.04.2019

Polská scéna je bohatá a aktivní, na Spring Breaku se pravidelně představuje výběr z toho nejlepšího, co je u našich severních sousedů k vidění.