Akce

The Chancers slaví 20 let vlastním festivalem

Rude Boy Paradise #1
15.09.2018 12:00
Střelecký ostrov, Praha

Hvězdami prvního ročníku festivalu Rude Boy Paradise jsou legendární "černý skinhead" Roy Ellis známý jako Mr. Symarip a Rhoda Dakar, vzývaná zpěvačka 2tone ska. "Rozhodli jsme se, že narozeniny oslavíme festivalem s kapelami, které jsou nám blízké a v žánru něco znamenají," zvou The Chancers.

Ani po dvaceti letech na scéně, pěti ceněných albech, mnoha evropských turné a účastí na mezinárodních kompilacích The Chancers nepřestávají lovit nové nápady. Jedním z nich je i myšlenka festivalu Rude Boy Paradise, který bude mít premiéru 15. září 2018 na Střeleckém ostrově v Praze. Hlavním tématem prvního ročníku bude oslava dvaceti let The Chancers a kapela tak pozvala slavná jména žánrů ska a reggae, s nimiž se na svých cestách po klubech klubech a festivalech sblížila. Hlavní hvězdou bude jamajský zpěvák Roy Ellis aka Mr. Symarip, který stál u zrodu žánru skinhead reggae, prodal pět milionů desek a dostál statusu legendy.


Na jednom pódiu zahráli The Chancers také s druhým hostem festivalu, britská zpěvačka Rhoda Dakar je ikonou ostrovního žánru 2tone. Domácí barvy budou na festivalu Rude Boy Paradise hájit pražští Green Småtroll, kteří už víc než patnáct let káží evangelium ska-jazzu, a v jejichž čele stojí známý herec Filip Kaňkovský. Program se přesune na nejstylovější veřírek ve městě, na Prague Allnighters do vinohradského klubu Royal. Tam budou do ranních hodin hrát northernsoulové vinyly z kolekce ostřílených DJů Magnuse Ramse ze Švédska a Johna Bushe z Velké Británie.

Info

Rude Boy Paradise #1
15. 9. 2018 12:00
Střelecký ostrov, Praha
fb událost

Foto © Marek Musil

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články