Zprávy / Nové desky

Temná proměna Vellocet Roll

Temná proměna Vellocet Roll

redakce | Zprávy / Nové desky | 20.07.2021

Necelé dva týdny po uvedení singlu Wanderers of the Dark oznamuje pražská skupina Vellocet Roll nové album. Intenzivně psychedelická kolekce A Land Ridden by Darkness vychází 20. srpna u labelu Full Moon Forum, již nyní je možné ji objednat v předprodeji.

Od začátku roku 2019, kdy vyšel debut A Man Asleep, se toho u Vellocet Roll změnilo poměrně hodně. Krátce po vydání alba skupinu posílil saxofonista Ondřej Pěkný, od loňského roku pětici příležitostně doplňuje ještě kytarista Jakub Šponer (jinak Market). Skupina se posunula i stylově, jejich zvuk obohatil zejména Pěkného saxofon, Vellocet Roll svůj psychedelický arsenál kromě úsečných postpunkových rytmů rozšířili také o tajuplné freejazzové pasáže. Skupina vystupuje z postpunkového schématu odvážně a sebevědomě, první náznaky byly vidět již na loňském koncertním EP Early June Sketches. Devítiskladbová kolekce A Land Ridden by Darkness proměnu skupiny dokonává.

Album uvedl 9. července dvouskladbový singl Wanderers of the Dark, na kterém údernou titulní skladbu doplnila ambientně-industriální koláž The Night Is Silent Fragrant Oil Layer. A Land Ridden by Darkness také osciluje mezi údernými hity (Weird Mass nebo Velvet Wings) a zadumanými, jazzově rozmáchlými plochami. Zvuk Vellocet Roll ovšem nestřídá pouze dvě pevné polohy, jednotlivé skladby se prolínají a navazují na sebe, frontman skupiny František Převorovský k tomu dodává: "Myslím, že se nám do hloubi alba podařilo ukrýt jistou formu spirituality, během prací na něm se tam zformovala vlastně sama od sebe."

Na nahrávce, kterou mixoval Dominik Gajarský, se objevují také Kristina Procházková, Štefan Cima nebo Zuzana Sagitariová (Plusminusnula). Vinylový master má na svědomí Amak Golden ze studia Golden Hive, cover foto Tomáš Novotný jr., artwork a layout obalu vytvořil František Převorovský. Album bude pokřtěno ve společnosti spřátelených Plusminusnula 29. září v prostoru Ankali v v Praze a 30. září v brněnském Kabinetu Múz.

Album Vellocet Roll - A Land Ridden by Darkness vychází 20. srpna 2021 u labelu Full Moon Forum na LP a digitálně. Stokusová předprodejní edice bude k dispozici na barevném vinylu ve vzoru Electric Blue, bude číslována a signována kapelou. V CD verzi obdrží album předplatitelé Full Moonu #125.

Vellocet Roll - A Land Ridden by Darkness
1.Blessed
2.Weird Mass
3.Formosa
4.Wanderers of the Dark
5.Town & Country '92
6.Velvet Wings
7.Maidens' Castles
8.Her Golden Angle
9.Blindness

Info

Vellocet Roll
FB profil
Bandcamp

Křty alba:
29.9. 2021 Ankali + Plusminusnula a Theremin DJ’s
FB událost

30.9. 2021 Kabinet Múz + Plusminusnula
FB událost

Foto © Tomáš Novotný

Album A Land Ridden by Darkness vychází v rámci projektu Full Moon Forum, který v roce 2021 podporuje Ministerstvo kultury ČR.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

LawD s novým EP

redakce 05.12.2021

EP je konceptuálně vystaveno kolem písmene F a provází ho celým projektem jak v grafické podobě, tak se odráží v textech jednotlivých písní.

Debut producenta Breathe the Vapor

redakce 01.12.2021

Momentálne Breathe the Vapor pracuje na tanečnom filme Selfmotion, pre ktorý zložil soundtrack spolu s menami ako Jimmy Pé alebo Young Aesthete.

Virval vydává nové album

redakce 30.11.2021

Zbavuje se nálepky kytarové kapely a pouští se do vod elektronického zvuku a hutných basových linek.

Singl Squared Circles

redakce 26.11.2021

Svižná kytarovka s nablueslým feelingem roztančí boky i krysy v korporátních kolečkách.

Bloome vydali druhé EP

redakce 24.11.2021

Gone, gone je sbírkou hořkosladkých myšlenek a emocí, které je provázejí – od odevzdanosti přes emancipaci, nutkavost, radost a naději až po smutek.

Voodooyoudo se hlásí s novou deskou

redakce 23.11.2021

Síla nostalgie i chladný vánek rozvibrovaných kytar volá léta, která jsou dávno pryč.

Průmyslová smrt ohlašuje desku

redakce 22.11.2021

První singl Otcové a dějiny představuje druhou samostatně dlouhohrající vinylovou desku Průmyslové smrti, která vyjde na přelomu zimy a jara 2022.

Silence & Joy debutují

redakce 17.11.2021

Do svých písní se snaží dostat ticho, radost, vděčnost a chválu.

Dunaj bilancuje

redakce 15.11.2021

Na unikátním dvojvinylu a CD knize se skupina Dunaj obrací do své historie, která je ohraničena lety 1987-1998.

Debut Hello Incognito završuje podzim Bughead Records

redakce 10.11.2021

Vznik desky Greenhorn, stejně jako většina produkce z labelu Bughead Records, probíhal v domácích podmínkách.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace