Akce

Thalia Zedek Band zpět v Brně

Thalia Zedek Band (us)
11.02.2019 20:00
Kabinet múz, Brno

Do Brna se vrací americká kytaristka a písničkářka Thalia Zedek spojená s hudebním undergroundem již od 70. letech minulého století. O deset let později formovala kapely Live Skull nebo Uzi. Spolu s Chrisem Brokawem založili kultovní Come, pod jejichž deskami jsou podepsány vydavatelství Sub Pop, Domino nebo Matador. Po zdárném vítězství v boji se závislosti na heroinu začala vydávat i sólová alba vycházející na Thrill Jockey.

Thalia Zedek se otevřeně hlásí k lesbické orientaci a její nahrávky popisují mezilidské vztahy, boje s démony, propady i krátké záblesky naděje. Hrubý nakřáplý hlas a přirozeně geniální kytarová hra vévodí i letošní novince s názvem Fighting Season na které ostatně hostují i J. Mascis z Dinosaur Jr. a starý známy Chris Brokaw z Come, kteří ovládnou druhou polovinu úvodní skladby Band Again. Do Brna Thalia přijíždí se stejnou sestavou jako před dvěma lety, tedy klasická rocková sestava doplněná o klávesy a violu.

Česko-italské kořeny a folk-spaghetti-rock. To je duo Oswaldovi ve kterém se sešli Andrea Rottin a Kateřina Malá. Hudební inspiraci vystopujeme v severoamerickém folku, soundtracích spaghetti westernů, anglické psychedelické hudbě 60 let nebo v odrazech současné tuarežské psychedelické scéně. Na svém kontě mají nespočet koncertů po celé Evropě a loňský desetipalec pojmenovaný Songs About Persecution inspirovaný příběhy uprchlíků.

Info

Thalia Zedek Band (us) + Oswaldovi
11. 2. 2019 20:00
Kabinet MÚZ, Brno
fb událost

Foto © Naomi Yang

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články