Akce

Taneční rytmus a vesmírné beaty Blue Hawaii

Blue Hawaii (ca) + Graham Van Pelt (ca) + Pick a Piper (ca)
10. 12. 2019 19:30
MeetFactory, Praha

Raphaelle „Ra” Standell-Preston a Alex „Agor” Kerby hrají rádi klasický house a disco. Ve své tvorbě zkoumají úskalí lásky v digitální éře. Blue Hawaii, mezi Kanadou a Německem usazená dvojice, míří se svým novým albem Open Reduction Internal Fixation poprvé do Prahy a smíchovské továrny 10. prosince 2019.

soutěž (pro registrované) o dvě vstupenky na pražský koncert Blue Hawaii probíhá do 7. prosince 2019 zde

Jejich pojmenování vyvolává atmosféru melancholického, tak trochu unaveného ráje, ale přeci jen omamného ráje, Blue Hawaii je koneckonců také doslova jméno koktejlu. Standell-Preston, jinak známá též z poměrně známější kanadské artrockové skupiny Braids, která v MeetFactory hrála před dvěma lety, a Kerby, vystupující též pod jménem Agor, přijíždí se svým třetím, na podzim vydaným albem. Open Reduction Internal Fixation (2019) vyšlo u vydavatelství Arbutus a bylo napsané i nahrané na dálku mezi Montrealem a Berlínem. Oba jejich předchozí počiny, Untogether (2013) a Tenderness (2017), byly nominovány na kanadskou cenu Juno Award. To aktuální opět přináší posluchače do časů nultých let, kdy se zdá, že byl život sladší a jednodušší, byť tentokrát je pro dvojici zároveň svým způsobem emočním kolotočem – reflexí bolesti jednak duševní, jednak fyzické. Ra si prošla (dalším) rozchodem, Ag si zlomil nohu. Tato souhra vyvolala zrušení předchozího turné a její dopad na dvojici se promítl do názvu alba. Na něm se linou opojné vokály, snové tóny a kapalné beaty.

Blue Hawaii doprovodí během jejich pražského poprvé rovnou dva další kanadské projekty. Taneční rytmus, vesmírné beaty, uhlazený zpěv a pozitivní náboj, tak zněly ohlasy z první návštěvy Grahama Van Pelta, který před Kllo ve smíchovské továrně hrál před rokem. Rychle si získal publikum a při každé další skladbě sklízel bouřlivější potlesk. Blue Hawaii doprovodí také duo Pick a Piper, sólový projekt Brada Webera, jinak koncertujícího třeba s Caribou. Společně roztančí MeetFactory v úterý 10. prosince.

Info

Blue Hawaii (ca) + Graham Van Pelt (ca) + Pick a Piper (ca)
10. 12. 2019 20:30
MeetFactory, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Stormzy v Praze, jde do většího

redakce 06.12.2019

Stormzy se stal vůbec prvním britským rapperem, který headlinoval hlavní stage legendárního festivalu Glastonbury.

Veľryba 52 Hertz Whale sa vynorila a zhlboka nadýchla

redakce 06.12.2019

Priamočiara pieseň sa nesie vo vodách postpunku a figurujú v nej nástroje, ktoré kapela dosiaľ na nahrávkach nevyužívala.

Bára Zmeková chystá vánoční koncert a vydává vinyl

redakce 06.12.2019

Písničkářka Bára Zmeková, autorka letošního, kritiky a veřejností výborně přijatého alba Lunaves, si na závěr roku připravila speciální koncert.

Australská rockerka Tash Sultana poprvé v Praze

redakce 05.12.2019

Tash Sultana s hudbou začala ve třech letech, kdy se zamilovala do své první kytary, pak díky koncertování procestovala celý svět.

Cult of Luna vezou novou desku

redakce 04.12.2019

Nekorunovaní lídři post-metalu se skoro po šesti letech vrací do Prahy a vezou novou desku.

AlterEcho zahajuje sérii poslechově-diskusních večerů

redakce 04.12.2019

AlterEcho uvede sérii večírků zaměřených na progresivní a experimentální směry z rukou umělců, jejichž hudbu vydávají naše domácí nezávislé labely.

Divoká dvojice Ho99o9 se vrací

redakce 04.12.2019

Experimentální pojetí hip hopu, texty o drogách, sexu i nekrofilii nejsou zrovna pro slabší povahy, stejně jako jejich koncerty.

Fotbal s deskou pod mostem

redakce 03.12.2019

Kdo si nenechá tuhle motorickou dreampopovou dobrůtku utéct, má zaděláno na příjemný večer.

Doma Dobre a Pohoda

redakce 03.12.2019

Pohoda newsletter? Wolf Alice, Yves Tumor, Bazzookas aj bratislavský rokenrol v podaní a temperament a podtatranská živelnosť.

Norský saxofonista Jan Garbarek v Praze

redakce 02.12.2019

Ve Foru Karlín zahraje mistr lyrické hry spolu s Jan Garbarek Group, sestavou prověřenou dlouhými lety intuitivní souhry.