Akce

Taneční rytmus a vesmírné beaty Blue Hawaii

Blue Hawaii (ca) + Graham Van Pelt (ca) + Pick a Piper (ca)
10. 12. 2019 19:30
MeetFactory, Praha

Raphaelle „Ra” Standell-Preston a Alex „Agor” Kerby hrají rádi klasický house a disco. Ve své tvorbě zkoumají úskalí lásky v digitální éře. Blue Hawaii, mezi Kanadou a Německem usazená dvojice, míří se svým novým albem Open Reduction Internal Fixation poprvé do Prahy a smíchovské továrny 10. prosince 2019.

soutěž (pro registrované) o dvě vstupenky na pražský koncert Blue Hawaii probíhá do 7. prosince 2019 zde

Jejich pojmenování vyvolává atmosféru melancholického, tak trochu unaveného ráje, ale přeci jen omamného ráje, Blue Hawaii je koneckonců také doslova jméno koktejlu. Standell-Preston, jinak známá též z poměrně známější kanadské artrockové skupiny Braids, která v MeetFactory hrála před dvěma lety, a Kerby, vystupující též pod jménem Agor, přijíždí se svým třetím, na podzim vydaným albem. Open Reduction Internal Fixation (2019) vyšlo u vydavatelství Arbutus a bylo napsané i nahrané na dálku mezi Montrealem a Berlínem. Oba jejich předchozí počiny, Untogether (2013) a Tenderness (2017), byly nominovány na kanadskou cenu Juno Award. To aktuální opět přináší posluchače do časů nultých let, kdy se zdá, že byl život sladší a jednodušší, byť tentokrát je pro dvojici zároveň svým způsobem emočním kolotočem – reflexí bolesti jednak duševní, jednak fyzické. Ra si prošla (dalším) rozchodem, Ag si zlomil nohu. Tato souhra vyvolala zrušení předchozího turné a její dopad na dvojici se promítl do názvu alba. Na něm se linou opojné vokály, snové tóny a kapalné beaty.

Blue Hawaii doprovodí během jejich pražského poprvé rovnou dva další kanadské projekty. Taneční rytmus, vesmírné beaty, uhlazený zpěv a pozitivní náboj, tak zněly ohlasy z první návštěvy Grahama Van Pelta, který před Kllo ve smíchovské továrně hrál před rokem. Rychle si získal publikum a při každé další skladbě sklízel bouřlivější potlesk. Blue Hawaii doprovodí také duo Pick a Piper, sólový projekt Brada Webera, jinak koncertujícího třeba s Caribou. Společně roztančí MeetFactory v úterý 10. prosince.

Info

Blue Hawaii (ca) + Graham Van Pelt (ca) + Pick a Piper (ca)
10. 12. 2019 20:30
MeetFactory, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Srpnové Fource Live se stěhují

redakce 11.07.2020

Koncertní série Fource Live představí Aiko, Teepee, Ai Fen, Khoibu a přesouvá termín koncertu Metronomy na jaro.

Sophia v Underdogs!

redakce 10.07.2020

Jen málo muzikantů má štěstí na takový „život po životě,“ jako Robin Proper-Sheppard.

Koncert pro Sedmičku s New|Old, Krang a Burning Steps

redakce 10.07.2020

Provozní klubu se rozhodli, že ve spolupráci s českými kapelami, spřízněnými s Klubem 007, uspořádají do konce roku 2020 víkendové koncerty.

Explicit opakuje zrušený březnový line up a dává šanci méně známým DJs

redakce 09.07.2020

Explicit sound se po dlouhé době představí v samostatných setech jako Dj De, Vinfield a Krabs, který má před sebou zároveň svoji první live show.

Platforma GoodGood přichází se svým pop up rádiem

redakce 06.07.2020

Nová platforma GOODGOOD se představí jako Pop Up Radio. Na střeše Národního zemědělského muzea představí více než 30 dj’s a hudebníků napříč klubovou scénou.

Holky z viy a kluci z P/\STi to v Přístavu rozproudí

redakce 06.07.2020

Holky z viah poprvé zazpívají i zahrají nové písně z připravovaného alba. K příležitosti premiéry svého nekontrolovatelného řádění si přizvaly P/\ST.

Letiště X0X0 v Radosti a Přítomnosti

redakce 06.07.2020

Karnevalu jazzu, elektronické hudby a imerzivního divadla nejen s Tryptychem, E Converso či Marií Pravdou.

Šramlfest bude. S Ivou Bittovou.

Marek Čech 03.07.2020

Organizátoři Šramlfestu se rozhodli, že i přes omezení, způsobené koronavirovou krizí, se festival uskuteční.

Irská postpunková střela Fontaines D.C. poprvé v Praze

redakce 01.07.2020

Novinka nabízí stejně syrové a ostré texty, plné deziluze mladé generace čelící osobním i globálním problémům dospělého světa jako romanticky pochroumaný debut.

Billy Barman sa vracajú na pódiá

redakce 30.06.2020

Nosiče Zlatý vek sú hotové a Billy Barman ich nakoniec pokrstia koncertom skôr, ako sami predpokladali.